SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Čo hýbe cenami nehnuteľností v menších mestách

Každý z nás rieši minimálne raz za život otázku sťahovania. Niektorí ostávame celý život v panelákových bytoch, iní sa za každú cenu snažia dostať do vlastného domu.

Podstatnú čast realitného biznisu však tvoria firmy a podnikatelia. Samostatnú skupinu tvoria obchodníci s pozemkami.

Dôležitá je dostupnosť

Veľmi dôležitým faktorom je dostupnosť vlakom, či autom. Napríklad reality v Ružomberku môžu mať o čosi vyššiu hodnotu z dôvodu, že ležia na dôležitej automobilovej a železničnej tepne medzi Košicami a Bratislavou. Navyše blízka Žilina patrí medzi najväčšie dopravné uzly v okolí.

Prírodné živle držia cenu dole

Na predajnú cenu neblaho pre predávajúcich vplýva aj ohrozenosť prírodnými živlami. Najmä na strednom Slovensku by o tom vedeli rozprávať celé večery. Nižšie a južnejšie situované okresy sú vystavené takmer každoročne návalom vody či už daždovej alebo tej z rozmrazeného snehu, ktorý sa v zime v okolitých horách nahromadí. Reality vo zvolenskom či banskobystrickom kraji však už touto nevýhohou až tak netrpia.

Treba dobre zvážiť nové miesto bydliska

Ak sa nehodláte sťahovať do veľkomesta, treba byť ostražitý pri výbere mesta, ak vás tam neťahá vážnejší dôvod. Bývanie nemáme na rok ani na dva. Veľa z nás sa sťahuje maximálne jeden krát za život. Preto si radšej dopredu premyslite a poraďte sa s odborníkmi, či skúsenejšími, než urobíte definitívne rozhodnutie.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

22 h

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan

Tropické pláže, more, pamiatky, africké safari. Kde hľadať skvosty Zanzibaru?

22. jan