SME
Piatok, 27. máj, 2022 | Meniny má Iveta

Najlacnejšie terasové dosky pre vašu novú terasu

5 dôvodov prečo sa oplatí kúpiť terasové dosky červený smrek + tip na overeného predajcu

terasové dosky červený smrekterasové dosky červený smrek (Zdroj: Tatranskyprofil.sk)

Terasové dosky červený smrek

Dnes už existuje veľké množstvo rôznych druhov materiálov, z ktorých si môžeme vybrať podlahu na terasu. Drevená terasa však jasne víťazí nad kompozitnými materiálmi a niet sa čomu čudovať.

Poďme sa spolu pozrieť na 5 dôvodov prečo sa oplatí postaviť si drevenú terasu z červeného smreku.

1. Nenapodobiteľný prírodný vzhľad dreva

Čisto prírodným materiálom sa jednoducho nič nevyrovná. Všimnúť si to môžeme najmä pri pobyte v drevených chatách či zruboch, ktorých atmosféra a vôňa je tak omamná že sa nám nechce ani odísť. Je to preto, že prírodné drevo pôsobí na naše zmysly upokojujúco. To neplatí iba pri prechádzke lesom ale aj v prípade, že sa dreva dotýkame, nachádzame sa v jeho blízkosti alebo po ňom kráčame. Drevenená podlaha na terase pôsobí útulne a zároveň luxusne.

2. Cena terasových dosiek

Aj napriek rýchlorastúcim cenám dreva sa terasa z tatranského profilu (červený smrek) javí ako najlacnejšia terasová podlaha.

Aktuálny cenník najlacnejších terasových dosiek

www.tatranskyprofil.sk www.tatranskyprofil.sk (zdroj: Tatranskyprofil.sk)

3. Ideálne termoizolačné vlastnosti

Jednou z obrovských nevýhod WPC terasových dosiek je to, že sa nebezpečne prehrievajú. V letných mesiacoch, keď sa slnko oprie o terasovú podlahu, z WPC dosiek sa stanú rozžhavené lávové kamene, na ktoré je nemožné položiť bosú nohu. Nebezpečné je to aj pre deti a labky domácich miláčikov. Prírodné drevo disponuje ideálnymi termoizolačnými vlastnosťami a tak je terasa z prírodného dreva v horúčavách príjemná na chodenie aj ležanie.

4. Rýchloschnúci povrch

Túto výhodu drevených terasových dosiek oceníme často až po prvom júnovom lejaku. Umelé terasové dosky či kamenná dlažba neprepúšťajú takmer žiadnu vodu a tak sa na ich povrchu, po daždi, tvoria rozsiahle mláky, ktoré dlho schnú. Terasové dosky z červeného smreku majú rýchloschnúci povrch a ľahko odvádzajú vlhkosť čím zabraňujú zadržiavaniu vody na našej terase.

5. Prekvapivo vysoká životnosť

Aj keď sa za najväčšiu nevýhodu terasových dosiek z červeného smreku považuje to, že ich musíme raz za 2-3 roky natierať, je to zároveň ich obrovská výhoda. Pravidelná starostlivosť poskytuje drevu jedinečnú ochranu, vďaka ktorej sa jeho životnosť dokáže vyšplhať aj na úctyhodných 30 rokov. To je viac než vydrží WPC či iný umelý terasový materiál.

Najlacnejšie terasové dosky z červeného smreku nájdete na stránke www.tatranskyprofil.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Agresívne brzdenie a spôsobenie dopravnej nehody - čí je to vina? Bez palubnej kamery to nedokážete, ako na tomto zázname!


6 h

Ako zvoliť ten správny model a čo by mal alebo nemal smartfón pre deti spĺňať


10 h

Fúkanou izoláciou sa dá zatepliť strecha či strop za pár hodín a bez odpadu. Prinášame vám odpovede na 6 najčastejších otázok.


13 h
SkryťZatvoriť reklamu