SME
Pondelok, 27. jún, 2022 | Meniny má Ladislav, Ladislava

V závode ZF premenili na detský raj aj výrobné haly

Skákací hrad a nafukovacia lezecká stena medzi strojmi, hasiči v akcii či koncert rapera Rytmusa. Spoločnosť ZF Slovakia v Trnave opäť otvorila na Sviatok práce areál pre rodiny svojich zamestnancov.

zf-logo-r483_res.jpg

Skákací hrad a nafukovacia lezecká stena medzi strojmi, hasiči v akcii či koncert rapera Rytmusa. Spoločnosť ZF Slovakia v Trnave opäť otvorila na Sviatok práce areál pre rodiny svojich zamestnancov.

 

 

V piatok prvého mája odstavili v spoločnosti ZF Slovakia väčšinu strojov a dovnútra pustili svojich zamestnancov so svojimi rodinami. V uličkách medzi strojmi a linkami prúdili od rána prví návštevníci. Nad hlavami ich nasledovali strieborné balóny s číslom 100. Tohtoročný Deň otvorených dverí spojili s oslavami stého výročia založenia spoločnosti ZF.

 

Akcia sa už niekoľko rokov koná vždy v prvý májový deň. Spoločnosť, ktorá patrí v Trnave medzi tradičných a stabilných zamestnávateľov, prešla za viac ako 20-ročnú históriu viacerými názvami. Cez Sachs, ZF Sachs až po dnešný názov ZF Slovakia . Spoločnosť vo svojom trnavskom závode zamestnáva viac ako 1300 zamestnancov a je významným dodávateľom všetkých veľkých automobiliek. Z jej výrobných hál vychádzajú spojky, meniče a dvojhmotnostné zotrvačníky.

 

Pre počasie ukryli časť atrakcií dovnútra

Vo vnútri bolo rušnejšie ako po minulé roky. Ozýval sa tu aj detský jasot. Medzi stroje umiestnili nafukovacie atrakcie, šmykľavku a lezecký kužeľ. Počasie nemalo byť ideálne, hrozil dážď. Pri prechádzke prvou halou sa nedal minúť kútik, kde laserom vyrábali kovové výlisky s menom na želanie.

 

8077-mensi-r518_res.jpg

 

Pri vedľajšom stolíku mladý muž v okuliaroch vysvetľoval ako pracuje 3D tlačiareň. Pred ňou už bolo rozmiestnených niekoľko výrobkov. „Nebojte sa, to vás nepohryzie,“ ubezpečil návštevníka, ktorý sa opatrne dotkol auta. Vysvetlil, že tento materiál sa používa pri výrobe lego stavebníc. Starších zaujala najmä zubná protéza. Výrobky boli v neopracovanom stave.

Do druhej haly ukryli stanovištia s rôznymi úlohami. Pri každom z nich čakali na deti všakovaké rozprávkové postavičky, s ktorými sa mohli odfotografovať. Pod strechou našli miesto pre malý kolotoč, cukrovú vatu a balóny.

V uličke medzi halami rozvoniavajú cigánske pečienky. Smädní si zas chodia po kofolu. Nos vykrúcal stánok s nemeckou špecialitou Flammkuchen. Osúch potretý kyslou smotanou, posypaný cibuľkou a kockami údeného mäsa, niektorým tak zachutil, že si ho chceli kúpiť. To, žiaľ, nešlo.

 

8156-mensi-r979_res.jpg

 Na ZF Slovakia bolo aj tento rok zvedavých množstvo ľudí, na ktorých čakalo tradičné občerstvenie.

Boj s horiacim autom, kolotoče a adrenalín

Na trávnatých plochách, ktoré sa nachádzajú vedľa výrobných priestorov, čakali na ľudí ďalšie atrakcie. Prebiehal tu aj sprievodný program. Menšie pódium ovládlo niekoľko folklórnych súborov, ktoré pritiahli najmä vyššie vekové skupiny. V tejto časti odstavili hasiči techniku, s ktorou chodia na výjazdy. Zvedavcom tiež predviedli, ako vyzerá skutočný zásah.

V opáskovanom priestore bolo pripravené staré auto, ktoré zapálili pomocou fakle. Zazneli blížiace sa sirény, z auta povyskakovali muži v čiernych uniformách s reflexnými páskami, helmami a maskami. S hadicou v ruke zamierili k autu, z ktorého sa valili plamene a čierny dym. O pár sekúnd plamene zmizli a hasiči sa na chvíľu stratili v bielej clone.

 

V druhej časti sa o zábavu postaralo niekoľko kolotočov pre rôzne vekové kategórie. Oku ulahodila prehliadka historických vozidiel. Tí aktívnejší si mohli zaskákať na trampolíne alebo si zahrať živý stolný futbal. Milovníci adrenalínu sa mohli vyšplhať na nafukovací kaktus alebo zažiť jazdu v špeciálnej nafukovacej guli. Vo vagóne, ktorý bežne slúži ako zasadačka, premietali deťom rozprávky.

 

8440-8085-mensi-r623_res.jpg 

Deti si užívali deň naplno.

Kúzelník a koncerty

Program na hlavnom pódiu uvádzala moderátorská dvojica Junior a Marcel. Okrem snáď najobľúbenejšej detskej speváckej dvojice na Slovensku, Spievanky a Zahrajka zo Spievankova, tu vystúpil aj charizmatický kúzelník Talostan, ktorý si prizval na pomoc divákov. Návštevníkov zabavil spevák a hudobník Igor Kmeťo mladší, skupina Vidiek a nakoniec raper Rytmus, na ktorého sa prišli pozrieť aj starší.

8151-mensi-r876_res.jpg

 Deti a dospelí sledujú súťaž v zaväzovaní topánok.

Moderátori prezradili, že Vidiek so sebou vzal aj ženu s dvomi hlavami, keby niečo nevyšlo. Hoci v úvode zlyhala technika, ženu divákom neukázali. Rytmus svoje vystúpenie poňal výchovne. Niektoré texty znova odrecitoval a najmä mladým adresoval medzi piesňami niekoľko rád do života. „Študujte, venujte sa športu a robte to, v čom ste dobrí.“ Na svoju adresu zavtipkoval, že je Paťo učiteľ. Aby bol bližšie k svojim fanúšikom, zoskočil na chvíľu z pódia a s niektorými si podal ruku.

 p5010676-r383_res.jpg

 Raper Rytmus - deti a tínedžeri si jeho vystúpenie nakrúcali.

Uvoľnenú sviatočnú atmosféru si v piatok užilo 7 500 návštevníkov, nechýbalo ani vedenie firmy na čele s generálnym riaditeľom Dr.h.c. Petrom Dollom.

 

p5010643-r461_res.jpg

 Generálny riaditeľ spoločnosti ZF Slovakia Dr.h.c. Peter Doll a vedúca personálneho odboru Sabine Karcher.

STOROČNICA
V roku 2015 oslavuje spoločnosť ZF 100. výročie svojho založenia. Toto jubileum považuje za jedinečnú šancu, ako potvrdiť svoje miesto na medzinárodnom trhu a ako sa stať známejšou.

V uplynulom storočí sa jej podarilo dosiahnuť dôležité míľniky v oblasti techniky pohonov a podvozkov. Práve v roku jubilea chce zdôrazniť svoju tradíciu a udržateľnosť a chce byť vnímaná ako inovatívna firma.

 

mg8440-8011-r140_res.jpg

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Už tak dynamický trh s prenájmami sa vplyvom príchodu utečencov z Ukrajiny stal ešte aktívnejším.


9 h

O víťazovi sa rozhodne koncom leta.


12 h

Masážne kreslo je vhodné pre celú rodinu a umožní vám užívať si dokonalé uvoľnenie a relax kedykoľvek potrebujete.


INZERCIA 24 h
SkryťZatvoriť reklamu