SME
Sobota, 20. august, 2022 | Meniny má Anabela

Galenos: Estetická medicína nie je len pre horných desať tisíc

Centrum Galenos v Hlohovci už od roku 1995 poskytuje služby fyziatrie a liečebnej rehabilitácie. Pred tromi rokmi sa k nim pridali aj služby v oblasti estetickej medicíny.

Centrum Galenos v Hlohovci už od roku 1995 poskytuje služby fyziatrie a liečebnej rehabilitácie. Pred tromi rokmi sa k nim pridali aj služby v oblasti estetickej medicíny. Viac o jeho samotnom fungovaní i liečebných procedúrach prezradila konateľka Viera Melicháčová.

 

Kedy spoločnosť Galenos vznikla a čím sa zaoberá?

- Spoločnosť  Galenos vznikla v roku 1995, odkedy poskytuje zdravotnú starostlivosť v oblasti fyziatria a liečebná rehabilitácia, od roku 2011 poskytujeme služby v oblasti estetickej medicíny a korektívnej dermatológie

 

Čo vás motivovalo, aby ste s poskytovaním služieb dermatológie a liečebnej rehabilitácie v Hlohovci začali?

- Oddelenie fyziatrie a liečebnej rehabilitácie začalo pracovať ešte popri Nemocnici s poliklinikou, v roku 2011 sme sa presťahovali do nových moderných priestorov, kde poskytujeme komplexnú rehabilitačnú starostlivosť hradenú zdravotnými poisťovňami, ako aj pre samoplatcov.

Rozhodnutie vybudovať estetické centrum nebolo zo dňa na deň. Zvažovali sme vhodné miesto, ktoré by bolo ľahko dostupné pre klientov, a zároveň dostatočne reprezentatívne.

Vyberali sme zo škály najmodernejších prístrojov až sme vybrali tie najefektívnejšie a najpokrokovejšie prístroje s nadčasovými a vysoko účinnými technológiami. Donedávna boli ošetrenia, ktoré  poskytujeme, synonymom luxusu pre „horných desaťtisíc“ v krajinách vyspelého sveta.

Dnes sme aj v Hlohovci pripravení zbaviť  klienta toho, čo ho doteraz trápilo. Veď koža je zrkadlom telesného a duševného zdravia, na ktorom nám tak záleží.

 

Aký veľký je váš tím odborníkov?

- Služby vykonáva skúsený tím lekárov v oblasti  fyzioterapie,  estetickej medicíny a dermatológie. Starostlivosť o klienta prebieha podľa typu zákroku za spolupráce lekárov, zdravotných sestier, terapeutov, dermokozmetičiek a ďalších odborníkov.

 

Pre koho sú vaše rehabilitačné služby určené? S akými problémami dokážete pacientom pomôcť?

- Služby rehabilitačného oddelenia využívajú predovšetkým pacienti s poruchami chrbtice a kĺbov, pacienti  po úraze alebo po operácii pohybového aparátu. Naše služby sú na odporučenie odborného lekára v dohodnutom rozsahu hradené zdravotnými poisťovňami. Je však možnosť využiť ich aj na priamu platbu.

Sme často vyhľadávaní klientmi so sedavým zamestnaním, ktorí trpia bolesťami chrbtice, či športovcami s bolesťami kĺbov. Používame moderné techniky na tlmenie bolesti (rázovú vlnu, laseroterapiu, plynové injekcie, rôzne druhy elektroterapie), ako aj množstvo manuálnych techník. Vykonávame však aj rôzne druhy masáží, ktoré si klienti zakupujú aj v rámci prevencie.

 

Čo sa týka dermatológie, aké spektrum zákrokov a služieb zabezpečujete?

- Naše zariadenie estetickej medicíny je zamerané na poskytovanie odborných služieb v oblasti dermatokozmetiky, laserovej dermatológie a kozmetiky a najnovšie poskytuje možnosť formovania postavy.

Pomáhame klientom zbaviť sa rôznych problémov – od nežiaduceho ochlpenia, rôznych výrastkov, bradavíc, cievnych anomálií, nežiaducich  pigmentových škvŕn, akné, vrások  až po odstránenie potenia či korekcie celulitídy a nežiaducich tukových vankúšikov.

Často usporadúvame workshopy, kde pozývame renomovaných odborníkov v oblasti estetickej medicíny a klientom predstavujeme nové zákroky v oblasti estetickej medicíny. Informácie o takýchto podujatiach sú vždy zverejnené na našej webovej stránke.

 

Ľudia s akým typom problémov vás najčastejšie vyhľadávajú?

- Dermatokozmetické centrum Galenos  je vyhľadávané klientmi so širokým spektrom problémov. Našou prioritou je individuálny prístup ku každému jednému klientovi, ktorý prekročí prah nášho zariadenia. Nemôžeme ponúknuť dvadsaťročnej žene to, čo ponúkneme tridsaťročnej, štyridsaťročnej či päťdesiatročnej žene.

Niekto príde riešiť tvár, iného trápi zase telo, ale myslím si, že všetci milujú také tie zázračné prútiky, ktorými sa šibne a za krátky čas sú viditeľné úžasné výsledky. Botulotoxín, ktorým dokážeme vygumovať vrásky, podvihnúť kontúry. Kyselina hylauronová si poradí aj s hlbokými vráskami a najlepšie fungujú ako tandem, v spoločnej kombinácií.

Muži zas častejšie riešia rôzne výrastky či anomálie.

- Čo považujete za váš najväčší profesionálny úspech a čo by ste odkázali vašim potenciálnym pacientom?

Našou snahou bolo poskytnúť možnosť využívať služby estetickej medicíny aj v menšom meste na vysokej profesionálnej úrovni, pri zachovaní diskrétnosti a individuálneho prístupu za prijateľné ceny.  Najväčším  našim úspechom sú desiatky stálych klientok, ktoré využívajú program celoročnej starostlivosti ušitý na mieru, kde v závislosti od ročného obdobia  a typu pokožky  navrhneme postup ošetrenia a zákrokov. Klientku vopred telefonicky upozorníme na termín ošetrenia. Šetríme jej tým čas i peniaze a zabezpečujeme trvale výborný vzhľad.

Základom  dobrej vizáže je určite včasná prevencia, proces starnutia sa dá oddialiť, výrazne spomaliť. Máme klientky, ktoré majú po päťdesiatke a ešte nepotrebovali invazívnejší zákrok, ako je napríklad lifting. Čo vie každý z nás čiastočne ovplyvniť, je starnutie spôsobené vonkajšími vplyvmi. Nadmerné opaľovanie, fajčenie, nezdravá životospráva ani jednej z nás na mladosti nepridá. Zato na vráskach určite. Na druhej strane, keď nie je žena vnútorne spokojná, vyrovnaná, žiadna procedúra z nej šťastného človeka neurobí. Najlepší recept, ako byť dlho krásna, je byť šťastná, a byť šťastná znamená mať neustále úsmev na tvári.

 

www.galenos.sk

Objednávky pre zákroky v lekárskej kozmetike prijímame telefonicky

na t.č. 0949188 640, alebo na email objednavky@galenos.sk

cenova-bomba-galenos-r274_res.jpg

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pripravené sú hodnotné ceny, tombola aj bohatý sprievodný program.


INZERCIA 13 h

50 percent áut, ktoré boli registrované pred embargom, je stále funkčných.


INZERCIA 19. aug

Hyundai chce spojiť ľudí v záujme trvalej udržateľnosti.


INZERCIA 19. aug
SkryťZatvoriť reklamu