INZERCIA

Dosiahne autobusová doprava európsky štandard aj u nás ?

Moderné autobusy, digitalizácia a školské autobusy pre deti. To všetko je len začiatok novej éry cestovania. Viac nám o tom povie László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA pre Slovensko.

Moderné autobusy, digitalizácia a školské autobusy pre deti. To všetko je len začiatok novej éry cestovania. Viac nám o tom povie László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA pre Slovensko.

 

Na aký druh dopravy sa špecializuje ARRIVA na Slovensku?

Spoločnosť ARRIVA je známy poskytovateľ transportných služieb v Európe. V slovenských regiónoch sa zatiaľ špecializujeme na oblasť verejnej autobusovej dopravy. Hlavné zastúpenie máme v Nitrianskom a Košickom kraji, kde zabezpečujeme viac než  70%  prímestskej dopravy dvoch regiónov a značnú časť mestskej dopravy. Zvyšok pokrýva naša vlastná značka Arriva Express, zameraná na oblasť diaľkovej prepravy a časť zahraničnej a komerčnej autobusovej dopravy.

foto-modry-arriva-express-bus-r426_res.jpg

Aký bol hlavný dôvod pôsobiť práve v Nitrianskom a Košickom kraji?

Musím povedať, že obidva kraje poskytujú veľkú profesionálnu výzvu. ARRIVA tu našla vhodných strategických partnerov na to, aby docielila vývoj dopravy správnym smerom – byť bližšie k svojim cestujúcim.

 

V súčasnosti je veľmi populárne zavádzanie školských autobusov. Plánuje ich zaviesť aj Vaša spoločnosť?

ARRIVA takýto druh dopravy veľmi podporuje. Preto sme v spolupráci s Mestským úradom Nové Zámky uviedli na trh nový prototyp  takejto služby ako prvý pilotný projekt. Služba školský autobus na linke č.2 a linke č.3 bola spustená pre školákov v Nových Zámkoch začiatkom novembra 2014.

 

Aké iné novinky pripravujete v najbližších mesiacoch pre cestujúcich?

V tomto smere máme veľa riešení, ktoré úspešne využívame v Európe a radi by sme ich zaviedli aj na slovenský trh. V transformácii je napríklad už samotný trh diaľkovej dopravy. Očakávame pozitívne zmeny v službách Arriva Express. Chceli by sme poskytovať celoplošnú autobusovú dopravu v rámci Slovenska a priame napojenie na väčšie európske mestá.

 

LÁSZLÓ IVAN

Od roku 2009 pôsobí v spoločnosti ARRIVA. Vďaka mnohým skúsenostiam v dopravnej oblasti a poradenstve bol v roku 2013 menovaný generálnym riaditeľom spoločností ARRIVA pre Slovensko.

 

ARRIVA na Slovensku

  • najväčší súkromný prevádzkovateľ autobusovej dopravy na Slovensku
  • pôsobí u nás od roku 2008, prevádzkuje 800 autobusov
  • zabezpečuje mestskú, prímestskú, diaľkovú, zahraničnú a komerčnú autobusovú dopravu
  • tvoria ju 3 dopravné spoločnosti – Arriva Nitra, a.s., Arriva Nové Zámky, a.s., Arriva Michalovce, a.s., 2 servisné spoločnosti, 1 cestovná kancelária

Viac informacii na www.arriva.sk

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Naše finančné družstvo dokončilo rekonštrukciu budovy

Členovia družstva investovali do starej budovy, ktorú zmenili na nepoznanie. Práce na rekonštrukcii sa už skončili.

Tlačové správy

Spoločnosť HB Reavis uzavrela partnerstvo s CIC

Spoločnosť HB Reavis oznámila uzavretie partnerstva s Cambridge Innovation Center (CIC).

Tlačové správy

Bude rok 2018 rokom kryptomien?

Na to sa snažili odpovedať študentom SPU v Nitre známi finanční analytici Martin Vlachynský a Ronald Ižip.

Tlačové správy

Spolupráca SPU v Nitre s Tishreen University v Sýrii

Výskum aridných zón a suchých pôd, ako aj mobility študentov a pedagógov boli predmetom rokovaní sýrskej delegácie na pôde SPU.