SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Vyšetrenie bez čakania a bez zbytočných poplatkov

Dlhé hodiny v čakárni pred ordináciou kvôli päťminútovému vyšetreniu, krátke ordinačné hodiny uprostred pracovného dňa, pocit ...

Nový koncept zdravotnej starostlivosti vo Vienna Gate galérii

Dlhé hodiny v čakárni pred ordináciou kvôli päťminútovému vyšetreniu, krátke ordinačné hodiny uprostred pracovného dňa, pocit, že lekára otravujete… A ak chceš niečo iné, tak si pekne priplať, pacient! Nemala by však návšteva lekára vyzerať inak?

Teraz si skúsme predstaviť, že na vyšetrenie sa objednáme jednoducho cez internet. Že si vyberieme čas po našom pracovnom čase. Že v dohodnutú hodinu vkročíme do modernej a príjemne pôsobiacej ordinácie, kde sa cítime dobre. Že sa nám lekár skutočne venuje tak dlho, ako potrebujeme. A to všetko bez príplatkov za nadštandard, ročných poplatkov súkromnej klinike, všetko v rámci toho, čo kryje vaše zdravotné poistenie. Nemyslíte, že presne takto by to u vášho praktického lekára malo vyzerať?

Ľudský prístup je štandard, za ktorý netreba platiť

Vyjsť v ústrety pacientovi, prispôsobiť ordinačné hodiny jeho časovým možnostiam, zaujímať sa o to, či má kde pri ordinácii zaparkovať, či nestráca čas v preplnenej čakárni, či sa cíti v ordinácii príjemne a uvoľnene – tomu sa hovorí ľudský prístup v zdravotnej starostlivosti. A zatiaľ čo u nás sa s ním stretávame pomerne zriedkavo, v zahraničí je tento prístup bežný. Moderné vybavenie, príjemné prostredie, odbornosť, slušnosť a ľudský prístup tam totiž nie je nič mimoriadne, za čo by bolo treba priplácať. Je teda načase, aby bol rovnaký koncept zdravotnej starostlivosti zavedený aj na Slovensku. Rovnaký názor má aj MUDr. Margaréta Černáková, odborný zástupca novej Praktickej ambulancie všeobecného lekára, otvorenej prednedávnom v bratislavskej Vienna Gate galérii.

praktická ambulancia vo vienna gate galéria

Na prehliadku nemusíte myslieť, pripomenú sa vám

Založenie praktickej ambulancie reaguje na požiadavky pacientov, ktorí v súčasnosti vyžadujú okrem kvalitnej zdravotnej starostlivosti aj lepšiu dostupnosť a obsluhu. „Naším cieľom je posunúť latku v poskytovaní zdravotnej starostlivosti všeobecnými praktickými lekármi vyššie. Sme presvedčení, že pacienti ocenia nielen kvalitnú zdravotnú starostlivosť poskytovanú skúsenými lekármi, ale aj praktické služby, ktoré im zjednodušia a spríjemnia návštevu u lekára,“ hovorí MUDr. Margaréta Černáková. Ambulancia komplexnej zdravotnej starostlivosti všeobecného lekára ordinuje 12 hodín denne počas pracovných dní, a to od 8.00 do 20.00 hod. Pacienti tu neplatia žiadne poplatky za objednanie na presný čas, za vydanie potvrdenia o návšteve lekára či o práceneschopnosti, žiadne celoročné poplatky. Vyšetrenia sú hradené z verejného zdravotného poistenia, pričom praktická ambulancia má uzatvorené zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami. V dnešných uponáhľaných časoch si, žiaľ, málokedy spomenieme na vlastné zdravie a preventívne zdravotné kontroly zanedbávame. Nová praktická ambulancia sa vám pripomenie sama a pozve vás na prehliadku. Príjemné a moderné prostredie ambulancie je samozrejmosť, rovnako ako možnosť parkovať dve hodiny zadarmo v podzemných garážach Vienna Gate. „Vienna Gate galéria má veľmi výhodnú polohu v rámci Petržalky a dobré dopravné napojenie na diaľničný obchvat, takže sa k nám pacienti môžu dostať naozaj za pár minút aj z ostatných častí Bratislavy,“ povedala nám MUDr. Černáková o hlavnom dôvode, prečo sa rozhodli otvoriť praktickú ambulanciu práve na tomto mieste.

praktická ambulancia vo vienna gate galéria

Výhodu majú tí, čo sa o zdravie starajú pravidelne

Aj keď sa Slováci čoraz viac zaujímajú o svoje zdravie, na zákonné preventívne prehliadky nás stále chodí málo. Pritom zákonná preventívna prehliadka je bezplatná a máme na ňu nárok. Praktická ambulancia aj v tomto prípade vychádza v ústrety pacientom a okrem spomínaných výhod pripravila ďalšie výhody pre toho, kto zákonnú preventívnu prehliadku absolvuje. Napríklad tí, ktorí pravidelne absolvujú preventívnu prehliadku, platia nižšie poplatky pri posudzovaní zdravotnej spôsobilosti. Alebo môžu k preventívnej prehliadke využiť do konca novembra aj komplexnú lekársku prehliadku, pri ktorej lekár vyšetrí pacienta doslova od hlavy po päty, vyhodnotí zdravotný stav a odporučí vhodnú liečbu. Aj v tejto ponuke sa odráža filozofia ambulancie, keď ide v prvom rade o zdravie a prevenciu.

Viac na www.praktickaambulancia.sk alebo www.vienna-gate.sk/obchodna-galeria

praktická ambulancia vo vienna gate galéria

praktická ambulancia vo vienna gate galéria

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu