SME
Nedeľa, 29. máj, 2022 | Meniny má Vilma

Prekonalo Vaše dieťa COVID-19?

Ochorenia dýchacích ciest a pľúc detí sú jedným z najčastejších dôvodov návštevy lekára.

Národný ústav detskej tuberkulózy a respiračných chorôb, n.o. Dolný Smokovec poskytuje už viac ako 100 rokov komplexnú ústavnú a ambulantnú liečebno-preventívnu starostlivosť a diferenciálnu diagnostiku ochorení dýchacích ciest a pľúc špecifickej alebo nešpecifickej etiológie, vrodených alebo získaných, na podklade alergickom i nealergickom, a tiež spánkových porúch dýchania. Hospitalizácia v NÚDTaRCH, n.o. Dolný Smokovec je vhodná na realizáciu všetkých potrebných vyšetrení pre stanovenie alebo overenie diagnózy a indikovanie potrebnej liečby pre pacientov od narodenia, do dovŕšenia 19. roku života. Poskytujeme aj liečebno-rehabilitačné pobyty v rámci Centra pre rehabilitáciu detí s cystickou fibrózou. V roku 2020 bolo zriadené Centrum pre preventívnu medicínu v oblasti detskej pneumológie, ktoré sa zameriava hlavne na poskytovanie zdravotnej starostlivosti športovcom a deťom so zvýšenou fyzickou aktivitou.

Pre detských pacientov, ktorí prekonali akútnu fázu COVID-19a už nie sú infekční, ponúkame v rámci diagnosticko-liečebného pobytu dôslednú diagnostiku pretrvávajúcich ťažkostí a následnú adekvátnu liečbu.

Diagnostika zahŕňa vyšetrenia:

  • imunity,
  • zápalovej aktivity,
  • funkcie dýchacích ciest a pľúc,
  • ergospirometrické vyšetrenie (u športovcov 2-3 mesiace po prekonaní ochorenia),
  • ďalšie vyšetrenia podľa aktuálneho zdravotného stavu.

Liečba je zameraná na:

  • komplexnú rehabilitačnú starostlivosť vrátane respiračnej fyzioterapie,
  • podporu imunity,
  • zlepšenie dýchania.

Komplexnou starostlivosťou prispejeme k úprave a stabilizácii zdravotného stavu dieťaťa a zabránime trvalým, často závažným zdravotným následkom v postkovidovom období.

Dieťa môže byť prijaté na pobyt na základe návrhu na diagnosticko-liečebný pobyt, ktorý vypíše všeobecný lekár pre deti a dorast alebo odborný lekár – pneumológ, imunoalergológ alebo formou prekladu z iného zdravotníckeho zariadenia. Návrh sa po vyplnení zasiela poštou priamo na adresu ústavu. Ústav má uzatvorené zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami v rámci SR. Ústavná zdravotná starostlivosť je hradená zo zákonného zdravotného poistenia. Náklady za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti sú čiastočne hradené pacientmi v zmysle zákona č. 577/2004 Z. z. o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia a o úhradách za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti v znení neskorších predpisov. Pri pobyte detí so sprievodcom sú služby pre sprievodcu (ubytovanie, strava) spoplatnené platným cenníkom. Okrem poskytovania zdravotnej starostlivosti je pre deti zabezpečený aj výchovno-vzdelávací proces v Základnej škole s materskou školou. V spolupráci so školou sú pre deti a ich sprievodcov pripravované voľnočasové aktivity.

Adresa: Národný ústav detskej tuberkulózy a respiračných chorôb, n.o. Dolný Smokovec

Dolný Smokovec 70, 059 81 Vysoké Tatry

Všetky potrebné informácie sú na webovej stránke www.nudtarch.sk

Tel.: 052/44 12 111, 44 12 214

mail: ingrid.mlada@nudtarch.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Karel ZIMA - MIO vám vydrží fakt roky

Každý rok je potrebné meniť iba kartu SD, nie autokameru. Autokamera musí vydržať, preto jazdím s Mio!


3 h
Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?

Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?


28. máj

Túžite po obuvi, ktorá bude pohodlná na bežné nosenie do mesta, ale aj do práce? V tom prípade ste tu správne!


INZERCIA 28. máj
SkryťZatvoriť reklamu