SME
Štvrtok, 25. apríl , 2019
INZERCIA

Uznesenie Martina Borguľu primátor nepodpísal

Primátor Ivo Nesrovnal dnes oznámil, že uznesenie M.Borguľu o zastavení prác na aktualizácii územného plánu Bratislavy nepodpíše.

Primátor Ivo Nesrovnal dnes oznámil, že uznesenie poslanca Martina Borguľu o zastavení prác na aktualizácii územného plánu hl. mesta SR Bratislavy – Zmeny a doplnky 04, z dôvodu nesúhlasu zo strany predsedov niektorých klubov nepodpíše.

Dokument Zmeny a doplnky 04 k Územnému plánu hlavného mesta Bratislavy bol pripravený v roku 2014. Primátor Ftáčnik vtedy sľúbil, že mestské zastupiteľstvo bude mať možnosť rokovať o navrhnutých zmenách v územnom pláne jednotlivo, nie en bloc o celom dokumente ako balíku zmien.

„Keď som si ale začal zisťovať bližšie informácie o materáli Zmeny a doplnky 04, dozvedel som sa, že nie je možné rokovať o jeho bodoch jednotlivo, ale len vcelku a celý ho buď schváliť, alebo zamietnuť. Tento postup nepokladám za správny, pretože neumožňuje posudzovať jednotlivé návrhy samostatne a rozlíšiť, čo je v navrhovaných zmenách správne a opodstatnené a čo nie,“ povedal Martin Borguľa.

Poslanec preto predložil návrh uznesenia, v ktorom žiadal, aby bol ukončený proces aktualizáce územného plánu - Zmeny a doplnky 04 a zastavené práce súvisiace s obstaraním a spracovaním tejto aktualizácie. Toto uznesenie bolo na ostatnom zasadnutí zastupiteľstva dňa 27. 10 2016 prijaté.

„Dnes som sa dozvedel, že primátor toto uznesenie nepodpísal a pozastavil jeho výkon. Dôvodom má byť nesúhlas predsedov niektorých klubov. Dokument Zmeny a doplnky 04 zostáva teda aj naďalej v platnosti a pre nás, poslancov mestského zastupiteľstva, to znamená, že nebude možné rokovať o jednotlivých zmenách v dokumente osobitne a že dokument budeme môcť posudzovať len ako celok, čím budeme musieť schvaľovať aj mnohé zlé návrhy na zmeny. Mám za to, že tento postup vyhovuje mnohým lobistom, ktorým vyhovuje skutočnosť, že sa dokument bude posudzovať len ako celok a nebude možné posudzovať zmeny jednotlivo“ povedal na záver Martin Borguľa.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Obchodník roka: Najvyššie ocenenie si šiestykrát odnáša Martinus

Už po šiestykrát si ocenenie Absolútny víťaz Mastercard Obchodník roka odnáša kníhkupectvo Martinus.

Tlačové správy

Fixný výnos až 7 % ročne. Bezpečné investície už od 10.000 eur

Investície do kvalitných investičných projektov prostredníctvom korporátnych cenných papierov sú medzi investormi obľúbené.

Tlačové správy

Športový deň Stavebnej fakulty STU v Bratislave

V rámci tradície sa na Stavebnej fakulte STU konal už 19. ročník Športového dňa, kde sa stretli zamestnanci proti študentom.

Tlačové správy

Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?

Na bratislavskom Tyršovom nábreží vyrástol obrovský stan, ktorý bude hostiť unikátny technologický festival.