INZERCIA

Očná chirurgia napreduje míľovými krokmi

Chirurgické zákroky očí, ktoré boli pred niekoľkými rokmi iba súčasťou odborných vedeckých prác, sa aktuálne stávajú každodennou rutinou.

Chirurgické zákroky očí, ktoré boli pred niekoľkými rokmi iba súčasťou odborných vedeckých prác, sa aktuálne stávajú každodennou rutinou. Vedecký a technologický pokrok v tejto oblasti medicíny napreduje aj vďaka renomovaným oftalmológom,  ktorí sa o poznatky podelia každoročne na viacerých kongresoch.

kongres európskej oftalmologickej spoločnosti v amsterdame privítal cez 7000 účastníkov

Kongres Európskej oftalmologickej spoločnosti v Amsterdame privítal cez 7000 účastníkov

Na 31. ročníku kongresu Európskej spoločnosti kataraktovej a refrakčnej chirurgie v Amsterdame sa zúčastnili aj oftalmológovia z očného centra UVEA Mediklinik - MUDr. Peter Žiak, PhD. a MUDr. Jaroslav Nikel, aby sa oboznámili s najnovšími pokrokmi v očnej chirurgii a tiež porovnali svoje výsledky a skúsenosti s očnými chirurgami z celého sveta . Program kongresu obsahoval celkom sedemnásť sympózií,  bolo tu k dispozícií viac ako 1600 prezentácií a mnoho didaktických aj inštruktážnych kurzov. Niektoré technológie, ktoré si účastníci kongresu mohli pozrieť ako novinky, sú na očnej klinike UVEA v reálnej prevádzke už niekoľko mesiacov. „Mimoriadne zaujímavá bola prezentácia prvého použitia unikátnej laserovej technológie zmäkčenia jadra šošovky Európe, výsledkom ktorej bude v budúcnosti pravdepodobne  bezbolestné a rýchle korigovanie videnia na blízko“, uviedol po príchode z kongresu MUDr. Peter Žiak, PhD., medicínsky riaditeľ UVEA Mediklinik.

kongres európskej oftalmologickej spoločnosti v amsterdame

navigačný systém callistoeye

V Amsterdame sa predstavili aj najväčšie medicínske spoločnosti, aby oftalmológom predviedli absolútne technologické novinky. Medzi najzaujímavejšie prístroje patril navigačný systém CALLISTOeye,  s pomocou ktorého  je možné extrémne presne umiestniť vnútroočnú šošovku do oka a YAG laser od spoločnosti Ellex, ktorý slúži na odstraňovanie zákalov v sklovci. Obe tieto unikátne technológie sa už využívajú v UVEA Mediklinik. 

Praha hostila uznávaných očných chirurgov z Čiech i Slovenska

Pražský očný festival kazuistiky v Prahe sa konal krátko po kongrese v Amsterdame. Na podujatí prednášali o rôznych zaujímavých prípadoch z chirurgickej praxe renomovaní oftalmológovia, akými sú Prof. Milan Izák, Prof. Pavel Kuchynka alebo MUDr. Pavel Stodůlka, PhD. Očné centrum UVEA Mediklinik prezentovalo Slovensko vďaka MUDr. Petrovi Žiakovi, PhD., ktorý tu predstavil dve prednášky o zaujímavých nových  operačných  zákrokoch.  Obe prednášky boli prezentované  pomocou 3D projekcie.

doktor peter žiak prezentoval prednášky formou 3d projekcie

na podujatí prednášali o rôznych zaujímavých prípadoch z chirurgickej praxe renomovaní oftalmológovia

„Oftalmológia v posledných rokoch nabrala rýchly technologický vzostup a UVEA Mediklinik reflektuje najnovšie trendy v tejto oblasti. Vďaka tomu môže aj slovenský pacient podstúpiť operácie, na ktoré by inak cestoval do rôznych krajín Európskej únie. Očný festival v Prahe priniesol nové pohľady na zaujímavé operácie a technológie v praxi, čo je mimoriadne užitočné z hľadiska vzdelávania,“ zhrnul svoje dojmy Peter Žiak.

Žilina privítala XIX. Výročný kongres Slovenskej oftalmologickej spoločnosti

Október 2013 bol pre slovenských oftalmológov mimoriadne zaujímavý aj vo svojom závere. „Oftalmológia má v našom regióne dlhodobú tradíciu. Jej počiatky siahajú až do obdobia konca Rakúsko-uhorskej monarchie. V tomto roku oslavujeme 100. výročie vzniku Uhorskej kráľovskej očnej nemocnice v Žiline,“ privítal hostí MUDr. Michal Štubňa, primár Očného oddelenia FNsP v Žiline. Paralelne s kongresom prebiehala V. Celoslovenská konferencia oftalmologických sestier.

cieľom stretnutia bolo vyvolať širokú diskusiu k najaktuálnejším odborným problémom

Cieľom stretnutia bolo vyvolať širokú diskusiu k najaktuálnejším odborným problémom v oftalmológii a vytvoriť priestor pre rozšírenie vedomostí mladých oftalmológov. MUDr. Peter Žiak, PhD. tu oboznámil účastníkov s dvomi prednáškami. Kým v prvej predniesol vlastné skúsenosti s femtosekundovým laserom pre korekciu presbyopie, v druhej sa podelil o skúsenosti štyroch martinských operatérov ktorí od roku 2010 vykonali cez 250 implantácií asymetrických vnútroočných šošoviek Lentis M Plus.

Výsledky implantácií ukázali, že pri správnej indikácii sú výsledky s týmito  šošovkami výborné  a pacienti sú po operácii subjektívne veľmi spokojní. Výhodou je dostupnosť špeciálnej varianty, ktorá koriguje súčasne rohovkový astigmatizmus a vyrába sa priamo na mieru pacienta,“ uviedol počas prednášky MUDr. Peter Žiak, PhD., medicínsky riaditeľ UVEA Mediklinik. www.uvea.sk

Očná klinika UVEA Mediklinik je jedným z najmodernejšie vybavených zdravotníckych zariadení nielen na Slovensku, ale aj v Európe. Poskytuje komplexnú starostlivosť o oči počnúc diagnostikou oka, odbornú pomoc pri výbere okuliarov, či šošoviek, až po operačnú a pooperačnú starostlivosť. Klinika ponúka všetky dostupné operačné výkony v odbore oftalmológia, vrátane najmodernejších operačných výkonov s použitím femtosekundového lasera. Tím kvalifikovaných lekárov s viac ako 15 ročnými skúsenosťami dokáže riešiť akýkoľvek oftalmologický problém pacienta v každom veku. Komplex kliniky zahŕňa aj ambulanciu, optiku a lekáreň. Očná klinika UVEA Mediklinik vznikla v decembri 2012 a nachádza sa v meste Martin, mestskej časti Priekopa. Ďalšie informácie nájdete na www.uvea.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Pozvánka na udeľovanie ceny – ABF Slovakia Bakalár 2018

13. ročník vyhodnotenia a udeľovania Ceny Združenia pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva ABF Slovakia Bakalár 2018

Tlačové správy

Jedli ste už ružovú čokoládu?

Do rodiny horkej, mliečnej a bielej čokolády pribúda po 80 rokoch nový člen

Tlačové správy

Deň otvorených dverí Stavebnej fakulty STU

Program DOD 2019

Tlačové správy

Hlas Schwarzeneggera v autokameře Mio MiVue J85 WiFi vás ochrání

MiVue J85 získala upozornění od českého hlasu Arnolda Schwarzeneggera. Pavel Soukup namluvil hlášky upozornění na nehody i radary!