SME
Pondelok, 8. august, 2022 | Meniny má Oskar

V novostavbe chceme hlavne potraviny a lekáreň

Ak by ste si mohli vybrať tri obchody či prevádzky, ktoré by mali byť vo vašom novom dome, aké by to boli?

Ak by ste si mohli vybrať tri obchody či prevádzky, ktoré by mali byť vo vašom novom dome, aké by to boli? Takúto otázku adresoval investor SITNO HOLDING Real Estate súčasným aj budúcim vlastníkom bytov v projekte Nobelova, vyrastajúcom v bratislavskom Novom Meste.

nobelovaobchodne-priestory-r114_res.jpg

Do prieskumu sa zapojila takmer polovica vlastníkov viac ako troch stoviek bytov, z ktorých je dnes voľných už len 15. Na prvom mieste sa umiestnili potraviny, vybralo si ich až osem z desiatich respondentov. „Nie je to žiadne prekvapenie. Môcť si ráno v papučiach vybehnúť po ešte teplé pečivo je komfort na nezaplatenie,“ hovorí Kristína Kučová, projektová manažérka realitnej kancelárie HERRYS, ktorá projekt Nobelova exkluzívne predáva. Veľmi žiadaná je podľa výsledkov aj lekáreň. „Tú by chcel mať po ruke každý druhý, pretože posledná vec, ktorú potrebujete, keď na vás niečo lezie, je trmácať sa niekam po lieky,“ uvádza Kučová. Trojicu najžiadanejších uzatvára kaviareň. Toto miesto na oddych a stretnutia s priateľmi ľudia uprednostnili pred vyslovene praktickými prevádzkami, akými sú drogéria, kaderníctvo či čistiareň. Výsledky prieskumu chce teraz developer pretaviť aj do reality. Aktívne oslovil maloobchodné reťazce aj prevádzkovateľov lekární, aby pomohol naplniť predstavy vlastníkov o komfortnom bývaní.

Voľné priestory sú pripravené

Príležitosť podnikať na Nobelovej však majú aj ostatní záujemcovia. V projekte sú ešte ďalšie voľné obchodné priestory - časť sa nachádza v druhej etape výstavby, ktorej kolaudácia sa očakáva do konca tohto roka, časť v poslednej etape s predpokladaným termínom kolaudácie december 2018. Priestory sú vo výmere 40-70 m2 a je možné aj ich spojenie a vytvorenie veľkej komfortnej prevádzky. Všetky sú v stave holopriestoru, takže výsledný vzhľad prevádzky je v maximálnej miere prispôsobiteľný predstavám budúceho vlastníka. „Vďaka dlhoročným skúsenostiam a širokej sieti kontaktov vieme byť záujemcom nápomocní aj pri budovaní interiéru počnúc odporučením vhodného interiérového architekta, realizačnej firmy či výrobcov a predajcov nábytku a zariadenia,“ uvádza Kučová.

pohlad-2u-r439_res.jpg

Prečo podnikať na Nobelovej

„Nobelovu pokladám za skvelé miesto na rozbeh podnikania predovšetkým v oblasti služieb ľuďom,“ tvrdí projektová manažérka. Zriadením prevádzky v projekte podnikateľ totiž neosloví len obyvateľov novostavby, ale celej zóny. Tá je veľmi kompaktná, a keďže projekt je umiestnený približne v jej strede, zákazník sa k nemu dostane peši z ktoréhokoľvek konca do piatich minút. Navyše sa jedná o lokalitu s výrazným potenciálom rastu počtu obyvateľstva. Len na základe už ohlásenej výstavby v horizonte najbližších dvoch rokov stúpne počet jej obyvateľov z 1 700 na konci uplynulého roka zhruba o ďalšiu tisícku a ďalší nárast na seba vďaka množstvu voľných plôch zrejme nenechá dlho čakať. Situáciu si uvedomuje aj miestna samospráva, ktorá už pripravuje územný plán celej zóny, aby usmernila novú výstavbu a aj celkový rozvoj lokality.

Na koho sa obrátiť

Kompletný servis súvisiaci s predajom bytov aj obchodných priestorov zabezpečuje realitná kancelária HERRYS. Získať detailné informácie a dohodnúť si obhliadku môžete prostredníctvom online formulára alebo telefonicky na čísle 0948 217 888.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pripravte sa na folklórny zážitok s magickým výhľadom.


4 h

S týmto predplatným si odomknete SME.sk až na 6 zariadeniach.


INZERCIA 4 h

Častejšia potreba tankovať môže poukazovať na oveľa vážnejší problém.


5. aug
SkryťZatvoriť reklamu