SME
Pondelok, 17. február, 2020 | Meniny má Miloslava
INZERCIA

Príbeh tradičného družstva - príbeh Márie Kurucovej

Seriál referencií radových členov Nášho finančného družstva, 1. vydanie.

Úvod od spoločnosti NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO

V roku 2001 bolo NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO slovenskou spoločnosťou, ktorá sa od iných odlišovala svojim nezvyčajným cieľom, vytvoriť vlastný dôchodkový systém pre svojich členov. Vďaka silnej viere, poctivej práci a túžby mnohých členov žiť inak, nespoliehať sa len na štátny dôchodkový systém, mať vyššie príjmy v dôchodkovom veku… družstvo postupne naberalo na kondícii a dnes aktívne pôsobí na slovenskom aj medzinárodnom trhu. Mnohí sa dnes pýtajú čo je to za družstvo? Či po toľkých rokoch je ešte na trhu? Chcú odpovede na tieto a iné otázky. Preto sme sa rozhodli sprístupniť verejnosti referencie od radových členov družstva, ktorí s družstvom vydržali rôzne obdobia jeho ekonomického rastu a formou článkov písaných rukou samotných členov možno priblížiť viac informácií verejnosti. Formou seriálu jednotlivých postupne publikovaných autentických článkov sa dozviete viac o družstve NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO.

Začíname prvým príbehom člena, pani Márie Kurucovej z Košíc

"Tajomstvo úspechu v živote nie je robiť, čo sa nám páči, ale nájsť zaľúbenie v tom čo robíme!". Táto múdra Edisonova veta je platná vždy a všade a v každej dobe. Aj v tej našej, priatelia. Nie je jedno, či robíme niečo, len preto, aby sme robili a zarobili, alebo preto, že nás práca teší a máme dobrý pocit z viditeľného výsledku. Platí to všeobecne, ale príkladom môže byť aj NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO, ktorého dlhoročnou členkou som aj ja.

V prvých rokoch som veľmi nechápala jeho podstatu, ani podobu v budúcnosti, družstvo začínalo takmer z ničoho, bez majetku, jediným bohatstvom bola vízia projektu, úžasný vzorec a lojálni členovia. Zažila som aj ťažké časy, pochybnosti, aj odchod mnohých členov z družstva. Mnohí neverili, že vydrží všetky prekážky, s ktorými sa potýkalo. Ale ja som vždy v kútiku srdca cítila, že má pevné základy, hodnoty, ktoré podržia a vydržia všetky problémy. A stalo sa. Najmä vďaka jeho autorovi a predsedovi pánovi Martinovi Cigánekovi. Teraz je už iba na nás, či si prisvojíme spomínanú Edisonovú myšlienku - nájsť zaľúbenie v tom, čo robíme! A cielené výsledky sa približujú… keď každý z nás priloží tehličku do mozaiky pomyselnej stavby.

Za najväčšie úspechy považujme založenie vlastnej platobnej inštitúcie a získanie licencie pre ňu, ktorú nám udelila Národná banka Slovenska, programy ako Creditpay - naša elektronická peňaženka, dovolenkový program Vacation, ktorý využívame na cestovanie do celého sveta, z tých novších franšízu Carbon Cleaner na čistenie motorov a produkt BonoPay, ktorý znamená modernú platobnú platformu - platenie mobilom. To všetko nám raz dokáže meniť život, najmä mladým, ktorí v budúcnosti nebudú odkázaní len na štátnu podporu a budú sa môcť popýšiť pravidelnou refundáciou, ktorú si sami vytvorili.

Som šťastná, že som členkou takého aktívneho medzinárodného celku, akým je naše družstvo, že som jeho súčasťou, že sa stretávam s jeho členmi a že si budujem najlacnejší pasívny príjem! Moja vďaka patrí všetkým jeho zakladateľom a tvorcom, zanieteným lídrom, ako je napríklad aj jeho podpredsedníčka pani Zuzka Lukáčová, ktorú si vážim a obdivujem, ktorá nikdy neodmietne pomoc a kolegiálnu radu. Verím v budúcnosť družstva, verím že prežije dlhý čas budúcich generácii.

Tak držme si navzájom palce, družstevníci !

Mária Kurucová

Ďalší príbeh člena družstva si môžete prečítať TU.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Potraviny išli ľuďom v núdzi, uvarili 4,7 milióna porcií jedál

Tesco počas minulého roka darovalo ľuďom v núdzi po celom Slovensku rekordné množstvo potravín.

Tlačové správy

Liptov in wintertime

Liptov is an ideal place to relax, get to know Slovak folklore and nature, swim in all weather conditions, but also to try sports.

Tlačové správy

Gambrinus skončil s výrobou piva v plastových fľašiach

Vyzýva ľudí na celom Slovensku: Pridajte sa k nám a zapojte sa do Veľkého jarného upratovania.