INZERCIA

Ceny bytov rastú! Ľudia nechcú bývať so zľavou!?

Rýchlo sa stavia. Rýchlo kupuje.

Dynamika realitného trhu prináša mnohé prekvapenia. Podľa najnovšieho prieskumu NBS, priemerné ceny bývania medziročne zvrástli o 7 %. Realitní makléri odkazujú, že kvalita je tým pomyselným sitom, ktorý dokáže odlíšiť dobrú investičnú príležitosť od priemerných ponúk. Platí to aj o cene.

Dopyt po kvalitnom bývaní rastie. Ceny za dvojizbové a trojizbové byty rastú najviac

Najnovší prieskum NBS za 2. štvrťrok tohto roka uvádza, že priemerná cena bývania medziročne zvrástla o 7 %. Najviac sa zvýšila priemerná cena trojizbových bytov, až o 2 %. Ceny dvojizbových bytov zaznamenali ešte vyšší medziročný nárast, až o 10,5 % - 11,5 %.

Záujemcovia o kúpu by mali zbystriť pozornosť ak cena nehnuteľností klesá

„Dlhoročné skúsenosti na realitnom trhu poukazujú na fakt, že kvalitné rezidenčné projekty a nehnuteľnosti v lukratívnych bratislavských lokalitách, napr. Koliba, si dlhodobo držia ceny a majú tendenciu rásť. Kupujúci by si mal uvedomiť, že cenové bonusy a triky developerov ho môžu rýchlo zahnať do slepej uličky. Ak cena nehnuteľnosti klesá, je nereálne očakávať najlepšiu kvalitu, obmedzený bude i balík získaných benefitov, toto všetko je v neprospech kupujúceho,vysvetľuje Norbert Hrnčiar, manažér predaja z maklérskej kancelárie PonukaByvania.sk.

Čím viac benefitov a vyššia kvalita, tým je nehnuteľnosť ekonomicky zaujímavejšia

Cena kopíruje kvalitu a množstvo benefitov, preto je pri kúpe nehnuteľnosti dôležité posúdiť všetky aspekty bývania a oboznámiť sa s komplexným balíkom benefitov , ktoré developer ponúka. V prípade, že klient siahne po kvalitnom projekte s množstvom benefitov, cena je pre neho ekonomicky zaujímavejšia a takáto investícia sa klientovi v budúcnosti lepšie zhodnotí. Príkladom sú rezidencie Grand Koliba, ktoré ponúkajú zdravé, energeticky úsporné a mimoriadne kvalitné bývanie s maximálnym súkromím,“ dodáva Norbert Hrnčiar.

Rezidencie Grand Koliba s výrazne odlišnou kvalitou, klasifikované ako ultra-nízkoenergetická stavba

Rezidencie Grand Koliba disponujú najmodernejšími technologickými vychytávkami. Aj vďaka nim sa táto novostavba na najvyššom mieste na Kolibe zaraďuje do kategórie energetickej náročnosti A1, a je klasifikovaná ako ultra-nízkoenergetická stavba. Je výsledkom spojenia zdravého, úsporného stropného kúrenia a chladenia v kombinácii s podlahovým kúrením, aj s využitím tepelných čerpadiel, navyše s možnosťou individuálnej regulácie teploty v každej miestnosti. Veľkoformátové hliníkové okná s izolačným trojsklom umožňujú mikroventiláciu a zabezpečia obyvateľom svetlo, energiu. Samozrejmosťou sú nádherné výhľady na okolie, presvetlené byty s priestrannými terasami, to všetko v privátnom parku s rozlohou až 12 966 m2. Vďaka systému videovrátnika a kontrolovanému vjazdu do areálu, obyvateľ rezidencií získa kontrolu nad tým, kto vstupuje do areálu.

Privátny areál zabezpečí obyvateľom súkromie, priestor na grilovanie a stretávanie sa s priateľmi. Miesto na prechádzky, hry detí v prírode, piknik v tráve. Pokojné a tiché zóny s moderným exteriérovým hi-tech osvetlením a s ničím nerušeným výhľadom na nočné mesto, s oddychovými zónami a najvyššie položenou fontánou v Bratislave.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Prihláste sa a vložte PR článok

Najčítanejšie tlačové správy


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Moskva alebo Petrohrad?

Nezameniteľná atmosféra a lákavé atrakcie. Ktoré mesto zláka na spoznávanie vás?

Tlačové správy

Aké auto si vybrať - nové, zánovné alebo jazdené?

Väčšina motoristov si nekupuje úplne nové autá, ale rozhodne sa pre lacnejšie, už jazdené vozidlá

Tlačové správy

Jubilejná desiata KOCKA privíta zákazníkov v Starej Ľubovni

Krátko po otvorení formátu KOCKA mini v Prešove otvára slovenská investičná skupina M-MARKET obchodné centrum aj v Starej Ľubovni.

Tlačové správy

Nový článokHB Reavis predstavuje projekt Stanica Nivy na veľtrhu

HB Reavis, medzinárodný developer slovenského pôvodu, predstavuje svoj najnovší viacúčelový komplex Stanica Nivy na veľtrhu MAPIC.