SME
Sobota, 13. august, 2022 | Meniny má Ľubomír

Obyvatelia Drahoviec získajú opäť nezávadnú pitnú vodu

Obec ako prvá na Slovensku vyčistí potrubia patentovaným ekologickým spôsobom.

DRAHOVCE, KOŠICE 20. júl 2021 – Obec Drahovce ako prvá na Slovensku realizuje unikátny projekt ekologického čistenia obecného vodovodu patentovaným systémom COMPREX®. Ide o pilotný projekt, ktorý na Slovensku prvýkrát v obci realizuje spoločnosť Wilseko z Košíc. Systém čistenia je patentovaný v rámci celej Európy a nepoužíva žiadne chemikálie či iné prísady, pracuje šetrne aj k starším potrubiam iba na báze tlaku a malého množstva vody. Obyvatelia sa tak opäť dostanú k zdravotne nezávadnej pitnej vode bez usadenín v rozvodoch.

„Vyčistiť dlhodobo zanedbaný obecný vodovod bolo jedným z mojich cieľov pri nástupe do funkcie starostu. Problémom bolo však nájsť spoločnosť, ktorá vie tento zámer zrealizovať nielen šetrne k starému potrubiu, ale aj ekologicky. Teší nás, že sme po dlhom hľadaní našli spoločnosť Wilseko, ktorá spĺňa naše požiadavky aj z hľadiska ekonomických nákladov. V priebehu júla vyčistíme celé potrubie v obci v dĺžke 14 kilometrov až po vodomery domácností,“ hovorí starosta obce Drahovce Miroslav Ledecký.

Spoločnosť Wilseko spúšťa čistenie komunálnych domových rozvodov aj z dôvodu nedostatočnej starostlivosti o tieto siete po celé desaťročia. Hlavný benefit pre obyvateľov je, že sa opäť dostanú k zdravotne vyhovujúcej pitnej vode.

„Tento spôsob čistenia nie je unikátny iba na Slovensku, ale aj v rámci celej Európy. Čistenie patentovanou metódou COMPREX® nepoužíva žiadne chemikálie ani iné prísady. Sústredíme sa na čistenie počítačom riadeným prúdom vody a vzduchu, ktoré vytvoria v potrubí rázy, ktoré odlupujú nečistoty. Zároveň pracujeme s prevádzkovým tlakom potrubia. Dokážeme vypláchnuť mechanické nečistoty, biofilmy či nánosy. Spôsob šetrí nielen prírodné zdroje, ľudské zdravie, ale aj čas – denne dokážeme vyčistiť 1,5 kilometra potrubia pre pitnú úžitkovú vodu,“ vysvetľuje Tomáš Sleziak, CEO spoločnosti Wilseko z Košíc.

Podľa neho hmotnosť nečistôt v potrubí závisí od realizácie systému, od zdroja pitnej vody a iných faktorov: „Je náročné presne povedať, o aké množstvo ide, bavíme sa však o kilách až stovkách kilogramov nečistôt. Najzaujímavejšie nečistoty boli doteraz usadeniny piesku a vápnika v jednom odkaľovacom potrubí, ktoré bolo zanedbané až 30 rokov!“

Spoločnosť Wilseko doteraz realizovala prevažne priemyselné čistenia potrubí v strednej Európe ako napríklad rozvody pre Ostravské vodárny a kanalizace. a. s., (OVAK), rozvody na vodnom diele Gabčíkovo – Čunovo, rozvody odkaľovacej vody v jadrovej elektrárni Mochovce či rozvody v rafinérii Kralupy nad Vltavou.

O spoločnosti Wilseko

Firma Wilseko z Košíc je so svojím portfóliom služieb čistenia a dezinfekcie rozvodov vody pre priemyselné objekty, komunál aj domácnosti najväčšia spoločnosť v strednej Európe. Od roku 2014 sa orientuje na slovenský, český, poľský, maďarský a rakúsky trh. Ako jediná spoločnosť na Slovensku využíva na čistenie potrubí a rozvodov patentovaný systémCOMPREX® bez použitia chemikálií iba mechanicky s pomocou tlakovania a malého množstvo pitnej vody za minimálnej spotreby energií.

Hlavným cieľom spoločnosti Wilseko je byť zodpovedným partnerom v oblasti priemyslu, komunálu a dostupným partnerom v oblasti rodinných domov a domácností. Spoločnosť má aktuálne 15 zamestnancov. Viac o službách spoločnosti nájdete naWilseko.sk.

Kontakty:

Ing. Tomáš Sleziak, PhD., ING PAED IGIP, CEO spoločnosti

tomas.sleziak@wilseko.sk

+421 905 182 620

Martina Tropp, obchodná a marketingová manažérka

martina.tropp@wilseko.sk

+421 905 270 695

Wilseko, s. r. o.

Južná trieda 33

040 01 Košice

www.wilseko.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 12. aug

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 11. aug

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


11. aug
SkryťZatvoriť reklamu