SME
Streda, 29. január, 2020 | Meniny má Gašpar
INZERCIA

SPP: Ako usporiť až 3x a jazdiť ekologicky s CNG

Bratislava 26. októbra (TASR-OTS) - Slovenský plynárenský priemysel, a.s., (SPP) a EkoFond, n.f., prichádzajú s novinkou pre nepodnikateľov - zákazníkov SPP zo segmentu domácnosti.

Bratislava 26. októbra (TASR-OTS) - Slovenský plynárenský priemysel, a.s., (SPP) a EkoFond, n.f., prichádzajú s novinkou pre nepodnikateľov - zákazníkov SPP zo segmentu domácnosti. Už aj fyzické osoby môžu prostredníctvom grantového programu "Podpora využitia motorového paliva CNG v slovenskej doprave" získať špeciálny grantový príspevok až 2000 eur na kúpu nového vozidla s pohonom na CNG. EkoFond na podporu predaja CNG vozidiel pre domácnosti vyčlenil až 100.000 eur.


Na zemnom plyne sa dá okrem varenia a kúrenia aj jazdiť. Dnes sú vozidlá s pohonom na CNG (Compressed Natural Gas – stlačený zemný plyn) zaujímavou a dostupnou alternatívou ku klasickým pohonom. Využívanie vozidiel s pohonom na CNG bude ešte atraktívnejšie, a to vďaka trojitej úspore.


"EkoFond finančne podporuje projekty efektívneho využívania energií, ochrany životného prostredia a aktivít spojených s osvetou v týchto oblastiach. Aj preto sa rozhodol v rámci grantového programu "Podpora rozvoja využitia alternatívneho motorového paliva CNG" v slovenskej doprave poskytnúť špeciálny grantový príspevok na nákup vozidiel na pohon CNG pre záujemcov z radov nepodnikateľov, a tak prispieť k zníženiu emisií škodlivých látok z dopravy do ovzdušia na Slovensku." Okrem úspor na palive je možné pri kúpe auta na CNG získať zaujímavé zľavy a finančné príspevky spolu až do výšky 7300 eur," zdôraznila Eva Guliková, správkyňa EkoFondu.


Pri kúpe CNG vozidla s pohonom na CNG môžu teraz zákazníci SPP získať 3-krát:


1. skvelú zľavu pri kúpe nového auta s pohonom na CNG priamo od predajcu (partnera projektu) až do 5300 eur


2. grantový príspevok od EkoFondu 2000 eur


3. úsporu nákladov na palivo počas celého obdobia jazdenia až 50 %


Príspevok získa až prvých 50 záujemcov. Termíny uzávierok sú vždy k 15. dňu v mesiaci.


Kto môže získať grantový príspevok vo výške 2000 eur od EkoFondu?


Fyzická osoba, ktorá:


1. je občanom Slovenskej republiky,


2. je držiteľom platného oprávnenia na vedenie motorového vozidla,


3. dosiahla ku dňu podania žiadosti vek minimálne 18 rokov,


4. bude mať uzatvorenú zmluvu so spoločnosťou SPP o dodávke zemného plynu alebo CNG v čase vyplatenia príspevku,


5. nevykonáva podnikateľskú činnosť.


Jeden žiadateľ môže požiadať finančné prostriedky len na jedno nové vozidlo, zakúpené od autorizovaného predajcu. Žiadateľ musí po zakúpení vozidla a pri podpise zmluvy predložiť Zmluvu o dodávke plynu od SPP alebo Zmluvu o dodávke CNG.


Ako získať grantový príspevok 2000 eur na nákup CNG vozidla.


Na finančný príspevok od EkoFondu má nárok plnoletý občan Slovenskej republiky, ktorý je držiteľom platného vodičského preukazu a nevykonáva podnikateľskú činnosť. Postup je jednoduchý:


1. U predajcu vozidiel si objednajte osobné vozidlo s pohonom na CNG. Nezabudnite sa informovať o ďalších zľavách, ktoré ponúkajú výrobcovia!


2. Spoločne s predajcom vyplňte žiadosť o poskytnutie finančného príspevku od EkoFondu.


3. K žiadosti pripojte kópiu vodičského a občianskeho preukazu a zašlite ju na adresu: EkoFond, P.O.Box 12, 810 00 Bratislava. Uzávierka pre prijímanie žiadostí je až do vyčerpania finančných prostriedkov určených na program vždy v 15. deň v mesiaci.


4. K 1. dňu v nasledujúcom mesiaci bude zverejnený na webovej stránke EkoFondu zoznam podporených žiadateľov. Grantový príspevok sa poskytne prvým 50 záujemcom, ktorí splnia podmienky pre priznanie grantu.


5. V najbližších dňoch dostanete listom informáciu o poskytnutí alebo zamietnutí finančného príspevku. V prípade získania príspevku dostanete spoločne s listom aj zmluvu od EkoFondu. Zmluvu podpíšte a pošlite späť do EkoFondu.


6. Po zakúpení vozidla zašlite do EkoFondu kópiu technického preukazu /vlastníkom musí byť žiadateľ), faktúru od dodávateľa, doklad o úhrade, kópiu zmluvy o dodávke CNG alebo zmluvy o dodávke plynu do domácnosti od SPP.


7. Po skontrolovaní správnosti dokladov Vám EkoFond vyplatí 80 % finančného príspevku (1600 eur).


8. Po 12 mesiacoch od vyplatenia 1. časti príspevku zašlite do EkoFondu správu o prevádzke vozidla a kópiu technického preukazu vozidla, v ktorom ste ešte stále uvedený ako majiteľ. Následne od EkoFondu dostanete po kontrole podkladov vyplatených zvyšných 20 % finančného príspevku (400 eur).


Neinvestičný fond EkoFond (www.ekofond.sk) zriadila hlavná skupina SPP v roku 2007 za účelom napĺňania politiky Európskej únie v oblasti energetickej efektívnosti. Podpora fondu je určená pre všetky nepodnikateľské subjekty, pričom primárnou cieľovou skupinou sú najmä subjekty financované z verejných zdrojov a subjekty zaoberajúce sa verejnoprospešnými aktivitami, ako školy, nemocnice, sociálne a humanitárne organizácie či občianske združenia. EkoFond je zameraný na grantovú podporu projektov a vzdelávacích aktivít zameraných na zlepšenie parametrov energetickej efektívnosti a životného prostredia. Ďalšou oblasťou činnosti je spolupráca na partnerských projektoch, ktoré sú v súlade s účelom EkoFondu, a vlastné projekty, ako sú súťaže pre študentov a žiakov či štipendijné programy.


Slovenský plynárenský priemysel, a.s., (SPP) (www.spp.sk) je nadnárodná energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Víziou spoločnosti je byť jednou z vedúcich energetických skupín v strednej a východnej Európe so silnou dôverou zákazníkov a obchodných partnerov. SPP poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku SR (51 %) a spoločnosť Slovak Gas Holding B.V. (49 %), konzorcium spoločností E.ON Ruhrgas AG a GDF SUEZ.


ji pop

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Peniaze z poistky môžete dostať rýchlejšie. Poradíme vám ako

Škodu musí poisťovňa preplatiť do pätnástich dní.

Tlačové správy

Platiť kartou môžete odteraz štýlovo

Nové dizajny platobných kariet prinášajú krásu do vašich peňaženiek.

Tlačové správy

Prečo stále veríme v talizmany?

Ľudia pri sebe odpradávna nosili ochranné amulety a talizmany. A nie je to inak ani dnes. Nebojte sa ich.