SME
Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Precíťte ducha minulých storočí v Penzióne SABATO

Ste milovníci histórie? Obdivujete architektonické skvosty našich predkov a poteší vás, že ich duch stále žije?

Naplánujte si cestu pod Vysoké Tatry a prežite pár dní na Spiši. Ubytujte sa v Penzióne SABATO, ktorého 400-ročné objekty sú kultúrnou pamiatkou SR. Penzión sa nachádza v historickej časti Popradu – v Spišskej Sobote, ktorá patrí medzi najvzácnejšie mestské pamiatkové rezervácie na Slovensku. Jej architektonické a výtvarné cennosti, spolu s nádhernou kulisou Vysokých Tatier, dnes obdivujú návštevníci z celého sveta.

Neveľké námestie Spišskej Soboty v tvare slzy lemujú pôvodné meštianske a remeselnícke domy prevažne zo 17. storočia. K najzaujímavejším z nich patria objekty Penziónu a Reštaurácie SABATO. Meštiansky dom noví majitelia citlivo zrekonštruovali, pričom zachovali jeho pôvodný štýl a tým starému domu vdýchli opäť  dušu. Dnes ponúka ubytovanie v 8 štýlových izbách s krbmi, kvalitnú a chutnú kuchyňu v reštaurácii (50 miest) a v rytierskom salóne (18 miest). Súčasťou penziónu je renesančný dvor – nádvorie s pôvodnou studňou a prekrásnou záhradou s vodotokom, ktorý spája prednú časť penziónu s pôvodnými hospodárskymi objektmi zo 16. stor..

Popri štandardných ubytovacích a reštauračných službách je Penzión SABATO ako stvorený pre malé rodinné  a firemné oslavy, prezentácie a záhradné párty.

Načítavam video...

Novomanželom ponúka atraktívne prostredie na uzatvorenie občianskeho sobáša (rytiersky salón alebo záhrada) a následnú svadobnú hostinu. Záhradná časť prenziónu je vhodným priestorom aj na živú komornú hudbu a historické umenia pri ohňoch (napr.: šerm, divadlo, dobové kostýmy).

V čom je Penzión SABATO výnimočný?

– historickou hodnotou, cez ktorú cítiť jeho ducha,

– originalitou, bohatosťou štýlových detailov v interiéroch a exteriéroch,

– komorným prostredím, tichom, pohodlím a romantikou,

– typom - penzión rodinného charakteru,

– prostredím, ktoré dáva hosťom príležitosť na splnenie svojich malých prianí.

Možnosti kultúrnych, historických, spoločenských a športových aktivít v blízkom okolí sú bohaté. Je len na Vás, čo si vyberiete:

– Mestská pamiatková rezervácia Spišská Sobota,

– Spišský hrad (45 km),

– historické mestá Levoča (24 km) a Kežmarok (12 km),

– Aquapark Poprad (200 m chôdze),

– Vysoké Tatry – turistika, bicyklovanie, korčuľovanie, návšteva jaskýň,

– golf v blízkom okolí, splav Dunajca, výhliadkové lety,

 foto-zahrada490-r241_res.jpg

Viac informácií o Penzióne a Reštaurácii SABATO získate na www.sabato.sk .  Rezervácie  ubytovania a reštauračných služieb, vrátane otázok poskytneme na recepcii - tel.č. +421-52-7769580, +421-905-980 555, resp. na e-mail adrese: sabato@sabato.sk.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

restauracia490-r379_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh

Helske vyrába na Spiši stopercentný slovenský produkt.

Tlačové správy

Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka

Krásny, ale chudobný kraj, hladová dolina, východ, kde nič nie je.

Tlačové správy

Zlaďte vaše šperky s jeseňou

Inšpirujte sa jeseňou! Siahnite po šperkoch v zlatých odtieňoch pripomínajúcich jesennú prírodu alebo sa ozdobte padajúcim lístím.