SME
Streda, 29. september, 2021 | Meniny má Michal, MichaelaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Gates Foundation a partneri vyzývajú na boj proti detskej obrne

Pri príležitosti dňa boja proti detskej obrne vyzývajú Bill & Melinda Gates Foundation na väčšie prísľuby a zodpovednosť svetových lídrov.

Gates Foundation a partneri vyzývajú na boj proti detskej obrne


SEATTLE, 22. októbra 2011/PRNewswire/ –


Pri príležitosti tohtoročného dňa boja proti detskej obrne (24. októbra 2011) vyzývajú Bill & Melinda Gates Foundation a celosvetové spoločenstvo partnerov na väčšie prísľuby a zodpovednosť svetových lídrov pokiaľ ide o zlikvidovanie detskej obrny a podporovateľov na celom svete aby pridali svoje hlasy k boju.


Multimediálne programy súvisiace s touto tlačovou správou si môžete pozrieť na adrese http://multivu.prnewswire.com/mnr/gatesfoundation/49365/


(Fotografie: http://photos.prnewswire.com/prnh/20111022/MM91577 )


„Máme mimoriadnu príležitosť zlikvidovať detskú obrnu, ale potrebujeme väčšiu angažovanosť, vedenie a financovanie“, povedal Bill Gates, spolupredseda Gates Foundation. „Pracujeme s mimoriadnymi partnermi ako sú Rotary, FC Barcelona a Global Poverty Project, aby sme pomohli zachovať boj proti detskej obrne ako prioritu“.


Pred dvoma desaťročiami detská obrna zabila alebo paralyzovala na celom svete 350.000 detí ročne. Odvtedy vakcíny zachraňujúce život výrazne znížili šírenie detskej obrny. Sú jednými z najlepších dlhodobých investícií na zabránenie šírenia ochorení a dávajú deťom zdravý štart do života.


Dnes je svet na 99 percent bez tohto ochorenia. Ale nedávne epidémie v Číne a Čade, ako aj trvalé problémy v Nigérii a Pakistane nám pripomínajú, že ak sa kdekoľvek nachádza detská obrna, kdekoľvek existuje riziko jej výskytu.


Poznámka pre redaktorov:


Na celom svete sa pri pripomienke Svetového dňa boja proti detskej obrne uskutočňujú aktivity súvisiace s týmto ochorením a zdôrazňuje sa význam jeho likvidácie.


Fotografie s vysokým rozlíšením a záznam nájdete na adrese: http://www.gatesfoundation.org/press-room/Pages/news-market.aspx. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom ako nadácie a partneri vyzývajú na venovanie pozornosti detskej obrne:


22. októbra, Barcelona Španielsko FC Barcelona uskutoční sériu aktivít počas zápasu proti Seville. Hráči FC Barcelona budú mať na dresoch nápisy „Ukončime detskú obrnu“ na počesť Svetového dňa boja proti detskej obrne


http://www.facebook.com/morethanagoal


24. októbra, Tokio, Japonsko Gates Foundation a miestni partneri uskutočnia množstvo aktivít súvisiacich s detskou obrnou v súvislosti s ázijskopacifickým dialógom zameraným na harmonizáciu stratégie zdravotnej starostlivosti, vrátane osvetlenia Tokyo Tower.


Fotografie z podujatia možno zasielať na adresu: http://www.gatesfoundation.org/press-room/Pages/news-market.aspx


24. októbra, Washington, D.C. Bill Gates a Rotary International zástupcovia sa zhromaždia, aby povzbudili amerických lídrov v pokračovaní podpory ich úsilia na likvidáciu detskej obrny http://www.rotary.org/en/MediaAndNews/News/Pages/111010_news_WPD_prev iew.aspx


24. októbra, Seattle, Washington Gates Foundation povzbudí podporovateľov na celom svete, aby sa pripojili k boju proti detskej obrne http://www.gatesfoundation.org/endpolio


28. až 30. októbra, Perth, Austrália Koncert The End of Polio ktorého hlavnou postavou bude John Legend v autrálskom Perthe bude prvou z mnohých aktivít súvisiacich s bojom proti detskej obrne programu ktorý potrvá až do stretnutie hláv štátov Commonwealthu.


http://www.theendofpolio.com/home/2011/09/the-end-of-polio-concert


http://www.theendofpolio.com


Bill & Melinda Gates Foundation


Nadácia Bill & Melinda Gates Foundation pracuje na základe presvedčenia, že každý život je rovnako cenný a pomáha všetkým ľudom viesť zdravý a produktívny život. V rozvojových krajinách sa zameriava na zlepšovanie zdravia ľudí a dáva im možnosť, aby sa sami dostali z biedy a extrémnej chudoby. V Spojených štátoch sa snaží zabezpečiť aby všetci ľudia, osobitne tí, ktorí majú najmenšie zdroje, mali prístup k príležitostiam, ktoré potrebujú na to aby uspeli v škole a v živote. Nadáciu so sídlom v meste Seattle, v americkom štáte Washington, vedie výkonný riaditeľ Jeff Raikes a spolupredseda William H. Gates Sr., pod vedením Billa a Melindy Gates a Warrena Buffetta.


Viac informácií sa dozviete na adrese http://www.gatesfoundation.org alebo sa pripojte ku konverzácii na Facebooku a Twitteri.


Zdroj: Bill & Melinda Gates Foundation +1-206-709-3400, media@gatesfoundation.org


juh

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Mestá prechádzajú prirodzenou evolúciou, počas ktorej sa prispôsobujú potrebám svojej doby a najmä svojich rezidentov.


INZERCIA 3 h

Získajte neobmedzený prístup ku všetkým službám.


INZERCIA 3 h

Reťazec ponúka zamestnancom atraktívne rozvojové programy a možnosti rastu.


INZERCIA 3 h
Skryť Zatvoriť reklamu