SME
Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Ceny bytov rastú! Ľudia nechcú bývať so zľavou!?

Rýchlo sa stavia. Rýchlo kupuje.

Dynamika realitného trhu prináša mnohé prekvapenia. Podľa najnovšieho prieskumu NBS, priemerné ceny bývania medziročne zvrástli o 7 %. Realitní makléri odkazujú, že kvalita je tým pomyselným sitom, ktorý dokáže odlíšiť dobrú investičnú príležitosť od priemerných ponúk. Platí to aj o cene.

Dopyt po kvalitnom bývaní rastie. Ceny za dvojizbové a trojizbové byty rastú najviac

Najnovší prieskum NBS za 2. štvrťrok tohto roka uvádza, že priemerná cena bývania medziročne zvrástla o 7 %. Najviac sa zvýšila priemerná cena trojizbových bytov, až o 2 %. Ceny dvojizbových bytov zaznamenali ešte vyšší medziročný nárast, až o 10,5 % - 11,5 %.

Záujemcovia o kúpu by mali zbystriť pozornosť ak cena nehnuteľností klesá

„Dlhoročné skúsenosti na realitnom trhu poukazujú na fakt, že kvalitné rezidenčné projekty a nehnuteľnosti v lukratívnych bratislavských lokalitách, napr. Koliba, si dlhodobo držia ceny a majú tendenciu rásť. Kupujúci by si mal uvedomiť, že cenové bonusy a triky developerov ho môžu rýchlo zahnať do slepej uličky. Ak cena nehnuteľnosti klesá, je nereálne očakávať najlepšiu kvalitu, obmedzený bude i balík získaných benefitov, toto všetko je v neprospech kupujúceho,vysvetľuje Norbert Hrnčiar, manažér predaja z maklérskej kancelárie PonukaByvania.sk.

Čím viac benefitov a vyššia kvalita, tým je nehnuteľnosť ekonomicky zaujímavejšia

Cena kopíruje kvalitu a množstvo benefitov, preto je pri kúpe nehnuteľnosti dôležité posúdiť všetky aspekty bývania a oboznámiť sa s komplexným balíkom benefitov , ktoré developer ponúka. V prípade, že klient siahne po kvalitnom projekte s množstvom benefitov, cena je pre neho ekonomicky zaujímavejšia a takáto investícia sa klientovi v budúcnosti lepšie zhodnotí. Príkladom sú rezidencie Grand Koliba, ktoré ponúkajú zdravé, energeticky úsporné a mimoriadne kvalitné bývanie s maximálnym súkromím,“ dodáva Norbert Hrnčiar.

Rezidencie Grand Koliba s výrazne odlišnou kvalitou, klasifikované ako ultra-nízkoenergetická stavba

Rezidencie Grand Koliba disponujú najmodernejšími technologickými vychytávkami. Aj vďaka nim sa táto novostavba na najvyššom mieste na Kolibe zaraďuje do kategórie energetickej náročnosti A1, a je klasifikovaná ako ultra-nízkoenergetická stavba. Je výsledkom spojenia zdravého, úsporného stropného kúrenia a chladenia v kombinácii s podlahovým kúrením, aj s využitím tepelných čerpadiel, navyše s možnosťou individuálnej regulácie teploty v každej miestnosti. Veľkoformátové hliníkové okná s izolačným trojsklom umožňujú mikroventiláciu a zabezpečia obyvateľom svetlo, energiu. Samozrejmosťou sú nádherné výhľady na okolie, presvetlené byty s priestrannými terasami, to všetko v privátnom parku s rozlohou až 12 966 m2. Vďaka systému videovrátnika a kontrolovanému vjazdu do areálu, obyvateľ rezidencií získa kontrolu nad tým, kto vstupuje do areálu.

Privátny areál zabezpečí obyvateľom súkromie, priestor na grilovanie a stretávanie sa s priateľmi. Miesto na prechádzky, hry detí v prírode, piknik v tráve. Pokojné a tiché zóny s moderným exteriérovým hi-tech osvetlením a s ničím nerušeným výhľadom na nočné mesto, s oddychovými zónami a najvyššie položenou fontánou v Bratislave.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon pre Slovensko a Českú republiku v segmente dioptrických skiel.

Tlačové správy

Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie

Nečakané rozšírenie koronavírusu postavilo populáciu a taktiež rôzne priemyselné odvetvia pred výzvy v mnohých oblastiach života.

Tlačové správy

SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov

Rok 2020 bol pre spravodajstvo SME.sk rekordný z hľadiska viacerých parametrov.