INZERCIA

City Gate: keď je vaším susedom stará Bratislava

Stačí sa prejsť po nádhernom historickom točitom schodisku a bude vám jasné, že ste vstúpili do inej dekády.

Z Bratislavy sa za roky jej existencie stala moderná metropola, no napriek všetkým jej moderným kaviarničkám a kozmopolitnej atmosfére stále hrdo dýcha svojou históriou. Jej jedinečné „genius loci“ najviac cítiť v Starom Meste, kde je prítomné nielen klasickou dlažbou „mačacích hláv“ či historickou električkou, ale najmä budovami, ktoré prežili niekoľko dekád. Takou je aj budova City Gate na Štúrovej – prestížne bývanie pre tých, ktorí chcú mať originálneho suseda – starú Bratislavu.

Vydarená rekonštrukcia

City Gate má punc novostavby, no ide o rekonštrukciu pôvodného objektu, jedinečnú národno-kultúrno pamiatku, ktorej história siaha až do 40. rokov, keď ju navrhli architekti Eugen Kramár a Štefan Lukačovič. Budova bola postavená pre vtedajšiu Slovenskú národnú banku a neskoršia rekonštrukcia architektov Paňáka a Kusého priniesla byty na horných poschodiach. Viaceré z nich sú teraz na predaj.

História doslova na každom kroku

Stačí sa prejsť po nádhernom historickom točitom schodisku a bude vám jasné, že ste vstúpili do inej dekády. Cielenú „Patinu“ si budova zachovala nielen švédskou žulou na portáloch a pilieroch partelu, ale aj pôvodnými vitrážami uznávaného maliara Janka Alexyho, ktorý patril k priekopníkom slovenskej výtvarnej moderny a kamennými obkladmi. História je tu skombinovaná s modernými architektonickými prvkami a dáva projektu jedinečný výraz.

Každý deň môžete stretnúť Schöne Náciho

Keďže City Gate je situovaný v samom srdci historického Starého Mesta, obľúbeného Schöne Náciho môžete pozdraviť pokojne aj každý deň. Samozrejme, myslíme jeho sochu na Sedlárskej ulici – pre vás však nebude atrakcia ako pre turistov, ale dobrý sused, Staromešťan.

Byty sú dostupné ihneď

Ak sa chcete aj vy stať súčasťou histórie Bratislavy, na svoj vysnívaný byt nemusíte čakať. Dvoj- až štvorizbové byty vrátane luxusného penthausu sú skolaudované a dostupné ihneď. Ich kompletnú ponuku aj s vizualizáciami a s cenníkom nájdete na www.citygate.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tatra banka opäť rozdáva vreckové 22 eur k novému Detskému účtu

Dostávajú vaše deti vreckové? V rámci prieskumu Tatra banky odpovedalo minulý rok na túto otázku viac ako 1800 rodičov.

Tlačové správy

Vydanie denníka SME spolu s knihou Po stopách dávnej Bratislavy

Už dnes si môžete kúpiť špeciálne vydanie SME s knihou len za 4,99 €.

Tlačové správy

3 najväčšie chyby pri zateplení šikmej strechy

Zateplenie šikmej strechy môže pokaziť aj profesionál, ak nedodržiava niekoľko zásadných pravidiel. Pozrite sa, ktoré to sú.

Tlačové správy

EU v Bratislave udelila čestný titul doctor honors causa

Ekonomická univerzita v Bratislave udelila čestnú vedeckú hodnosť doctor honoris causa Andreasovi Wörgötterovi