SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

SUPERCOFFEE - Začnite nový deň s výnimočnou kávou!

Prečo sa oplatí zainvestovať a dopriať si skutočnú kvalitu?

www.superstrava.skwww.superstrava.sk

Začnite nový deň s výnimočnou kávou!

Káva je celosvetovo najznámejší „životabudič“, vďaka ktorému dokážeme byť výkonní aj v skorých ranných hodinách, kedy by sme najradšej ešte spali. Avšak, nie je káva ako káva. Prečo sa oplatí zainvestovať a dopriať si skutočnú kvalitu?

Keď sa povie káva, mnohí z nás si predstavia mletú kávu bežne dostupnú v supermarketoch. Na trhu je obrovské množstvo výrobcov mletej kávy, teda výber je prakticky neobmedzený. Pre tých, ktorí neradi utrácajú peniaze, sú k dispozícii rozličné značky lacných mletých, či dokonca práškových káv. Dlhoroční kávičkári, ktorí oceňujú kvalitu, zas siahnu po drahších značkách mletej kávy. No potom je tu najvyšší stupeň kvality kávy, ktorým je práve nemletá zrnková káva.

Vy sa možno pýtate, prečo toto všetko spomíname. Nuž, jednotlivé druhy káv sa pomerne výrazne líšia, a to nielen svojou chuťou, ale aj obsahom rôznych cenných látok, ktoré sú prospešné pre ľudský organizmus. Teda, kúpa lacnej mletej kávy sa síce chvíľu môže javiť ako fajn riešenie – nemáte s ňou žiadne starosti, rýchlo ju zalejete vodou a požadovaný účinok nabudenia mozgu sa predsa len dostaví. Nevýhodou lacných mletých káv je však ich slabá chuť, ktorá je pre milovníkov kávy častokrát doslova neznesiteľná. Nehovoriac o tom, že lacná mletá káva neobsahuje takmer žiadne prospešné látky, ktoré sa nachádzajú v čistých kávových zrnách. Namiesto nich však často obsahuje neželané chemické prísady.

Kvalitná mletá káva je chuťovo výraznejšia, plus, zväčša už neobsahuje chemické prísady a zachováva si aj isté množstvo látok, ktoré majú pozitívne účinky na ľudské telo. Obsah týchto prospešných látok však stále nedosahuje úroveň kvalitnej zrnkovej kávy. A práve preto by ste svoju pozornosť mali venovať zrnkovej káve, ktorá vám prinesie úplne iný zážitok, ako pitie mletej kávy zo supermarketu.

Zrnková káva – benefity, ktoré stoja za to

Ako už napovedá jej názov, zrnková káva sa predáva v podobe celých upražených kávových zŕn. Táto skutočnosť má hneď dva benefity. Tým prvým je oveľa výraznejšia chuť v porovnaní s mletou kávou. Pri mletí kávy sa stráca veľké množstvo charakteristickej arómy a chuti, ktorá je viazaná vo vnútri kávového zrna. Ak si teda zakúpite zrnkovú kávu, jej silná aróma a chuť je stále naviazaná vo vnútri kávového zrna a po rozomletí sa uvoľní do vašej šálky kávy.

Váš chuťový zážitok z rannej či obednej kávy tak bude oveľa výraznejší.

Okrem chuti však zrnková káva prináša aj benefit v podobe väčšieho obsahu kofeínu, teda účinok kávy na váš mozog bude citeľnejší. Zrnková káva nabudí aj najviac ospalého človeka a umožní mu podať najvyšší možný psychický výkon. Okrem kofeínu obsahuje zrnková káva aj väčšiu koncentráciu zdraviu prospešných látok. Vedci dokázali, že každé zrniečko kávy obsahuje takmer 200 zdraviu prospešných látok, ktoré pomáhajú pri boji s kardiovaskulárnymi problémami, znižujú riziko nádorových ochorení, Alzheimerovej či Parkinsonovej choroby. Svoju rannú šálku kvalitnej kávy si tak už nemusíte ospravedlňovať rôznymi výhovorkami o ospalosti. Kvalitná zrnková káva je totižto skutočne prospešná pre váš organizmus.

Prečo je Supercoffee tak super?

Keď sa rozhodnete pre kúpu zrnkovej kávy, musíte nájsť dobrého predajcu ponúkajúceho naozaj kvalitnú kávu. Totižto, tým, že si kúpite zrnkovú kávu, nemusíte automaticky získať najkvalitnejšiu kávu na trhu. Aj kvalita zrnkových káv môže byť naozaj zlá, pokiaľ sa jedná o odrodu nižšej kvality, prípadne zrniečka nie sú vhodne spracované. Pestovanie a následné spracovanie kávy je pomerne náročná záležitosť, ktorú na svete nezvláda len tak hocikto. Na ktorú značku kávy sa tak môžete spoľahnúť? Naším tipom je práve Supercoffee – káva, ktorej názov nie je len marketingovým trikom, ale odráža jej skutočnú kvalitu.

Káva Supercoffee sa predáva v dvoch variantoch – Arabica a Espresso. Akými výhodnými vlastnosťami sa tieto druhy Supercoffee vyznačujú?

Lahodné Espresso s bohatou penou

Pôvod zŕn kávySupercoffee Espresso siaha až do Brazílie, Hondurasu a Vietnamu, teda krajín, kde sídlia svetovo najznámejší producenti kávy. Tieto exotické krajiny poskytujú najlepšie podmienky na rast kávovníkov, vďaka čomu sú zrná kávy mimoriadne bohaté na výživné látky, charakteristickú chuť a arómu. Tieto kávové zrná sú privážané na Slovensko, kde sú pod dohľadom odborníkov pražené. Špecifický a prísne kontrolovaný proces praženia zaručuje, že pražené zrná kávy si zachovajú čo najviac cenných látok, silnú arómu a chuť.

Pre dosiahnutie čo najlepšej chuti a arómy odporúčame espresso pripraviť bezprostredne po tom, čo pražené kávové zrná Supercoffee rozomeliete. Už prvá šálka tejto výnimočnej kávy s bohatou penou na povrchu vás presvedčí o jej kvalitách a rozhodne si ju zamilujete!

Silná Arabica pre intenzívny chuťový zážitok

Rovnako ako zrná kávy Supercoffee Espresso, aj zrná Supercoffee Arabica pochádzajú z exotických krajín, ktoré sa na pestovanie tejto odrody kávovníka špecializujú – teda Hondurasu a Salvadoru. Zrná sa taktiež pražia na Slovensku pri dodržiavaní veľmi prísnych kvalitatívnych štandardov. Výsledkom prísne kontrolovaného procesu spracovania je mimoriadne kvalitná zrnková káva Supercoffee Arabica.

Arabica má o niečo intenzívnejšiu chuť a arómu ako espresso, je charakteristická nádychom ovocnej kyslosti. Každá šálka kávy tak bude unikátnym zážitkom pre vaše zmysly.

Čo viac dodať – kvalitná zrnková káva Supercoffee Espresso a Arabica skutočne stojí za vyskúšanie. A to nielen z hľadiska unikátnej chuti a arómy, ale aj obsahu kofeínu a iných zdraviu prospešných látok. Tak neváhajte a doprajte si tento výnimočný kávový zážitok aj vy!

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Ako vybrať AKU reťazovú pílu

Tento sprievodca Vám pomôže zvážiť kľúčové prvky a faktory pri výbere akumulátorovej reťazovej píly podľa Vašich potrieb.

Tlačové správy

Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť

Hybridné GLE a GLC sú pripravené ovládnuť segment luxusných SUV.

Tlačové správy

Budúcnosť M&A v Európe

Čo si myslia investori?