SME
Pondelok, 27. jún, 2022 | Meniny má Ladislav, Ladislava

Chýbajú vám peniaze, a výplata ešte neprišla? Vieme, čo robiť

Najjednoduchším a najlacnejším spôsobom je povolené prečerpanie na bežnom účte.

Oprava práčky, nedoplatok za elektrinu či nečakaná pokuta – neplánované výdavky zastihnú raz za čas každého. Čo však robiť, ak do výplaty zostáva ešte niekoľko dní, a peniaze vám chýbajú?

Úspory pomôžu

Jednou z prvých možností je siahnuť na svoje úspory. V ideálnom prípade by si mal každý človek odkladať približne desať percent výplaty na horšie časy a vytvoriť si tak rezervu vo výške troch, či ešte lepšie šiestich mesačných platov. Podľa Eurostatu majú však Slováci najnižšie úspory z celej Európskej únie. Aj menšie nečakané výdavky môžu byť preto problém. A to nielen vtedy, keď človek úspory nemá, ale aj keď ich síce má, ale sú nedostupné z dôvodu dlhšej výpovednej lehoty.

Riešením môže byť pôžička

Rýchly spôsob, ako získať peniaze v prípade nečakaných výdavkov, najmä keď ide o vyššiu sumu, je pôžička. Výhodnejšie podmienky pre získanie pôžičky spravidla poskytujú banky. O pôžičku môžete požiadať nielen v pobočke, ale už aj prostredníctvom internetbankingu či cez telefonické klientske centrum. Peniaze tak môžete mať veľmi rýchlo k dispozícii.

Najjednoduchší a najlacnejší spôsob – povolené prečerpanie

Najpohodlnejším spôsobom, ako mať peniaze hneď poruke, je povolené prečerpanie na bežnom účte, vďaka ktorému môžete využívať peniaze nad rámec aktuálneho zostatku na svojom účte. Niektoré banky vedia poskytnúť finančné prostriedky vo forme povoleného prečerpania hneď pri otvorení účtu. Je to tak napríklad v Raiffeisen banke, kde k Parádnemu účtu môžete požiadať o takzvanú Rezervu. Ak vám ju banka schváli, Rezervu budete mať kedykoľvek k dispozícii. V prípade nečakanej udalosti tak nemusíte čakať na výpovednú lehotu zo svojho sporenia, ani na schválenie úveru.

Rezervu vám môže banka schváliť až do výšky 2000 eur. V takom prípade platíte úrok podľa sumy a počtu dní v prečerpaní. Použitie Rezervy od Raiffeisen banky do sumy 50 eur je bez akéhokoľvek úročenia a vy tak nezaplatíte ani cent navyše.

Za Rezervu odmena až 30 eur

Chcete využívať Parádny účet s Rezervou od Raiffeisen banky? Momentálne je ideálny čas, pretože práve teraz za jeho otvorenie získate odmenu až 30 eur. A pre nových klientov, ktorí si otvoria Parádny účet, prebieha aj súťaž, v ktorej vyhráva každý. Môžete tak získať ďalších 100 eur navyše alebo iné zaujímavé výhry priamo v najbližšej pobočke.

AKO ZÍSKAM 100 EUR

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Už tak dynamický trh s prenájmami sa vplyvom príchodu utečencov z Ukrajiny stal ešte aktívnejším.


9 h

O víťazovi sa rozhodne koncom leta.


11 h

Masážne kreslo je vhodné pre celú rodinu a umožní vám užívať si dokonalé uvoľnenie a relax kedykoľvek potrebujete.


INZERCIA 23 h
SkryťZatvoriť reklamu