SME

Dôležité je, aby rodiny trávili spoločný čas plnohodnotne

V rámci Vianočného fondu pomoci opäť spojili sily Návrat, o.z. a Nadácia Orange.

A aj vďaka tomuto dlhoročnému partnerstvu opäť pripraví spoločné pobyty pre náhradné rodiny. Cieľom týchto pobytov je podporiť rodiny v tom, že napriek rôznym životným situáciám držia spolu a prekonávajú prekážky spoločne. Pre náhradné rodiny sú pobyty organizované Občianskym združením Návrat niekedy jediná šanca ako zažiť „dovolenku“ či výlet mimo domova. Aj tieto aktivity pomáhajú upevniť rodinné puto, vytvoriť si spoločné zážitky a stráviť spolu plnohodnotný čas.

„V Návrate sme s pobytmi začínali ako s jednou z prvých služieb pre rodiny. Rodičia s deťmi žijú svoj vzťah v každodenných úlohách, aktivitách, rozhovoroch či hrách. V tomto bežnom spoločnom čase sa deje to najdôležitejšie. Snažíme sa, aby na našich pobytoch zažili niečo, čo pre nich bude inšpirácia, ako tieto bežné denné momenty spolu prežívať lepšie, príjemnejšie, s väčším porozumením a prijatím. Pre našich poradcov sú zas pobyty výborná možnosť, ako zažiť rodiny v prirodzenejšej komunikácii a lepšie ich spoznať. Vytvoríme si neformálnejší a bližší vzťah, v ktorom sa potom ďalej lepšie spolupracuje. Preto sme nesmierne vďační za donorov, vďaka ktorým môžeme tieto pobyty realizovať,“ uviedla Ľubica Vyhnánková, sociálna pracovníčka Návratu v Bratislave.

Nadácia Orange citlivo vníma potreby náhradných rodín, a preto sa rozhodla venovať v rámci Vianočného fondu pomoci 25 000 Eur na organizáciu takýchto pobytov. „Naše partnerstvo s Návratom je jedno z najdlhších partnerstiev korporátnej nadácie a mimovládnej organizácie na Slovensku. Aj vďaka našej finančnej podpore sa Návratu podarilo nielen zvýšiť povedomie o téme náhradného rodičovstva, ale dosiahli sa aj systémové zmeny, kedy si čoraz viac detí nachádza svoje náhradné rodiny. Zatiaľ čo v 90. rokoch bolo v detských domovoch až 10 000 detí, dnes je ich už len približne 4 000. Táto zmena je nesmierne dôležitá pre tvorbu vzťahovej väzby, ktorá zásadné ovplyvňuje ich zdravý psychický vývoj,“ povedala Andrea Ungvӧlgyi, správkyňa Nadácie Orange.

Projekt pobytov pre náhradné rodiny môžu v SMS zbierke podporiť aj zákazníci Orangeu. Stačí ak zašlú ľubovoľnú SMS správu na číslo 808 v hodnote 1 Euro. Nadácia Orange túto sumu znásobí rovnakou čiastkou až do celkovej sumy 10 000 Eur.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Uverejňujte tlačové správy na sme.sk

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Komerčné články

  1. Fit-out od M2C: Premena priestorov na kľúč
  2. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  3. Nová Kia Sportage zvládne každé dobrodružstvo aj životný štýl
  4. Metropola aj more. New York sa dá jednoducho spojiť s Karibikom
  5. Iónske či Dodekanské ostrovy? Nie je jedno, kam do Grécka idete
  6. Hirošima (reportáž Johna Herseyho) v denníkoch SME a Korzár
  7. V Maroku sa za pár dní ocitnete v horách, púšti aj pri oceáne
  8. Top dopravné stavby, ktoré menia Bratislavu a okolie
  1. Nový článokSpolupráca v oblasti lesnej pedagogiky v Bojniciach
  2. Dajte zabrať mozgu. V predaji je nové vydanie Tréningu pamäti
  3. Úver až do 40 000 € a každý rok nižšia úroková sadzba
  4. Fit-out od M2C: Premena priestorov na kľúč
  5. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  6. Nová Kia Sportage zvládne každé dobrodružstvo aj životný štýl
  7. Metropola aj more. New York sa dá jednoducho spojiť s Karibikom
  8. Iónske či Dodekanské ostrovy? Nie je jedno, kam do Grécka idete
  1. Nová Kia Sportage zvládne každé dobrodružstvo aj životný štýl 10 239
  2. Metropola aj more. New York sa dá jednoducho spojiť s Karibikom 5 729
  3. Iónske či Dodekanské ostrovy? Nie je jedno, kam do Grécka idete 3 619
  4. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život? 3 509
  5. Dajte zabrať mozgu. V predaji je nové vydanie Tréningu pamäti 2 492
  6. Úver až do 40 000 € a každý rok nižšia úroková sadzba 2 155
  7. Top dopravné stavby, ktoré menia Bratislavu a okolie 1 877
  8. V Maroku sa za pár dní ocitnete v horách, púšti aj pri oceáne 1 532
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Lesná pedagogika, ako zážitkové učenie.


3 h

Mentálny tréning by mali absolvovať nielen seniori.


INZERCIA 20. aug

Vďaka klesajúcej úrokovej sadzbe môže mať klient úver aj s 0 % úrokovou sadzbou.


INZERCIA 20. aug

Chcete dovolenkovať v Egypte? Tento sprievodca vám pomôže vybrať správne miesto.


INZERCIA 19. aug
SkryťZatvoriť reklamu