INZERCIA

City Gate: keď je vaším susedom stará Bratislava

Stačí sa prejsť po nádhernom historickom točitom schodisku a bude vám jasné, že ste vstúpili do inej dekády.

Z Bratislavy sa za roky jej existencie stala moderná metropola, no napriek všetkým jej moderným kaviarničkám a kozmopolitnej atmosfére stále hrdo dýcha svojou históriou. Jej jedinečné „genius loci“ najviac cítiť v Starom Meste, kde je prítomné nielen klasickou dlažbou „mačacích hláv“ či historickou električkou, ale najmä budovami, ktoré prežili niekoľko dekád. Takou je aj budova City Gate na Štúrovej – prestížne bývanie pre tých, ktorí chcú mať originálneho suseda – starú Bratislavu.

Vydarená rekonštrukcia

City Gate má punc novostavby, no ide o rekonštrukciu pôvodného objektu, jedinečnú národno-kultúrno pamiatku, ktorej história siaha až do 40. rokov, keď ju navrhli architekti Eugen Kramár a Štefan Lukačovič. Budova bola postavená pre vtedajšiu Slovenskú národnú banku a neskoršia rekonštrukcia architektov Paňáka a Kusého priniesla byty na horných poschodiach. Viaceré z nich sú teraz na predaj.

História doslova na každom kroku

Stačí sa prejsť po nádhernom historickom točitom schodisku a bude vám jasné, že ste vstúpili do inej dekády. Cielenú „Patinu“ si budova zachovala nielen švédskou žulou na portáloch a pilieroch partelu, ale aj pôvodnými vitrážami uznávaného maliara Janka Alexyho, ktorý patril k priekopníkom slovenskej výtvarnej moderny a kamennými obkladmi. História je tu skombinovaná s modernými architektonickými prvkami a dáva projektu jedinečný výraz.

Každý deň môžete stretnúť Schöne Náciho

Keďže City Gate je situovaný v samom srdci historického Starého Mesta, obľúbeného Schöne Náciho môžete pozdraviť pokojne aj každý deň. Samozrejme, myslíme jeho sochu na Sedlárskej ulici – pre vás však nebude atrakcia ako pre turistov, ale dobrý sused, Staromešťan.

Byty sú dostupné ihneď

Ak sa chcete aj vy stať súčasťou histórie Bratislavy, na svoj vysnívaný byt nemusíte čakať. Dvoj- až štvorizbové byty vrátane luxusného penthausu sú skolaudované a dostupné ihneď. Ich kompletnú ponuku aj s vizualizáciami a s cenníkom nájdete na www.citygate.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Nemusím sa na nikoho spoliehať

Kúpou výrobkov privátnych značiek K-Classic, K-Purland, K-Bio a K-take it veggie podporíte nákup vozidiel na pomoc ľuďom v núdzi.

Tlačové správy

Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.

Predchádzanie je vždy lepšie a lacnejšie ako riešenie následkov.

Tlačové správy

Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Čoraz častejšie dostávame e-maily, v ktorých sa nás ľudia pýtajú či je naozaj konská kĺbová výživa vhodná aj pre ľudí.

Tlačové správy

Uncovering Artificial Intelligence in Slovakia

Artificial Intelligence is already delivering a real value for businesses.