INZERCIA

Precíťte ducha minulých storočí v Penzióne SABATO

Ste milovníci histórie? Obdivujete architektonické skvosty našich predkov a poteší vás, že ich duch stále žije?

Naplánujte si cestu pod Vysoké Tatry a prežite pár dní na Spiši. Ubytujte sa v Penzióne SABATO, ktorého 400-ročné objekty sú kultúrnou pamiatkou SR. Penzión sa nachádza v historickej časti Popradu – v Spišskej Sobote, ktorá patrí medzi najvzácnejšie mestské pamiatkové rezervácie na Slovensku. Jej architektonické a výtvarné cennosti, spolu s nádhernou kulisou Vysokých Tatier, dnes obdivujú návštevníci z celého sveta.

Neveľké námestie Spišskej Soboty v tvare slzy lemujú pôvodné meštianske a remeselnícke domy prevažne zo 17. storočia. K najzaujímavejším z nich patria objekty Penziónu a Reštaurácie SABATO. Meštiansky dom noví majitelia citlivo zrekonštruovali, pričom zachovali jeho pôvodný štýl a tým starému domu vdýchli opäť  dušu. Dnes ponúka ubytovanie v 8 štýlových izbách s krbmi, kvalitnú a chutnú kuchyňu v reštaurácii (50 miest) a v rytierskom salóne (18 miest). Súčasťou penziónu je renesančný dvor – nádvorie s pôvodnou studňou a prekrásnou záhradou s vodotokom, ktorý spája prednú časť penziónu s pôvodnými hospodárskymi objektmi zo 16. stor..

Popri štandardných ubytovacích a reštauračných službách je Penzión SABATO ako stvorený pre malé rodinné  a firemné oslavy, prezentácie a záhradné párty.

Načítavám video...

Novomanželom ponúka atraktívne prostredie na uzatvorenie občianskeho sobáša (rytiersky salón alebo záhrada) a následnú svadobnú hostinu. Záhradná časť prenziónu je vhodným priestorom aj na živú komornú hudbu a historické umenia pri ohňoch (napr.: šerm, divadlo, dobové kostýmy).

V čom je Penzión SABATO výnimočný?

– historickou hodnotou, cez ktorú cítiť jeho ducha,

– originalitou, bohatosťou štýlových detailov v interiéroch a exteriéroch,

– komorným prostredím, tichom, pohodlím a romantikou,

– typom - penzión rodinného charakteru,

– prostredím, ktoré dáva hosťom príležitosť na splnenie svojich malých prianí.

Možnosti kultúrnych, historických, spoločenských a športových aktivít v blízkom okolí sú bohaté. Je len na Vás, čo si vyberiete:

– Mestská pamiatková rezervácia Spišská Sobota,

– Spišský hrad (45 km),

– historické mestá Levoča (24 km) a Kežmarok (12 km),

– Aquapark Poprad (200 m chôdze),

– Vysoké Tatry – turistika, bicyklovanie, korčuľovanie, návšteva jaskýň,

– golf v blízkom okolí, splav Dunajca, výhliadkové lety,

 foto-zahrada490-r241_res.jpg

Viac informácií o Penzióne a Reštaurácii SABATO získate na www.sabato.sk .  Rezervácie  ubytovania a reštauračných služieb, vrátane otázok poskytneme na recepcii - tel.č. +421-52-7769580, +421-905-980 555, resp. na e-mail adrese: sabato@sabato.sk.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

restauracia490-r379_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Konajte čo najskôr. Pri inkontinencii pomáha tento postup

Aj intímne problémy majú riešenia.

Tlačové správy

Vaše šatstvo poputuje pre dobrú vec

Začali ste s jarným upratovaním,vyprázdnili ste šatník a zistili ste, že máte viac nepotrebného oblečenia, ako naozaj potrebujete?

Tlačové správy

Ako ďalej s obnovou Balassovho paláca

Dňa 19.2. sa o 16.00 hod v Balassovom paláci na Panskej ulici konala vernisáž „Ako ďalej s obnovou Balassovho paláca“.