SME
Pondelok, 8. august, 2022 | Meniny má Oskar

Cukrovka na vrchole rebríčka civilizačných chorôb

Viete, že na Slovensku má cukrovku skoro 350-tisíc ľudí? Zbaviť sa už rozvinutej cukrovky je skoro nemožné. Ale vyhnúť sa následkom choroby a obmedziť lieky možné je. Prečítajte si, ako.

Počet postihnutých rastie

Viete, že na Slovensku má cukrovku skoro 350-tisíc ľudí? Ani z nich to mnohí nevedia a často zvýšenému cukru nepripisujú žiadnu hrozbu.  Spolu so s

hora-r757_res.jpg

Srdcovo-cievnymi chorobami a obezitou je však cukrovka na vrchole rebríčka civilizačných chorôb. Ročne odčerpá na celom svete okolo 5-10 percent všetkých výdajov na zdravotníctvo. Podľa odborníkov bude  počet  diabetikov ešte stúpať. Nejde pritom len o rodených cukrovkárov s poruchou látkovej výmeny, kedy organizmus nedokáže produkovať dostatok inzulínu na štiepenie cukrov. Najmä cukrovka typu 2 patrí medzi najrozmáhajúcejšie sa moderné choroby. Súvisí  aj so zlými stravovacími návykmi, nekvalitnými potravinami, nedostatkom pohybu a obezitou. Hoci nemusíte potrebovať dávky inzulínu, riziko prepuknutia cukrovky pri týchto faktoroch výrazne stúpa.

Cukrovka je rizikom

noha-r397_res.jpgZvýšené hodnoty cukru poškodzujú cievy. Výsledkom sú poruchy zraku, obličiek a nervov, nedokrvenie končatín, srdca a mozgu. Cukrovkári sú viac ohrození infarktom, mŕtvicou, ale aj  tzv. diabetickou nohou. Keďže rany a poranenia na pokožke, predovšetkým na chodidlách a nohách, sa u diabetikov zle hoja, ľahko sa do nich môže dostať infekcia. Dokonca aj z malého škrabnutia sa môže vyvinúť gangréna, ktorá vyústi až do amputácie končatiny.

Pozor na príznaky

stetoskop-r779_res.jpgTisíce ľudí údajne ani netušia, že majú cukrovku v začínajúcom štádiu. Únava, smäd a časté močenie môžu naznačovať, že niečo nie je v poriadku. Najmä pri cukrovke tzv. "druhého typu" sa však príznaky nemusia objaviť pomerne dlho.
Diabetológovia tvrdia, že čoraz väčšie množstvo novo diagnostikovaných cukrovkárov nemá žiadne príznaky ani v štádiu, keď odbery krvi ukazujú alarmujúce hodnoty glykémie. A to práve pri cukrovke druhého typu, ktorú si človek najčastejšie  spôsobí sám zlými stravovacími návykmi a nezdravým životným štýlom.  Často ju odhalí až preventívna prehliadka alebo náhodné iné vyšetrenie. Dlho neliečená choroba však môže znamenať pre telo pohromu s neodvratnými následkami.

Svetový deň diabetu

14.novembra 1891 sa narodil Kanaďan Frederick Grant Banting, ktorý ako prvý izoloval z pankreasu inzulín a zachránil ním pred smrťou 14-ročného chlapca. O rok na to získal Nobelovu cenu. Bol to začiatok novej éry v boji s dovtedy smrteľnou chorobou. world-diabetes-day-r336_res.jpgDeň narodenín kanadského vedca a lekára vyhlásila Medzinárodná diabetická federácia  s podporou WHO v roku 1991 za Svetovým deň diabetu.

VYSKÚŠAJTE ZADARMO LASER BIOquant-N

 

Často pomôže laserové svetlo

Zbaviť sa už rozvinutej cukrovky je skoro nemožné. Ale vyhnúť sa následkom a obmedziť lieky možné je. Medicínsky prístroj Bioquant N pomáha znížiť cukor v krvi a upraviť jeho hladinu účinkami laserového svetla. Pomocou špeciálneho aplikátora pôsobí svetlo presnej vlnovej dĺžky cez krvné vlásočnice v nose  na červené krvinky, uvoľňuje ich zo zhlukov, zlepšuje ich schopnosť viazať kyslík a privádzať ho k orgánom a  krv robí pohyblivejšou. " Zlepšuje prúdenie krvi a okysličenie celého organizmu", hovorí kardiológ MUDr. Július Šípoš . Prístroj má certifikát Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv  a používajú nielen individuálni klienti doma, v pohodlí vlastnej obývačky, ale aj lekári v ambulanciách.

Výsledky sú veľmi dobré

Výsledky sú veľmi dobré a často popri nižšej hladine cukru pomôže  používanie prístroja aj s iným problémom- napríklad so zvýšeným cholesterolom, vysokým krvným tlakom a podobne. sipos-r193_res.jpgPraktická lekárka  MUDr. Renáta Raclavská z Bošáce vyskúšala prístroj aj pri takých diagnózach ako sú závraty, ischemická choroba srdca, ale aj na pacientovi so sklerózou a u všetkých zaznamenala zlepšenie stavu. Dokonca aj pri dlho sa nehojacom vrede predkolenia. " Mali sme pacienta s klaudikačnými obtiažami ( slabosť a bolesti pri chôdzi ) v zmysle arteriosklerotických zmien, ktorý napriek liekom nedokázal prejsť viac ako dvadsať metrov . Po liečbe laserovým svetlom sa vzdialenosť predĺžila zhruba na 100 metrov."

VYSKÚŠAJTE ZADARMO LASER BIOquant-N

 

Bezplatná skúška presvedčila mnohých

Hovorí sa, že raz vidieť je lepšie ako dvakrát počuť. Prístroj Bioquant je možné nielen vidieť, ale aj vyskúšať úplne zadarmo. So mikroskopickou analýzou stavu krvi,  odborným výkladom a vysvetlením účinkov. Celé to trvá iba krátko a ak človek vie o svojich problémoch o to rýchlejšie zistí, čo od prístroja očakáva.

Dnes je len na Slovensku užívateľov Bioquantu viac ako pätnásť tisíc. Mnohí sa celkom alebo čiastočne zbavili problémov, ktoré ich sužovali dlhý čas.

pani Bernadeta, Víťaz: Manželovi sa znížila hladina cukru a mne hodnoty krvného tlaku.

pani  Monika, Strečno: Lekár u mamy neveril vlastným očiam. Jej výsledky sa zlepšili o polovicu, takže tabletky jej znížil na pol dávky...

pani Eva, Vrútky : Bežné merania som pred tým mávala od 15 do 10. Pri používaní prístroja medzi 5,2 a 5,7. Hovorila som o tom prístroji aj môjmu lekárovi, lebo sám tomu neveril..

pani Helena, Nitra : Myslím, že sa mi glykémia nezvyšuje. Mávam tak okolo 5,8- 6,8, niekedy niečo nad 7,0 mmol/l a to neužívam žiadne lieky..Len som na  diéte. Prístroj používam stále. Dôležité je, že sa mi prekrvujú nohy a že mi neopúchajú.

  

Bioquant N pomáha pri :

-srdcovocievnych ochoreniach

-vysokom krvnom tlaku

-prevencii tvorby zrazenín krvi

-zlom prekrvení končatín

 

Zastavte riziká! Nečakajte kým bude neskoro!

VYSKÚŠAJTE ZADARMO LASER BIOquant-N

 

Navštívte www.orin.sk a vyplňte na hornej lište v záložke „Vyskúšaj si prístroj“

Vaše kontaktné údaje a uveďte heslo „sme“

Môžete volať aj na telefónne číslo 0917 493 800 (v prac. dňoch od 9,00-16,00)

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pripravte sa na folklórny zážitok s magickým výhľadom.


3 h

S týmto predplatným si odomknete SME.sk až na 6 zariadeniach.


INZERCIA 3 h

Častejšia potreba tankovať môže poukazovať na oveľa vážnejší problém.


5. aug
SkryťZatvoriť reklamu