SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Nový Ružinov: Bývajte tam, kde to máte radi

V obľúbenom bratislavskom Ružinove vyrastá nová štvrť. Slovenský developer CZ Slovakia tu začal budovať projekt Nový Ružinov.

Bratislava, 15. marec 2016 - V obľúbenom bratislavskom Ružinove vyrastá nová štvrť. Slovenský developer CZ Slovakia tu začal budovať projekt Nový Ružinov. V susedstve existujúcej zástavby rodinných domov tu v prvej fáze postaví 64 bytov a k tomu zodpovedajúcu občiansku vybavenosť.  

01-novy-ruzinov-1-r516_res.jpg

Výstavba projektu pôvodne známeho ako Dunajské Predmestie, mala začať ešte v roku 2010. „Rozhodli sme sa však, že sa zameriame na celkový rozvoj lokality a najskôr vypracujeme urbanistickú štúdiu, ktorá nastaví smerovanie jej ďalšieho rozvoja. Štúdia je hotová a podarilo sa nám k nej získať súhlasné stanoviská všetkých dotknutých inštitúcií. Výstavba tak mohla začať,“ hovorí Juraj Juritka, investičný riaditeľ CZ Slovakia, a.s. K spusteniu výstavby prispeli aj rozhodnutia smerujúce k začatiu výstavby rýchlostnej komunikácie R7, ktorá výrazne odľahčí dopravu v tejto oblasti, ale hlavne situácia na trhu s bytmi.

Prvá fáza ponúkne dve mestské vily

V prvej fáze projektu, ktorá bude ukončená o rok, vyrastú dve päťpodlažné mestské vily. Tie ponúknu celkovo 64 jedno- až trojizbových bytov. Ceny 1-i bytov začínajú na 55 960 Eur, 2-i byt v projekte stojí od 76 930 Eur a ceny 3-i bytov sa pohybujú od 120840 Eur. Všetky byty majú lodžiu alebo terasu. „Osloviť chceme predovšetkým rodiny a mladých ľudí vyznávajúcich mestský štýl života, ktorí budú ťažiť z blízkosti centra a vynikajúcej dopravnej dostupnosti do všetkých ostatných častí Bratislavy a zároveň nechcú byť v husto zastavanej časti mesta.“ hovorí Juraj Juritka, investičný riaditeľ CZ Slovakia, a.s. Predaj bytov začína 15. marca.

02-mestska-vila-elisabeth-1-r601_res.jpg

Vzorom je pôvodný Ružinov

Projekt vychádza z odkazu pôvodného Ružinova, ktorý sa stal jednou z najobľúbenejších bratislavských lokalít vďaka dôrazu na nízku zástavbu, množstvu zelene a voľného priestoru. „Tieto atribúty sú kľúčové aj pre nás. Cieľom je  vytvoriť miesto pre život, kde sa ľudia budú cítiť príjemne. Aj preto budú zelené plochy v Novom Ružinove väčšie ako nám určuje územný plán,“ dodáva Juritka.  Za modernou architektúrou stojí známy ateliér Compass. Budovy definujú veľké presklené plochy poskytujúce vynikajúce presvetlenie bytových jednotiek a čisté línie, ktoré projektu zabezpečia atraktívnosť a nadčasovosť zároveň.

05-mestska-vila-landora-1-r656_res.jpg

Komplexná vybavenosť

Developer buduje Nový Ružinov ako samostatnú štvrť s komplexnými službami občianskej vybavenosti. V prvej fáze bude službám vyhradené prízemie jednej z mestských víl – okrem predajne potravín tam nájdu svoje miesto aj ďalšie prevádzky určené primárne pre obyvateľov projektu a priľahlých rodinných domov. Neskôr okrem ďalších bytových domov pribudnú aj polyfunkčné budovy, v ktorých by svoje miesto mohol nájsť supermarket, fitness centrum a mnohé iné prevádzky obchodu, služieb  či športovo-oddychového charakteru. Súčasťou by malo byť aj materské centrum.

01-novy-ruzinov-obyvacia-izba-1-r479_res.jpg

Vynikajúca dostupnosť autom aj na bicykli

Vďaka umiestneniu na začiatku Bajkalskej ulice, ktorá patrí k najdôležitejším dopravným tepnám Bratislavy, ako aj rýchlemu prístupu na diaľničný obchvat  zabezpečujúci bezproblémovú dostupnosť do všetkých častí mesta, je z Nového Ružinova všade blízko. Lokalita je ideálna aj pre ľudí, ktorí chcú využívať bicykel ako dopravný prostriedok – priamo od projektu vedie cyklistická trasa, s ktorou sa napríklad k nákupnému centru Eurovea dostanete pohodlným tempom za 8 minút bez toho, aby ste museli vstúpiť na akúkoľvek frekventovanú cestu.

06-novy-ruzinov-detska-izba-1-r737_res.jpg

Developerom Nového Ružinova je spoločnosť CZ Slovakia. Do jej portfólia patria napríklad projekty: Polyfunkčná budova Dunajská 15 Bratislava, Administratívna budova Klemensova 2/A Bratislava, Kancelársky a rezidenčný projekt Kuzmányho 8 Bratislava, Logistický park Piešťany, Administratívna budova Šamorín a v spolupráci napríklad Priemyselná zóna Sereď juh, Pharos business park a Nicolina retail and business park.

Predaj bytov zastreší realitná spoločnosť HERRYS.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Byť fit nielen v januári. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí zákazníkom, ako sa stravovať zdravo po celý rok.

38m

V roku 2020 stúpol záujem o rizikové životné poistenie o takmer tretinu

4 h

Účinná prírodná tinktúra, ale aj jedinečný lokálny produkt, ktorý vyrába rodinný podnik spod Tatier už vyše 20 rokov.

14 h