SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

GlobalLogic je lídrom v oblasti digitálneho inžinierstva

Zamestnancom okrem technológií a vzdelávania ponúkajú zaujímavé benefity

Spoločné priestory v Žiline Spoločné priestory v Žiline

Spoločnosť GlobalLogic je lídrom v oblasti digitálneho inžinierstva. Klientom pomáha navrhovať a vyvíjať efektívne softvérové riešenia pre rôzne produkty, platformy a digitálne technológie novej generácie. Ich softvérové riešenia sa orientujú rôznymi smermi, medzi ktorými sú aj napríklad Automotive, eHealth a Industrial. Porozprávali sme sa s Mikulášom Sviatkom, ktorý pracuje v GlobalLogic Slovakia na pozícii Specialist, Talent Acquisition Group, o firemnej kultúre a benefitoch, ktoré firma svojim zamestnancom poskytuje.

Čím sa odlišuje spoločnosť GlobalLogic Slovakia od iných?

Vo firme vládne veľmi priateľská a uvoľnená atmosféra, a aj práve preto všetci zamestnanci odvádzajú špičkovú a profesionálnu prácu na projektoch, ktoré majú zmysel pre svet i spoločnosť. Ak aj vás láka pracovné prostredie s priateľskými a skvelými kolegami, ktorí sa navzájom podporujú a motivujú, už nehľadajte a dajte nám o sebe vedieť.

Na akých základoch sú postavené benefity GlobalLogic Slovakia?

Určite férovosť, otvorenosť a ochota pomáhať si či už navzájom medzi sebou alebo smerom von z firmy cez rôzne charitatívne akcie. Cieľom GlobalLogic Slovakia totiž je, aby sa všetci zamestnanci cítili byť vítaní a spokojní, len tak môžu odvádzať dobrú prácu, ktorá ich baví. Okrem toho máme nespočetné množstvo rôznorodých online aj offline spoločenských podujatí a akcií, takže sa nikdy nebudete cítiť osamote.

Ktoré z benefitov patria v spoločnosti medzi obľúbené?

Benefitov, ktoré spoločnosť poskytuje, je samozrejme viac. Medzi tie obľúbenejšie určite patria dovolenkové dni navyše, finančný bonus pre každého zamestnanca či príspevok na mobilný telefón. Momentálne fungujeme v hybridnom režime, čo znamená, že vychádzame v ústrety kolegom, ktorí chcú pracovať z domu, respektíve kolegom, ktorí uprednostňujú sociálny kontakt a situácia im neumožňuje pracovať z domu. V našich troch pobočkách – sídlime v Košiciach, v Banskej Bystrici a v Žiline, máme na to prispôsobené aj kancelárie, keďže doba je, aká je. Určitým benefitom sú aj naše office, ktoré sú vybavené profesionálnou technikou. Naši zamestnanci majú možnosť počas pracovnej doby oddýchnuť si v obľúbenom Relax Roome.

Poskytuje spoločnosť GlobalLogic Slovakia svojim zamestnancom možnosť vzdelávania sa?

Možností, ako sa vzdelávať a získať rôzne certifikácie, je skutočne veľa. Od kurzov na Udemy platforme, cez nové vzdelávacie programy získané od spoločnosti Hitachi, ktorá sa stala naším novým vlastníkom, až po interné vzdelávanie v rámci práce na projektoch. Ak má človek záujem učiť sa niečo nové, radi mu tieto možnosti poskytneme. A naopak, stále hľadáme aj záujemcov o funkcie mentorov, ktorých nikdy nie je dosť.

Majú zamestnanci možnosť pracovať aj v niektorej z vašich zahraničných pobočiek?

GlobalLogic priebežne ponúka zaujímavé ponuky na relokácie do krajín, kde máme ďalšie pobočky. V týchto dňoch prebieha možnosť vycestovať do Švédska a spoznať tamojších spolupracovníkov. V čase pred koronou sme ponúkali aj pravidelné zahraničné cesty, kde sa naši zamestnanci mohli s klientom zoznámiť a preberať projekty. Dúfame, že táto možnosť bude opäť čoskoro dostupná.

Máte stanovené atribúty, aký by mal byť zamestnanec GlobalLogic Slovakia?

Určite áno, máme radi, keď sa naši zamestnanci chcú vzdelávať, inovovať a skúšať nové veci. Preto im dávame možnosť zoznamovať sa s novými technológiami, ktoré možno predtým neboli pre nich zaujímavé, ale časom sa ich preferencie zmenili. Prípadne po nich dlhšie pokukovali, predošlý zamestnávateľ im však nedal možnosť si ich vyskúšať.

Ako motivuje GlobalLogic Slovakia svojich zamestnancov aj v tejto online dobe, aby sa cítili byť súčasťou svojej firmy?

Pandémia sa nás všetkých výrazne dotkla. Napriek tomu sa snažíme fungovať tak, ako sa len dá, vzhľadom na situáciu okolo nás. Kým to je možné, tak sa stále konajú menšie teambuildingy, rôzne športové eventy či spoločensky nápomocné akcie, ako zbieranie oblečenia pre tých, čo to najviac potrebujú. Naši zamestnanci, moji kolegovia sa radi zapájajú do vianočnej výzvy, v ktorej vyberáme darčeky pre deti zo sociálne slabších rodín. Pravidelne organizujeme online eventy, na ktorých sa preberajú rôzne firemné info, či eventy, na ktorých sa zdieľajú vedomosti a rôzne technické vychytávky. Tie sú samozrejme na tímovej báze.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ Československej armády v Moldave nad Bodvou.


14 h

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ P.O. Hviezdoslava vo Veľkých Kapušanoch.


14 h

V Liptovskom Mikuláši sa stavia viac, ako kedykoľvek predtým. Liptovský Mikuláš je dobré miesto pre život.


INZERCIA 24 h
SkryťZatvoriť reklamu