SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Exotická kurkuma nepatrí len do kuchyne, ocení ju ústna dutina

Článok vznikol v spolupráci s bielou perlou® a zubnou lekárkou MDDr. Andreou Hrubou.

(Zdroj: biela perla)

Výrazná žltá farba kurkumy v spojení s bielymi zubami sa môže na prvé počutie javiť ako nezmysel, no nie je to tak. V bieliacej zubnej paste :kurkuma + Q10 a v antibakteriálnej ústnej vode s obsahom kurkumy od slovenskej bielej perly® sa používa prírodný, klinicky testovaný kurkumový extrakt, ktorý je certifikovaný COMOS a získavaný šetrnou extrakciou pomocou CO2. Tento extrakt je bezfarebný, čiže nehrozí žiadne zafarbenie zubnej skloviny.

Blahodárne účinky kurkumy v ústnej dutine
Kurkuma ako rastlina predstavuje prijateľnejšiu, prírodnú formu terapie pri problémoch v ústnej dutine. Jej antibakteriálnym a protizápalovým účinkom sa poďakuje aj Vaša ústna dutina. Kurkuma ako taká je určená na prevenciu zápalov ďasien. Pomáha regenerovať ďasná, predchádza ich zápalu a krvácaniu a znižuje výskyt mikrobiálneho zubného plaku. Celkovo má silné antibakteriálne, antiplakové a antimikrobiálne vlastnosti, ktoré potvrdzuje táto štúdia. Preto je vhodné, aby sa používala aj po chirurgických zákrokoch, aby sa ďasná rýchlejšie zregenerovali.

V Ajurvéde je kurkuma uznávaná pre svoje priaznivé zdravotné účinky pre ľudský organizmus a koenzým Q10 je považovaný za silný antioxidant. Bieliaca zubná pasta :kurkuma + Q10 obsahuje práve kombináciu kurkumového extraktu a antioxidantu koenzým Q10, ktorá regeneruje ďasná, posilňuje zubnú sklovinu, udržuje prirodzenú mikroflóru v ústach a odstraňuje zafarbenia spôsobené konzumáciou kávy, čaju alebo červeného vína. Má veľmi nízku abrazivitu, ktorej RDA je 11, vďaka čomu je veľmi šetrná k zubnej sklovine a taktiež vhodná pre sonické zubné kefky. Obsahuje až 94 % prírodných látok, medzi ktoré (okrem vyššie spomenutých) patrí aj fluór & prírodné kalcium, ktoré slúžia na ochranu pred zubným kazom a na posilnenie zubnej skloviny, enzým Glukóza Oxidáza (v malom množstve sa prirodzene nachádza v ústnej dutine) pre prirodzené bielenie zubov a správnu mikroflóru, prírodný olej z eukalyptu a citrónu sa stará o svieži dych. biela perla® si zakladá na enzymatickej receptúre a prírodných olejových extraktoch vo všetkých svojich produktoch.

Kurkumová ústna voda je prírodnejšia forma prevencie
Nasledovná štúdia potvrdzuje, že kurkuma je porovnateľná s chlorhexidinom, ktorý sa bežne používa v ústnych vodách, ktoré sú určené pre oslabené ďasná, kurkuma je však prírodnejšia forma prevencie.

Antibakteriálna ústna voda s obsahom kurkumy od bielej perly® je určená na prevenciu zápalov ďasien a redukciu mikrobiálneho zubného plaku, a teda pre tých, ktorí trpia oslabenými, zapálenými ďasnami. Medzi ďalšie aktívne látky, ktoré obsahuje, patrí xylitol. Ten chráni pred prekyslením ústnej dutiny. Mäta zase dodáva svieži dych.

„Zubná pasta a ústna voda biela perla® majú vďaka obsahu prírodného extraktu z kurkumy potenciál v zubnom lekárstve. Najnovšie výskumy naznačujú, že kurkuma má výrazné antioxidačné, protizápalové a antimikrobiálne účinky, ktoré možno využiť aj pri liečbe rozličných systémových ochorení. Pri lokálnej aplikácii v ústnej dutine má najmä vplyv na sliznice v ústnej dutine. Vďaka týmto vlastnostiam dokážu produkty s obsahom kurkumy napomôcť v liečbe počiatočných štádií parodontálnych ochorení. Antimikrobiálny účinok zníži počet baktérií a protizápalový účinok bojuje proti začervenaniu, opuchu a krvácaniu ďasien. Protizápalový efekt je vhodný pre ľudí, ktorí bojujú so zápalom ďasien, majú problém s aftami, sú po dentálnej hygiene alebo len majú radi produkty na prírodnej báze. Zistilo sa totiž, že kurkuma má vďaka antioxidačnému efektu preventívny vplyv aj na ďasná zdravých ľudí. Zubná pasta biela perla® okrem extraktu z kurkumy obsahuje koenzým Q10, ktorý je známy pre svoje antioxidačné účinky. Ústna voda s obsahom kurkumy má antibakteriálny účinok a zabraňuje opätovnej tvorbe zubného povlaku. Efekt prírodného extraktu kurkumy v ústnej vode bol vedecky zhodnotený a je zrovnateľný s chlórhexidínovými ústnymi vodami. Vďaka tomuto zisteniu sú ústne vody s obsahom kurkumy vhodné ako doplnok ústnej hygieny,“ hovorí zubná lekárka MDDr. Andrea Hrubá.

Viac informácií o bielej perle® či kurkume nájdete na www.bielaperla.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún