SME
Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Mesto Dudince finišuje s projektom Slnečná lúka

Projekt podporil rozvoj a zvýšenie atraktivity oblasti Novohrad - Hont.

Samospráva mesta Dudince v spolupráci s maďarskou obcou BÁNK v mesiaci november dokončuje projekt cezhraničnej spolupráce pod názvom „Udržateľný a virtuálny rozvoj turizmu v cezhraničnom regióne Novohrad – Hont“ (INTERREG VA SKHU), v ktorom sa mestu podarilo získať finančné zdroje vo výške 755 482 Eur.

Projekt podporil rozvoj a zvýšenie atraktivity oblasti Novohrad - Hont prostredníctvom ochrany, obnovy a rozvoja kultúrneho a prírodného dedičstva regiónu. Realizáciou projektu sa v Dudinciach podarilo vytvoriť kompaktný verejný priestor spájajúci obytnú zónu a kúpeľný areál na rozlohe 18 458 m ² . Súčasťou projektu bolo 6 stavebných objektov v rámci ktorých bola vybudovaná nová kúpeľná promenáda s atraktívnymi vodnými a výtvarnými prvkami. V blízkosti termálneho kúpaliska bolo osadené bronzové súsošie Víly Dudinky s chlapcom, ktorej námet vychádzal legendy o vzácnej liečivej vode, ktorou víla prinavrátila život synovi rímskeho vojvodcu Aquillea.

V blízkosti balneoterapie Krištáľ môžu návštevníci vidieť mozaiku slnečných hodín inštalovanú v chodníkovej dlažbe. V centrálnom území Slnečnej lúky bolo vybudované moderné javisko s parkovým mobiliárom, ktoré bude miestom kultúrnych a spoločenských podujatí. Vo večerných hodinách môžu diváci spozorovať na stene javiska hru tieňa a svetla v tieňovom divadle s motívom kvetov a motýľov. Zaujímavým prvkom v blízkosti javiska je zverokruh a pitná fontána vytesaná z prírodného ryolitu. Nové chodníky a kúpeľná promenáda je skrášlená výsadbou 2000 ks kríkov a kvitnúcich trvaliek v tvare vlnoviek, evokujúcich prúdenie vody. Slnečná lúka bude centrom zábavy a spoločenského života s pestrou ponukou herných a kultúrnych aktivít vo forme detského ihriska, spoločenských hier a vystúpení. Atraktívna prírodná scenéria obohatená o 63 ks nových stromov bude miestom pre posedenia a výtvarné inštalácie.

Projekt bol podporený marketingovými publikáciami a propagačným videom, ktoré zrealizovala spoločnosť M KREO Žilina v spolupráci solympijským víťazom v chôdzi z roku 2016 Matejom Tóthom, ktorý tento rok triumfoval na Dudinskej päťdesiatke a splnil limit na olympiádu v Tokiu najlepším svetovým výkonom roka 3:41:15 h., čím sa zapísal do histórie podujatia.

Ing. Danica Rajčanová, Mesto Dudince

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 2 h

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 16 h

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


16 h
SkryťZatvoriť reklamu