SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

SPP: Ako usporiť až 3x a jazdiť ekologicky s CNG

Bratislava 26. októbra (TASR-OTS) - Slovenský plynárenský priemysel, a.s., (SPP) a EkoFond, n.f., prichádzajú s novinkou pre nepodnikateľov - zákazníkov SPP zo segmentu domácnosti.

Bratislava 26. októbra (TASR-OTS) - Slovenský plynárenský priemysel, a.s., (SPP) a EkoFond, n.f., prichádzajú s novinkou pre nepodnikateľov - zákazníkov SPP zo segmentu domácnosti. Už aj fyzické osoby môžu prostredníctvom grantového programu "Podpora využitia motorového paliva CNG v slovenskej doprave" získať špeciálny grantový príspevok až 2000 eur na kúpu nového vozidla s pohonom na CNG. EkoFond na podporu predaja CNG vozidiel pre domácnosti vyčlenil až 100.000 eur.


Na zemnom plyne sa dá okrem varenia a kúrenia aj jazdiť. Dnes sú vozidlá s pohonom na CNG (Compressed Natural Gas – stlačený zemný plyn) zaujímavou a dostupnou alternatívou ku klasickým pohonom. Využívanie vozidiel s pohonom na CNG bude ešte atraktívnejšie, a to vďaka trojitej úspore.


"EkoFond finančne podporuje projekty efektívneho využívania energií, ochrany životného prostredia a aktivít spojených s osvetou v týchto oblastiach. Aj preto sa rozhodol v rámci grantového programu "Podpora rozvoja využitia alternatívneho motorového paliva CNG" v slovenskej doprave poskytnúť špeciálny grantový príspevok na nákup vozidiel na pohon CNG pre záujemcov z radov nepodnikateľov, a tak prispieť k zníženiu emisií škodlivých látok z dopravy do ovzdušia na Slovensku." Okrem úspor na palive je možné pri kúpe auta na CNG získať zaujímavé zľavy a finančné príspevky spolu až do výšky 7300 eur," zdôraznila Eva Guliková, správkyňa EkoFondu.


Pri kúpe CNG vozidla s pohonom na CNG môžu teraz zákazníci SPP získať 3-krát:


1. skvelú zľavu pri kúpe nového auta s pohonom na CNG priamo od predajcu (partnera projektu) až do 5300 eur


2. grantový príspevok od EkoFondu 2000 eur


3. úsporu nákladov na palivo počas celého obdobia jazdenia až 50 %


Príspevok získa až prvých 50 záujemcov. Termíny uzávierok sú vždy k 15. dňu v mesiaci.


Kto môže získať grantový príspevok vo výške 2000 eur od EkoFondu?


Fyzická osoba, ktorá:


1. je občanom Slovenskej republiky,


2. je držiteľom platného oprávnenia na vedenie motorového vozidla,


3. dosiahla ku dňu podania žiadosti vek minimálne 18 rokov,


4. bude mať uzatvorenú zmluvu so spoločnosťou SPP o dodávke zemného plynu alebo CNG v čase vyplatenia príspevku,


5. nevykonáva podnikateľskú činnosť.


Jeden žiadateľ môže požiadať finančné prostriedky len na jedno nové vozidlo, zakúpené od autorizovaného predajcu. Žiadateľ musí po zakúpení vozidla a pri podpise zmluvy predložiť Zmluvu o dodávke plynu od SPP alebo Zmluvu o dodávke CNG.


Ako získať grantový príspevok 2000 eur na nákup CNG vozidla.


Na finančný príspevok od EkoFondu má nárok plnoletý občan Slovenskej republiky, ktorý je držiteľom platného vodičského preukazu a nevykonáva podnikateľskú činnosť. Postup je jednoduchý:


1. U predajcu vozidiel si objednajte osobné vozidlo s pohonom na CNG. Nezabudnite sa informovať o ďalších zľavách, ktoré ponúkajú výrobcovia!


2. Spoločne s predajcom vyplňte žiadosť o poskytnutie finančného príspevku od EkoFondu.


3. K žiadosti pripojte kópiu vodičského a občianskeho preukazu a zašlite ju na adresu: EkoFond, P.O.Box 12, 810 00 Bratislava. Uzávierka pre prijímanie žiadostí je až do vyčerpania finančných prostriedkov určených na program vždy v 15. deň v mesiaci.


4. K 1. dňu v nasledujúcom mesiaci bude zverejnený na webovej stránke EkoFondu zoznam podporených žiadateľov. Grantový príspevok sa poskytne prvým 50 záujemcom, ktorí splnia podmienky pre priznanie grantu.


5. V najbližších dňoch dostanete listom informáciu o poskytnutí alebo zamietnutí finančného príspevku. V prípade získania príspevku dostanete spoločne s listom aj zmluvu od EkoFondu. Zmluvu podpíšte a pošlite späť do EkoFondu.


6. Po zakúpení vozidla zašlite do EkoFondu kópiu technického preukazu /vlastníkom musí byť žiadateľ), faktúru od dodávateľa, doklad o úhrade, kópiu zmluvy o dodávke CNG alebo zmluvy o dodávke plynu do domácnosti od SPP.


7. Po skontrolovaní správnosti dokladov Vám EkoFond vyplatí 80 % finančného príspevku (1600 eur).


8. Po 12 mesiacoch od vyplatenia 1. časti príspevku zašlite do EkoFondu správu o prevádzke vozidla a kópiu technického preukazu vozidla, v ktorom ste ešte stále uvedený ako majiteľ. Následne od EkoFondu dostanete po kontrole podkladov vyplatených zvyšných 20 % finančného príspevku (400 eur).


Neinvestičný fond EkoFond (www.ekofond.sk) zriadila hlavná skupina SPP v roku 2007 za účelom napĺňania politiky Európskej únie v oblasti energetickej efektívnosti. Podpora fondu je určená pre všetky nepodnikateľské subjekty, pričom primárnou cieľovou skupinou sú najmä subjekty financované z verejných zdrojov a subjekty zaoberajúce sa verejnoprospešnými aktivitami, ako školy, nemocnice, sociálne a humanitárne organizácie či občianske združenia. EkoFond je zameraný na grantovú podporu projektov a vzdelávacích aktivít zameraných na zlepšenie parametrov energetickej efektívnosti a životného prostredia. Ďalšou oblasťou činnosti je spolupráca na partnerských projektoch, ktoré sú v súlade s účelom EkoFondu, a vlastné projekty, ako sú súťaže pre študentov a žiakov či štipendijné programy.


Slovenský plynárenský priemysel, a.s., (SPP) (www.spp.sk) je nadnárodná energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Víziou spoločnosti je byť jednou z vedúcich energetických skupín v strednej a východnej Európe so silnou dôverou zákazníkov a obchodných partnerov. SPP poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku SR (51 %) a spoločnosť Slovak Gas Holding B.V. (49 %), konzorcium spoločností E.ON Ruhrgas AG a GDF SUEZ.


ji pop

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu