SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

Chcete mať moderný a štýlový domov? Dodržte tieto pravidlá

Zariadenie interiéru býva oriešok. Vďaka týmto tipom sa môžete stať dizajnérmi svojho bývania

(Zdroj: Shutterstock)

Plánujete sa pustiť do zariadenia nového domu či bytu alebo premýšľate nad rekonštrukciou svojho súčasného bývania? Aby ste sa vo výsledku vyhli sklamaniu, mali by ste si celý postup dobre premyslieť a naplánovať. Prinášame vám niekoľko rád, ktoré vám pomôžu v ceste za vaším vysnívaným bývaním.

Stavte na kvalitné materiály

Podlahy, interiérové dvere, povrchy stien či vstavaný nábytok si nevyberáte na rok či dva, preto sa oplatí zainvestovať do materiálov, ktoré sa na dlhší čas stanú základom vášho interiéru. Neponáhľajte sa pri výbere, poraďte sa s odborníkmi a stavte na trvácnu kvalitu, vďaka ktorej sa budete z krásneho domova tešiť dlhšie.

Myslite na dostatok úložného priestoru

Oceníte ho najmä v menších interiéroch, no výhodou je vždy. Vďaka tomu, že budete mať miesto na všetky svoje veci, sa nebudete strácať v ustavičnom neporiadku. Ako na to? Premyslite si, koľko a aké veci vlastníte. Oplatí sa čo najviac využiť výšku stien a skrine či nástenné kuchynské skrinky „potiahnuť“ až ku stropu. Na vyššie miesta tak môžete odkladať veci, ktoré aktuálne nepotrebujete ako napríklad sezónne oblečenie a trvanlivé potraviny. Častou chybou je, že nie je kam odložiť vysávať či žehliacu dosku, pozor na to.

Schovajte káble

Snáď nič nedokáže pokaziť dobrý dojem z interiéru viac ako množstvo otravných káblov či predlžovačiek. Okrem toho, že pôsobia neesteticky a narúšajú celkovú úroveň bývania, môžu byť aj príčinou nepríjemných zakopnutí a úrazov. Myslite na to už pri rekonštrukcii – najjednoduchší spôsob, ako si poradiť s káblami, je skryť ich pod lištu či omietku. Ak sa to nedá, využite organizéry alebo dizajnové príchytky a upevnite káble v rohoch alebo na stene. Riešením môžu byť aj spotrebiče s textilnými a farebnými káblami, ktoré pôsobia príjemnejšie.

Využite potenciál svietidiel

Svietidlá dnes nie sú len obyčajnými funkčnými pomocníkmi. Časy, keď bol v strede miestnosti zavesený jediný luster, sú nenávratne preč. Vyhrajte sa s náladovým osvetlením, nechajte vyniknúť interiér a dodajte mu eleganciu. Stavte na pár dizajnových kúskov a dodajte svojmu interiéru punc originality.

Pozor na farby

Farby sú všade v našom okolí a podvedome ovplyvňujú aj to, akú máme náladu. V interiéri by sme s nimi preto mali narábať opatrne; príliš veľa farieb môže byť na škodu. Ak chcete staviť na istotu, pevné časti bytu ako podlahy a obklady laďte do neutrálnych tónov ako biela, béžová, sivá či hnedá. Výraznú farbu si môžete dopriať v podobe solitéru ako kreslo, sedačka či posteľ. Chybu však nespravíte ani zariadením tón v tóne, ktoré pôsobí veľmi upokojujúco.

Inšpirujte sa tým najlepším

Nechajte si poradiť a vyberajte z toho najlepšieho. Na medzinárodnom veľtrhu MODDOM v bratislavskej Inchebe objavíte trendový a moderný nábytok, dizajnové a nadčasové kúsky a štýlové doplnky pre váš vytúžený interiér. Vďaka množstvu slovenských aj zahraničných výrobcov i predajcov nábytku objavíte nové značky a spoznáte aktuálne trendy vrátane technológií, ktoré vám uľahčia starostlivosť o domácnosť. Veľkým lákadlom sú zľavy až 30 %, ktoré vystavovatelia ponúkajú len na veľtrhu. Nezmeškajte veľtrh MODDOM už od 16. do 20. októbra. Viac na www.incheba.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 3 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 3 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 3 h
SkryťZatvoriť reklamu