SME
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Najdrahšiu diamantovú loptičku dizajnoval slovenský talent

Má viac ako 400 diamantov a 54 karátov!

Luxusné značky vrátane Louis Vuitton, Gucci a Aston Martin ponúkajú širokú škálu elegantných športových odevov a vybavenia. Dokonca aj taká tradičná značka, akou je francúzsky Chanel vytvorila kolekciu, ktorá bola uvedená na olympijských hrách v Londýne v roku 2012. Išlo o futbalové, basketbalové, tenisové či golfové náčinie, z ktorých každé zdobilo klasické dvojité C. Do všetkých uvedených kolekcií sa dá obliecť, obuť, alebo sa dá s nimi hrať. Takže športovo funkčné, len drahšie.

Ak má však niečo logo ALO diamonds, už to bude ťažko na športové disciplíny. Diamantová golfová loptička je na obdivovanie, nie na hranie (golfu). Náčrt aj dizajn vytvoril známy šperkár Alojz Ryšavý pri príležitosti golfového turnaja European Tour PGA a jeho majstrovský počin doposiaľ nik neprekonal.

Jasné pravidlá, vysoká koncentrácia a presnosť

To charakterizuje golf aj prácu s diamantmi. Podklady pre výrobu diamantovej loptičky vznikali takmer dva týždne, keďže si vyžadovali špičkovú technológiu najnovšieho 3D softvéru. Základ loptičky tvoria 2 pologule z 18-karátového bieleho zlata a je zdobená ručne zasadenými bielymi diamantmi tej najvyššej kvality s váhou spolu 54,30 karátu. Kompletná výroba loptičky trvala necelé štyri mesiace a jej hodnota je vo výške približne trištvrte milióna eur.

Čo na to golfisti?

„Musím povedať, že golfisti sú najprv rezervovaní voči takýmto neštandardným šperkom, ale keď vidia, ako žiaria diamanty v trávniku, nadchnú sa. Ako znalec luxusných šperkov považujem diamantové loptičky za majstrovský kúsok. Zoskupenie takýchto kvalitných diamantov v takom veľkom množstve je unikátne,“ komentuje Ivo Weber zo spoločnosti ALO diamonds. Diamanty boli nakúpené na belgickej diamantovej burze v Antverpách a ich dokonalé prepracovanie je ukážkou majstrovského šperkárskeho remesla.

ALO diamonds vždy myslí na ženy

ALO má aj dámsku verziu diamantovej loptičky s ružovými zafírmi. Základ Ladies ALO diamonds golf ball tvorí prvotriedne 18 karátové biele zlato a na jeho povrchu je zasadených 1432 briliantov špičkovej kvality s váhou cez 9 karátov a 1431 ružových zafírov s hmotnosťou 8,36 karátu. Cena nežnej verzie golfového unikátu je o niečo dostupnejšia, a teda v hodnote 71 429 eur

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností

Tesco si plne uvedomuje svoju zodpovednosť pri zásobovaní obyvateľov Slovenska potravinami.

Tlačové správy

Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Netradične ho oslávili v BILLA.

Tlačové správy

Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant

Grant vo výške 30 000 eur môžu vybrané subjekty získať vďaka charitatívnemu behu No Finish Line