SME
Nedeľa, 17. november, 2019 | Meniny má Klaudia
INZERCIA

Orava ubytovanie, penzión, turistika na Orave

Orava ubytovanie a penzión na Orave. Tipy na turistiku na Orave, aquapark Oravice, ktorý ponúka aktívny relax. Známe dominanty Oravy a vzácne historické pamiatky ukryté na Orave.

obec-zuberec-panorama-obce-zuberec-r874_res.jpeg

Orava so svojimi pozoruhodnými prírodnými krásami, milými ľuďmi, zachovalými tradíciami, folklórom, bohatstvom lesov, rastlín a zvierat je jedinečným kútom Slovenska. Táto nádhera je prameňom zdravia, fyzickej, psychickej pohody všetkých, ktorí prichádzajú unáhlení a vyčerpaní pookriať na tele i na duši. Keď zavíta jar, nastanú letné dni a noci, ukáže sa nežná tvár jesene, sneh prikryje  stráne a hory, odkryjú sa  tajomné skrýše krásavice Oravy. Štýlové ubytovanie na Orave Vám ponúka penzión na Orave v Zuberci, penzión Škerda.

img2323-r704_res.jpg

kopia-img6932-r601_res.jpg

Penzión Orava

Penzión na Orave ubytovanie Škerda ponúka najkrajšie tipy na pobyt, šport, najzaujímavejšie turistické trasy podľa aktuálneho počasia, cykloturistiku, lyžovanie, snowboarding,  kúpanie v termálnych kúpaliskách, plavbu na pltiach, rafting na rieke Orava, rybolov, hliadkovú plavbu loďou, člnkovanie, jazdu na vodných bicykloch, surfovanie, jazdu na vodných skútroch, plavbu na lodi, dobrodružstvo v jaskyniach, návštevu prírodných rezervácií, chránených prírodných výtvorov, nálezísk, sakrálnych pamiatok, prehliadku Oravského hradu, adrenalínové atrakcie to všetko spája penzión na Orave v Zuberci- penzión Škerda.

img1152-r294_res.jpg

penzion-zuberecskerda-r504_res.jpg

zariadenie-5-r120_res.jpg

penzion-zuberec-skerda-r684_res.jpg

zariadenie-13-r814_res.jpg

Ubytovanie Orava

Zažite chvíle oddychu počas dovolenky, víkendu, zorganizujte spoločenskú akciu, školenie, teambuilding, sústredenie v útulnom ubytovaní na Orave. Pre každého, kto prichádza obdivovať túto nádheru srdcom privíta ubytovanie Orava, penzión Zuberec Škerda, Roháče, Západné Tatry. Majiteľ penziónu je členom Horskej služby, bývalý horský vodca. Váš pobyt spríjemnia skutočné príhody zo sveta hôr, záchranných akcií. Dozviete sa o medveďoch, vlkoch, orloch, svišťoch a jedinečných ozdobách vysokohorských strání  kamzíkoch vrchovských tatranských.

penzion-skerda-zuberec-ubytovanie-r593_res.jpg


Turistika na  Orave  

 Kto chce navštíviť najmenšie veľhory sveta, perly a skvosty Oravy, stačí by prišiel do podhorskej obce Zuberec. V nemom úžase bude obdivovať úchvatnú krásu  lesov, kvetov, strmých stráni, dolín, sediel a vrcholov v hrebeni horstva Roháče. Pre rodiny s deti sú najvhodnejšie prechádzky lesmi, okolo zurčiacich potokov  so sviežim vzduchom rozvoniavajúcimi čučoriedkami, jahodami, hubami a  prímesou živice stromov. Najobľúbenejšia trasa je náučným chodníkom okolo Roháčskych plies. Najkrajší vyhliadkový bod Roháčov je vrchol Volovec. Odtiaľ možno vidieť Nízke Tatry, Vysoké Tatry, poľskú i slovenskú časť Západných Tatier, Skorušinské pohorie, Babiu Horu, Piľsko, Oravskú priehradu, Choč. Príťažlivé miesto v Roháčoch je Sivý vrch. Tento vrchol je jeden z najkrajších na Slovensku a jeho skalné útvary vytvárajú skalné mesto cez ktoré sa vinie chodník s nádhernou vápencovou kvetenou. Najatraktívnejší je exponovaný prechod hlavného hrebeňa v skupine Baníkova a Ostrého Roháča zabezpečený technickými prostriedkami. Jedinečná je trasa do sedla Zábraď, Rákoň,Lúčna, sedlo Osobitá a nádhernými výhľadmi na slovenskú i poľskú časť Západných Tatier priamo cez karpatský smrekový prales. Už samotné doliny Roháčska, Látaná, Bobrovecká, Juráňova uchvátia každého svojou krásou a nádherou.

drohaceosobitajpg-r253_res.jpg

rohacske-plesa-r721_res.jpg

volovec-a-ostry-rohac-1437-r606_res.jpg

zapadnetatry-liet-bystra1mftr-1-r444_res.jpg

oravaman-3-r576_res.jpg

Dokonalý oddych a relax na Orave

Niet vari dokonalejšie zavŕšenie dňa na Orave ako relaxovanie v Aquaparku Meander Park Oravice a termálnom kúpalisku Oravice. Termálna voda s priaznivo pôsobiacim  účinkom na pohybové ústrojenstvo, močové cesty a obličky padne vhod za každého počasia. Umelé vlny, plavecký bazén, perličkové sedadlá, lavice, gejzír, vodný hríb, vodné trysky rozmasírujú dokonale všetky stuhnuté svalové partie. Neodmysliteľnou súčasťou Aquaparku je tobogán. Termálne kúpalisko Oravice umožňuje návštevníkom  sedieť alebo plávať v horúcej vode dvoch vonkajších bazénov a pritom obdivovať okolitú prírodu i končiare hôr. Teplota bazénov 36 a 38° C. V prúde trysiek ožije unavené svalstvo.  V blízkosti je lyžiarsky areál a východisko turistických trás do Bobroveckej a nádhernej kaňonovitej Juráňovej doliny. Cestou si môžu návštevníci pri ceste ochutnať v Tichej doline na salaši pravý ovčí syr, žinčicu a chutné syrové korbáčiky. Vašu pozornosť si získajú statné ovčiarske psy, chrániace stáda pred vlkmi a medveďmi. A na záver neodoláte rozvoniavajúcemu kotlíkovému guľášu a iným dobrotám ponúkaným pri končiacej sa trase túry.

indexslide31-r177_res.jpg

dprosieckakvacianskadolinajpg-r693_res.jpg

Dominanty Oravy

Oravský hrad je architektonický klenot vypínajúci sa nad riekou Orava. Je to nádherné dielo rúk človeka i ľudskej odvahy. Tento svedok dávnej histórie sa neochvejne vypína na nahnutom brale. Po stáročia pribúdali jeho hrubé múry za ktorými je do dnešných čias zakonzervovaný príbeh oravskej doliny. A tak zámocké budovy, odvážne bašty, obytné miestnosti a dva sakrálne objekty sú výpoveďou nadľudskej práce i utrpenia, ale aj neklamným svedectvom nadania ľudu a stavebnej fantázie našich predkov. Choč - jeden z najkrajších vyhliadkových vrcholov Slovenska.  Je národnou prírodnou rezerváciou. Nádherné pohľady sú na Veľkú Fatru, Nízke Tatry, Západné Tatry, Oravskú Maguru, Skorušinské vrchy a okolie Štrby. Má tvar nepravidelnej pyramídy.  Babia Hora a Piľsko. Sú národné prírodné rezervácie.  Na Babej hore sú zachované vzácne pralesové porasty smrekového vegetačného stupňa. Smreky majú charakteristickú stĺpovitú formu. Obzvlášť významný je výskyt kmeňov s rezonančným drevom. Ide o fragment pôvodných smrečín v celej beskydskej oblasti, ktoré sú zásobárňou genetického materiálu na rekonštrukciu horských smrečín a hornej hranice lesa.  Piľsko je zaujímavé nielen strmými severnými zrázmi a členitými oblými zrazmi do južnej strany, ale i hranicou medzi úmoriami. Potoky zo slovenskej južnej strany patria do úmoria Čierneho mora, kým severná časť potokov prúdi do Baltského mora. Výnimočným javom vo vegetácii je prítomnosť vzácnych ohrozených rašelinných druhov rastlín rosničky okrúhlolistej, andromédky sivolistej, ostroplodu bieleho, plavúnca zaplavovaného, ostrice výbežkatej a vŕby čučoriedkovitej. Oravská priehrada je ďalší zo skvostov oravskej prírody. Vznikla skrotením toku rieky Orava. Pod hladinou zostali štyri obce Slanica, Osada, Oravské Hámre a Ústie nad Oravou. Nad hladinou zostal len malý výčnelok jedného vrcholu na ktorom vznikol Slanický ostrov umenia s múzeom ľudovej plastiky a maľby. Na ostrov je možné doplaviť sa výletnou loďou. Oravská priehrada je stvorená na rybolov vodné športy ako vodné bicyklovanie, člnkovanie, potápanie, vodné lyžovanie, windsurfing a jachting.

12403369623746-r475_res.jpg

Vzácne historické pamiatky na Orave

Múzeum oravskej dediny v Zuberci je situované v nádhernom podhorskom prostredí Roháčov. Nachádzajú sa tu drevenice z dolnej Oravy, roľnícke a remeselnícke obydlia s hospodárskymi budovami a dvormi, objekty zo strednej časti Oravy i zamagurské objekty s humnami a stajňami i klasický drevený mlyn. Zaujímavosťou je drevený kostolík zo Zábreže pochádzajúci zo 16. storočia, dokument o domácej výrobe plátna, modrotlače, súkna. Pútavý je objekt hrnčiarskej výroby, náradie na spracovanie dreva. Obytné domy sú útulné, majú malé úzke okná a šindľovú strechu. Všade cítiť atmosféru života našich predkov, ich cit pre architektúru i umenie cibrené z generácie na generáciu. Drevený gotický kostol v Tvrdošíne najstaršia zachovaná stavebná drevená pamiatka na hornej Orave z druhej polovice 15. storočia. Kostol bol pôvodne postavený bez použitia  klinca. Vo svojom vnútri má renesančnú kazateľnicu, maľby, barokový oltár. Ide o slovenský a zároveň európsky klenot sakrálnej architektúry.

mod1-r266_res.jpg

csmfolkorslavronace8e78b7c3cf-r773_res.jpg

7divov-slanicky-ostrov-r834_res.jpg

Oravská historická lesná úvraťová železnička je technickou pamiatkou Oravy v úseku Tanečník - Sedlo Beskyd. Na deti, rodiny i dospelých čaká jedinečný zážitok, pretože  na tri a pol kilometrovej železničnej trati prekoná parádna parná lokomotíva z roku 1928  prevýšenie 120 m. V prevádzke je aj v zime a žiadnou prekážkou nie sú ani 2m záveje. Pohodu z jazdy vláčikom môžu návštevníci vychutnať v motorovej drezine alebo v panoramatických vozňoch. V sedle Beskyd je 20 minútová zastávka. Po zapískaní píšťalou rušňovodičom sa opäť vláčik s návštevníkmi vydá na cestu do údolia. Počas jazdy i v sedle počas prestávky sa naskytnú z vyhliadkovej veže krásne pohľady do prírody a v diaľke sa objaví panoráma Malej Fatry a Západných Tatier. V objektoch pri stanici Tanečník je expozícia o histórii tejto unikátnej oravskej železničky i detské ihrisko na ktorom si deti hraním skrátia čas pred odjazdom.

 01-r412_res.jpg

 

 Penzión Škerda- štýlové ubytovanie na Orave

Penzión Škerda v Zuberci ponúka štýlové ubytovanie v apartmánoch na Orave. Penzión sa nachádza v centre obce Zuberec, je bránou do horstva Roháče- Západné Tatry. Penzión navštevujú tak domáci ako aj turisti zo zahraničia. Je vhodný pre rodiny, páry, športových nadšencov. Pre skupiny je možná aj rezervácia celého objektu ako chatu s kapacitou do 25 osôb.

Penzión je dotvorený drevom a kameňom, srdcu ulahodí príjemná rodinná atmosféra. Majiteľ zariadenia je členom horskej služby.

Viac na www.skerda.sk

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Sloboda na Slovensku oslavuje 30 rokov

Dnes je to už 30 rokov, čo si Slováci a Česi vybojovali niečo nepredstaviteľné.

Tlačové správy

O2 opäť pripomína, že sloboda nie je samozrejmosť

Tentokrát konceptom „Krajiny, do ktorej sa nechceme vrátiť“ a desiatkou ďalších projektov zameraných na 17. november.

Tlačové správy

Čo funguje v českom obchodnom registri lepšie ako na Slovensku

V Českej republike majú notári s účinnosťou od 1. januára 2015 právomoc na žiadosť oprávnenej osoby vykonať zápis do VR.