INZERCIA

City Gate: keď je vaším susedom stará Bratislava

Stačí sa prejsť po nádhernom historickom točitom schodisku a bude vám jasné, že ste vstúpili do inej dekády.

Z Bratislavy sa za roky jej existencie stala moderná metropola, no napriek všetkým jej moderným kaviarničkám a kozmopolitnej atmosfére stále hrdo dýcha svojou históriou. Jej jedinečné „genius loci“ najviac cítiť v Starom Meste, kde je prítomné nielen klasickou dlažbou „mačacích hláv“ či historickou električkou, ale najmä budovami, ktoré prežili niekoľko dekád. Takou je aj budova City Gate na Štúrovej – prestížne bývanie pre tých, ktorí chcú mať originálneho suseda – starú Bratislavu.

Vydarená rekonštrukcia

City Gate má punc novostavby, no ide o rekonštrukciu pôvodného objektu, jedinečnú národno-kultúrno pamiatku, ktorej história siaha až do 40. rokov, keď ju navrhli architekti Eugen Kramár a Štefan Lukačovič. Budova bola postavená pre vtedajšiu Slovenskú národnú banku a neskoršia rekonštrukcia architektov Paňáka a Kusého priniesla byty na horných poschodiach. Viaceré z nich sú teraz na predaj.

História doslova na každom kroku

Stačí sa prejsť po nádhernom historickom točitom schodisku a bude vám jasné, že ste vstúpili do inej dekády. Cielenú „Patinu“ si budova zachovala nielen švédskou žulou na portáloch a pilieroch partelu, ale aj pôvodnými vitrážami uznávaného maliara Janka Alexyho, ktorý patril k priekopníkom slovenskej výtvarnej moderny a kamennými obkladmi. História je tu skombinovaná s modernými architektonickými prvkami a dáva projektu jedinečný výraz.

Každý deň môžete stretnúť Schöne Náciho

Keďže City Gate je situovaný v samom srdci historického Starého Mesta, obľúbeného Schöne Náciho môžete pozdraviť pokojne aj každý deň. Samozrejme, myslíme jeho sochu na Sedlárskej ulici – pre vás však nebude atrakcia ako pre turistov, ale dobrý sused, Staromešťan.

Byty sú dostupné ihneď

Ak sa chcete aj vy stať súčasťou histórie Bratislavy, na svoj vysnívaný byt nemusíte čakať. Dvoj- až štvorizbové byty vrátane luxusného penthausu sú skolaudované a dostupné ihneď. Ich kompletnú ponuku aj s vizualizáciami a s cenníkom nájdete na www.citygate.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Poďte kontrolovať novinárov denníka SME

Ponúkame vám možnosť prísť na niekoľko dní do redakcie SME.

Tlačové správy

Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť

Niekedy jednoducho nepomôže pravidelný prísun vitamínov ani iná prevencia.

Tlačové správy

Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny

Kedy a komu sa oplatí rezervovať dovolenku s predstihom?

Tlačové správy

Prognózy pre slovensky realitný trh v roku 2019

Prvé predpovede, ako sa vyvinie dianie na realitnom trhu v roku 2019.