SME
Utorok, 17. máj, 2022 | Meniny má Gizela

Prenajímanie nehnuteľnosti má svoje úskalia

Prenájmy v hlavnom meste prežívajú dopytový boom.

Na trh sa vracia skupina zákazníkov, ktorí kvôli pandémii takmer dva roky absentovali, akými sú napríklad zahraniční pracovníci. Dnes platí, že kúpa nehnuteľnosti za účelom prenájmu je pre klienta výhodná, prináša však mnohé úskalia a vyžaduje si vysokú mieru angažovanosti. RK HERRYS preto prináša riešenie v podobe rent manažmentu.

Prenájom bytu môže pôsobiť ako pomerne jednoduchá záležitosť, ale opak je pravdou. Pokiaľ si chce prenajímateľ zabezpečiť stály príjem, musí na tento proces vynaložiť množstvo času a energie. RK HERRYS na trh už pred časom priniesla riešenie v podobe služby Rent manažment. Tá celý proces zefektívňuje pre obe zainteresované strany, nakoľko realitná kancelária zastrešuje celý proces od hľadania nájomcu až po ukončenie nájmu.

Len v minulom roku stúpol záujem o túto službu až o 36 % čo svedčí o tom, že sa profesionálny manažment stáva pre mnohých klientov čoraz atraktívnejším a RK HERRYS aktuálne spravuje viac ako 200 nehnuteľností v Bratislave. Behom posledných pár rokov od spustenia služby rent manažment sa vyprofiloval typ klienta, ktorý službu najčastejšie využíva a ktorý naplno ocení jej benefity. Práve vďaka tomu, že makléri dobre poznajú svojich klientov, vedia ponúknuť osobitný prístup a šiť ponuky na mieru čo najefektívnejšie.

„Zväčša za nami prídu zaneprázdnení ľudia, ktorí kvôli práci a svojmu životnému štýlu nemajú vždy kapacitu napríklad na behanie po obhliadkach so záujemcami. Oceňujú odbremenenie od časovo náročnejších úloh spojených s prenájmom nehnuteľnosti, ako aj pomocnú ruku pri riešení problémov, možnosť konzultácií počas trvania nájmu a dohliadanie nad nájomným vzťahom, prípravu dodatkov k predĺženiu nájmu alebo zastrešenie jeho predčasného ukončenia.“ opísal Martin Marsina z RK HERRYS.

Veľký benefit prichádza v samotnom hľadaní nájomcu. Nehnuteľnosti ponúkané v rámci služby rent manažment dostávajú väčšiu pozornosť v rámci portálov realitnej kancelárie a väčší marketingový priestor, čo zvyšuje šancu na rýchle nájdenie nájomcu. Samozrejmosťou je preverenie nájomcu v dostupných registroch na internete.

Podpisom zmluvy to nekončí

Služby rent manažmentu siahajú ďalej, než len po podpis zmluvy s nájomcom. Ide o nastavenie korektného vzťahu medzi prenajímateľom a nájomcom vyplývajúceho z plnenia vytýčeného v nájomnej zmluve. Realitná kancelária sa tak stáva akýmsi styčným dôstojníkom medzi oboma stranami, a to v dobrom aj zlom. Dohliada na včasné platenie nájomného a rieši prípady, kedy včas platba neprebehne. Takýmto situáciám však predchádzajú systémom mesačných notifikácií, kedy nájomca dostane mailom alebo telefonicky informáciu o blížiacom sa termíne úhrady nájmu. Notifikáciu odošle RK HERRYS aj prenajímateľovi s výzvou, aby si skontroloval prípis úhrady na účet.

„Systém zasielania notifikácií sa nám veľmi osvedčil, dobré ohlasy prichádzajú od nájomcov aj prenajímateľov. Veríme, že je omnoho efektívnejšie problémom predchádzať, ako ich riešiť neskôr, a toto je práve jeden z nástrojov. Dlhodobo budujeme u nájomcov vyššiu platovú disciplínu,“ dodáva Martin Marsina z RK HERRYS.

Základom dobrých vzťahov medzi prenajímateľom a nájomcom je bezpochyby kvalitne vypracovaná nájomná zmluva, ktorá stavia obe strany do férovej pozície. Právne oddelenie realitnej kancelárie v rámci služby rent manažment zastrešuje kompletný právny servis tak, aby boli všetky zmluvy riadne platné a v súlade s najnovšími nariadeniami. Právny servis a akékoľvek poradenstvo s ním spojené je pre klienta k dispozícii nepretržite po celú dobu poskytovania služieb.

Profesionalita a skúsenosti maklérov vstupujú do hry nielen po právnej stránke, ale aj v prípade nevyhnutných doplnkových služieb ako pomoc pri sťahovaní, upratovaní, či dokonca maľovaní. Makléri RK HERRYS presne vedia, kde a na koho sa obrátiť, aby služby promptne zabezpečili a opäť tak majiteľovi nehnuteľnosti ušetrili čas.

O realitnej kancelárii HERRYS

Realitná kancelária HERRYS je jednou z prvých plne licencovaných realitných kancelárií Národnou asociáciou realitných kancelárií na našom trhu a všetci jej agenti úspešne absolvujú pravidelné testovanie organizované asociáciou. Kancelária už desať rokov pôsobí v hlavnom meste a v jej okolí a za ten čas vybudovala tri pobočky. V roku 2018 svoju pôsobnosť rozšírila a jej makléri začali poskytovať služby aj v Prahe. HERRYS realizuje 800 realitných transakcií ročne a má skúsenosti s predajom rezidenčných nehnuteľností a je exkluzívnym predajcom vybraných developerských projektov. Realitná kancelária HERRYS získala v rokoch 2012 až 2015 a v rokoch 2019 a 2020, 2021 ocenenie za najlepšiu realitnú kanceláriu na Slovensku s ocenením CIJ Best Local Real Estate Agency. V rokoch 2016 a 2017 bol tím profesionálov vyhodnotený ako najlepší obchodnícky tím na Slovensku – Best Local Power Team of the Year. Portál SME Index vybral HERRYS ako najväčšiu klasickú realitnú kanceláriu roku 2020 na našom trhu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Hypoglykémia je u diabetikov „bežná“, nepredvídateľná a potenciálne nebezpečná komplikácia inzulínovej liečby.


9 h

Nová verzia softvéru pre rodinu modelov ID prináša rýchlejšie nabíjanie, vyšší dojazd, vylepšenú navigáciu a veľa ďalších funkcií.


INZERCIA 21 h
Jiří Procházka.

Jiří Procházka, jeden z najlepších bojovníkov MMA súčasnosti, sa stal novým globálnym ambasádorom spoločnosti XTB.


16. máj
SkryťZatvoriť reklamu