SME
Pondelok, 27. jún, 2022 | Meniny má Ladislav, Ladislava

Práca v Boge prináša stabilitu a množstvo výhod

Už pätnásť rokov dáva trnavský závod spoločnosti BOGE prácu ľuďom nielen z Trnavy, ale i širokého okolia.

Už pätnásť rokov dáva trnavský závod spoločnosti BOGE prácu ľuďom nielen z Trnavy, ale i širokého okolia. Nízka fluktuácia svedčí o atraktívnom zamestnávateľovi, ktorému na jeho zamestnancoch skutočne záleží.

Viac ako 700 zamestnancov zamestnáva v súčasnosti trnavský závod spoločnosti BOGE . Ten sa od svojho vzniku v roku 2000 profiluje ako subdodávateľ pre automobilový priemysel s ročnou produkciou niekoľko desiatok miliónov dielov.

Vyrábajú sa tu gumokovové a plastové komponenty, akými sú napríklad silentbloky, brzdové pedále, páčky na nastavenie volantu, kryty pre airbagy či tyčky stabilizátora.

Okrem výroby je v Trnave aj vývojové oddelenie. Aktívne je od roku 2007 a venuje sa návrhom prototypovej výroby časti automobilov pre rôznych zákazníkov.

Okrem vývoja nových dielov z času na čas pripravuje aj kompletný redizajn existujúcich dielov, ktoré už nevyhovujú požiadavkám zákazníka.

Oddelenie je veľmi úspešné a klientmi uznávané, navyše dáva šancu aj mladým talentom. Naposledy tomu tak bolo na trnavskom veľtrhu Práca a Kariéra, kedy mohli študenti súťažiť o týždňovú stáž. Po úspešnom vyplnení testu ju získali dvaja študenti tunajšej Materiálovotechnologickej fakulty.

 

Silný hráč

Závod, ktorý dnes patrí k najväčším a najstabilnejším zamestnávateľom v regióne, priviedla do Trnavy šťastná náhoda. Namiesto vyhliadnutých pozemkov v Poľsku sa manažérom spoločnosti tak zapáčili dostupné haly a potenciál nášho regiónu, že dali prednosť práve Trnave.

Postavenie trnavského závodu v rámci BOGE je veľmi silné. Svedčí o tom aj investícia do novej výrobnej haly, ktorú sme postavili za jediný rok. Spoločnosť má tiež zvučné meno v okolí Trnavy. Je to nielen pre jej trhové postavenie, ale najmä pre spokojnosť zamestnancov, silný sociálny systém a motivujúce finančné ohodnotenie.

panorama-1-r809_res.jpg

 panorama-2-r453_res.jpg

Výroba v Boge je rozdelená do dvoch výrobných hál

 

Množstvo výhod

Pracovať v  BOGE znamená mať nielen finančnú istotu, ale aj množstvo ďalších výhod. Ľudia si to dobre uvedomujú a preto je v závode množstvo takých, ktorí tu pacujú od samého začiatku. Zamestnanci dostávajú dochádzkový bonus, príplatok na dopravu a príplatok za poobednú zmenu. Okrem toho dostávajú zamestnanci aj 13. a 14. plat a tiež aj prémiovú zložku mzdy.

„Našim zamestnancom tiež poskytujeme príspevok na svadbu, presťahovanie, pranie odevov, dovolenku či okuliare. Organizujeme pre nich vianočnú večeru aj Family day. Dotujeme aj ich obedy, ktoré samotného pracovníka stoja 70 centov,“ hovorí HR manažérka spoločnosti Zuzana Boorová.

Odmenu majú aj za odpracované roky a flexibilitu, spoločnosť im tiež hradí nadštandardné zdravotné prehliadky v zdravotnom centre.

„Zamestnancom tiež vzniká nárok na jednorazovú ročnú odmenu alebo preplácanie škodového fondu,“ doplnila Boorová.

verni-zamestnanci-r988_res.jpg 

Fluktuácia v závode je veľmi nízka, ľudia mu ostávajú verní dlhé roky

Sociálna angažovanosť v regióne

Okrem výhod pre vlastných zamestnancov podporuje spoločnosť BOGE aj rôzne neziskové organizácie. Medzi ne patrí napríklad Občianske združenie Macko Uško, ktorého hlavnou aktivitou je divadelný súbor Divadielko pod hviezdami.

Podporovaná je aj organizácia Iskierka. Vďaka podpore BOGE sa mohli deti s rázštepom chrbtice a vodnatením mozgu zúčastniť na pobyte v letnom  tábore v Starej Ľubovni.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Už tak dynamický trh s prenájmami sa vplyvom príchodu utečencov z Ukrajiny stal ešte aktívnejším.


8 h

O víťazovi sa rozhodne koncom leta.


10 h

Masážne kreslo je vhodné pre celú rodinu a umožní vám užívať si dokonalé uvoľnenie a relax kedykoľvek potrebujete.


INZERCIA 22 h
SkryťZatvoriť reklamu