INZERCIA

Telefónica hostila najväčší technologický festival v Európe

Telefónica hostila najväčší technologický festival v Európe

Campus Party Europe, jeden z najväčších a najambicióznejších technologických festivalov, zaplnil od 2. do 6. septembra 2013 O2 arénu v Londýne. Toto jedinečné podujatie denne privítalo 10 000 mladých technologických nadšencov medzi ktorými nechýbala vďaka O2 aj viac ako stovka slovenských talentov. Aj tento rok vystúpili na Campus Party najlepší svetoví lídri v oblasti vedy a technológií so svojimi výnimočnými príspevkami.

Na Campus Party sa aj tento rok predstavili najinšpiratívnejší spíkri z oblasti vedy a technológií, ktorí diskutovali o najväčších problémoch ovplyvňujúcich našu spoločnú digitálnu budúcnosť. David Rowan, editor časopisu WIRED je len jeden z atraktívneho zoznamu hlavných rečníkov. Okrem neho tam patril aj zakladateľ Atari Nolan Bushnell, spoluzakladateľ spoločnosti Linux Jon „Maddog“ Hall, popredný svetový počítačový výskumník Sandy Pentland a Neelie Kroes, ktorá v Európskej Komisii zodpovedá za Digitálnu agendu.

David Rowan k svojmu  vystúpeniu povedal: “ Redaktori z WIRED precestovali veľkú časť Európy a zmapovali najdôležitejšie start-upy, aby tak identifikovali najvýznamnejšie firmy, ktoré budú mať zásadný vplyv v nasledujúcich rokoch.”

Hlavným cieľom podujatia Campus Party Europe je pomôcť mladým podnikateľom nájsť  nové cesty ku kariére v oblasti digitálnych technológií. Spolu so zisteniami časopisu WIRED boli na podujatí Campus Party prezentované tie najväčšie podnikateľské talenty Európy – s použitím najlepších start-upov akcelerátora spoločnosti Telefónica s názvom Wayra a poskytnutím platformy pre ostatné začínajúce podniky, vďaka ktorej sa budú môcť podeliť o svoje úspechy a skúsenosti.

Na Campus Party nehýbali aj slovenské talenty, ktorým sme veľmi radi umožnili účasť na tejto IT slávnosti plnej inovácií, kreatívnej vedy a digitálnej zábavy,“ uviedla Martina Jamrichová, hovorkyňa O2. „ Kvalitu našich start-upov potvrdzuje aj úspech slovenských tímov v novootvorenej Wayra akadémii v Prahe, kde až 9 z 10 start-upov pochádza zo Slovenska,“ doplnila Jamrichová.   

Rozsiahly trh digitálnych zručností bol situovaný v srdci festivalu na 8 pódiách, s viac ako 100 prezentujúcimi, 500 hodinami obsahu  a vyše 20 pokrytých tém v priebehu piatich akčných dní. Oproti iným technologickým podujatiam je Campus Party zameraná na ľudí, ktorí sa zaujímajú o digitálne technológie. Je zameraná aj na podnikateľov s technológiami, hackerov, vývojárov, hráčov a nadšencov technológie.

Na Campus Party bude široká škála podporných služieb zdarma, vrátane poradenstva ako kariérne rásť alebo uspieť s podnikaním na Facebooku. Toto podujatie pomôže ľuďom si doladiť a rozvinúť ich digitálne zručnosti a zároveň dá podnikom rôznych veľkostí príležitosť nájsť talenty, ktoré pre svoj rast potrebujú.

Na predošlých festivaloch Campus Party vystúpili rečníci ako Tim Berners-Lee, vynálezca World Wide Web; Steve Wozniak, spoluzakladateľ spoločnosti Apple; a kozmonaut Neil Armstrong. Kompletný zoznam rečníkov, ktorí vystúpia na Campus Party 2013 bude zverejnený čoskoro.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Prihláste sa a vložte PR článok

Najčítanejšie tlačové správy


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Zóna Nové Nivy splnila kvalifikačné podmienky pre registráciu

HB Reavis opäť preukázal svoje odhodlanie prispievať k zlepšovaniu kvality života.

Tlačové správy

Dekan ocenil študentov Stavebnej fakulty STU v Bratislave

Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva sa stretlo vedenie SvF STU v Bratislave s najlepšími študentmi.

Tlačové správy

Application of GDPR with respect to the size of the enterprise

The right form of personal data protection is to be drawn primarily from the point of view of the data subject.

Tlačové správy

Modern luxury next to the Blue Church

Although modern in architecture, Bezručova Residence preserves Bratislava´s rich history through luxurious and innovative living.