SME
Štvrtok, 21. október, 2021 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Poznáme dôvod, prečo ľudia menia prácu

Ľudia menia zamestnanie každý deň. Aké sú dôvody? Prečítajte si rozhovor aj o tom, čo ľudí motivuje a čo si od novej práce sľubujú

Martin Marsina, Associate PartnerMartin Marsina, Associate Partner (Zdroj: HERRYS)

Ľudia menia zamestnanie každý deň. Aj teraz, kým čítate túto vetu, sa niekto rozhodol pre zmenu. Ale prečo sa tak deje? Čo je hlavnou motiváciou túžby po zmene? Sú to peniaze? Flexibilný pracovný čas? Alebo len chcú skúsiť niečo nové? O tom, aké typy ľudí riešia zmenu zamestnania najčastejšie, čo ich motivuje a čo si od novej práce sľubujú, keď sa rozhodnú pre kariéru realitného makléra, sa dočítate v rozhovore s Martinom Marsinom, riaditeľom predaja realitnej spoločnosti HERRYS.

Ako by ste charakterizovali mladých ľudí s ktorými sa stretávate na pracovných pohovoroch?

Ľudia sú rôznorodí, a to nielen v zmysle osobnosti, veku, názorov, skúseností a dosiahnutého vzdelania, ale aj v súvislosti s prístupom k životu. Tiež majú rôzne dôvody na túžby po zmene. V poslednom čase sa čoraz častejšie stretávame s uchádzačmi z veľkých korporácií, z manažérskych pozícií, ktorí hľadajú životnú zmenu a ich cieľom je presadiť sa.

Aké sú očakávania uchádzačov pri hľadaní nového zamestnania?

Uchádzači často uvádzajú, že v predchádzajúcich povolaniach nevideli konkrétne výsledky svojej práce, a teda absentovala vízia zmyslu ich práce. Chceli vymeniť kancelársku sedavú prácu za niečo akčnejšie, dynamickejšie, v neposlednom rade hľadali lepšie ohodnotenie.

Čo z tohto hľadiska ponúka práca realitného makléra?

Konkrétne výsledky svojej činnosti môže realitný maklér zaznamenať už v krátkom časovom intervale. V princípe sa bavíme o časovom úseku 1 týždeň až 3 mesiace. Je to spoločenská práca, ktorá je založená na rozširovaní si okruhu známych a budovaní vzťahov. Je priamo založená na "práci v teréne”, takže samotný výsledok, a teda aj ohodnotenie, sa úmerne odvíja od aktivít samotného makléra.

Kto sa môže stať realitným maklérom?

Otázkou ani tak nie je kto sa môže stať realitným maklérom, ale kto bude úspešným realitným maklérom a do procesu predaja nehnuteľností prinesie pridanú hodnotu. Na to potrebuje mať uchádzač víziu o vlastnom cieli a v neposlednom rade by mal disponovať podnikavým duchom, byť vytrvalý, trpezlivý a poctivý.

Čo je kritériom úspechu?

Je dôležité mať chuť neustále na sebe pracovať. Odborne, komunikačne, ale aj spoločensky rásť, mať otvorenú myseľ a odvahu podnikať. Je to kariéra na celý život a v istom zmysle aj životný štýl. Pre úspech je dôležité jednoznačné rozhodnutie pracovať v realitách. Skúsim a uvidím v tejto oblasti rozhodne nefunguje.

Čo môže maklér dosiahnuť?

Profesia obchodníka prináša so sebou veľa osobnostných pozitív v zmysle samostatnosti, nadobudnutej odvahy, rozhodnosti alebo umenia spoľahnúť sa sám na seba. V neposlednom rade množstvo kontaktov. Spomenul by som viac vecí, to najpodstatnejšie však je príležitosť vytvoriť si viac priestoru pre súkromný a rodinný život. Na začiatku to samozrejme nejde, no postupom času rozhodne viac ako pri ktorejkoľvek inej pracovnej činnosti. V princípe si maklér náplň svojho pracovného času určuje sám. Je len na ňom, koľko aktivít si naplánuje a koľko chce zarobiť. Systém práce a fungovanie vo firme máme nastavený tak, aby makléri nebehali bezhlavo po trhu, ale pracovali efektívne pre klienta a zároveň mali dostatočný priestor pre súkromie.

Ako vyberá uchádzačov HERRYS?

HERRYS dlhodobo kladie dôraz na firemnú kultúru, takže pri výbere sa snažíme rozhodovať pre uchádzačov, ktorí zdieľajú naše hodnoty a je predpoklad, že do tímu zapadnú. Oveľa dôležitejšie ako jeho doterajšie skúsenosti je osobnosť uchádzača. Do tímu vyberáme ľudí, ktorí chcú a majú odhodlanie pracovať v realitách, neboja sa prijať výzvu toho, že prvý mesiac ich odmena bude možno nižšia, no perspektívne ich príjem môže byť nadštandardný. Majú obchodnícky a komunikačný talent, no zároveň pokoru, ktorá nemôže chýbať. Prierez bývalých profesií našich kolegov je naozaj pestrý. Máme u nás viacero právnikov, profesionálnych športovcov, ale aj ľudí z IT prostredia a marketingu.

O spoločnosti

Realitná kancelária HERRYS má kredit úspešnej, klientmi vyhľadávanej realitnej spoločnosti, ktorá pôsobí na trhu nehnuteľností od roku 2011. Patrí k lídrom bratislavského realitného trhu a svoje skúsenosti využíva v prospech klientov v oblasti predaja a prenájmu rezidenčných nehnuteľností a developmentu. V roku 2017 HERRYS úspešne zrealizoval viac ako 800 realitných transakcií. Je najväčším predajcom rezidenčných developerských projektov na Slovensku.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

INDEX a Slovenská sporiteľňa vyhlásili výsledky prvého ročníka súťaže.


INZERCIA 2 h

Sladké plody brusnice si okrem lahodného koláča spájame i s liečbou ochorení vylučovacej sústavy. Právom.


3 h

V rozvíjajúcom sa digitálnom svete je bezpečnosť najvyššou prioritou.


INZERCIA 11 h
Skryť Zatvoriť reklamu