SME
Pondelok, 17. február, 2020 | Meniny má Miloslava
INZERCIA

Príbeh tradičného družstva - príbeh Márie Fabianovej

Seriál referencií radových členov Nášho finančného družstva, 2. vydanie.

Úvod od spoločnosti NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO

V roku 2001 bolo NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO slovenskou spoločnosťou, ktorá sa od iných odlišovala svojim nezvyčajným cieľom, vytvoriť vlastný dôchodkový systém pre svojich členov. Vďaka silnej viere, poctivej práci a túžby mnohých členov žiť inak, nespoliehať sa len na štátny dôchodkový systém, mať vyššie príjmy v dôchodkovom veku… družstvo postupne naberalo na kondícii a dnes aktívne pôsobí na slovenskom aj medzinárodnom trhu. Mnohí sa dnes pýtajú čo je to za družstvo? Či po toľkých rokoch je ešte na trhu? Chcú odpovede na tieto a iné otázky. Preto sme sa rozhodli sprístupniť verejnosti referencie od radových členov družstva, ktorí s družstvom vydržali rôzne obdobia jeho ekonomického rastu a formou článkov písaných rukou samotných členov možno priblížiť viac informácií verejnosti. Formou seriálu jednotlivých postupne publikovaných autentických článkov sa dozviete viac o družstve NAŠE FINANČNÉ DRUŽSTVO.

Pokračujeme druhým príbehom člena, pani Márie Fabianovej z Odorína

Stále kráčaj dopredu...

Rada by som sa podelila s mojimi začiatkami a postrehmi v NAŠOM FINANČNOM DRUŽSTVE. Som členkou družstva od roku 2009. Mám 70 rokov. Je známe, že sedemdesiatka je stredný vek. Takže myseľ nám skôr narodeným ešte slúži v tomto veku. Myslím si, že každý člen družstva by si mal určiť cieľ, ktorý chce dosiahnuť. Niekto chce toho viac a chce byť aj viditeľný, o čom značia jeho výsledky dosiahnuté v družstve. Niekto zase menej, ale tiež nechce zaostávať, každý v rámci svojich možností. Preto aj málo je niekedy viac. V družstve treba vidieť aj toho prvého aj posledného, čo značí pomôcť si navzájom. Keď družstvo dosahuje dobré výsledky sme všetci spokojní a tešíme sa. Je potrebné, aby sme boli mi družstevníci dôslední, aby naše družstvo prosperovalo, aby sme boli viditeľní v našich projektoch, ktoré sme si vytýčili. Plnením úloh nášho družstva a budovaním pasívnych príjmov, vytvárame každému členovi jeho životný štandard.

Členkou NÁŠHO FINANČNÉHO DRUŽSTVA som sa stala vďaka mojej dcére Zuzke Lukáčovej a som jej za to vďačná. Patrí jej moje veľké Ďakujem. Viem koľko toho chcem dosiahnuť a preto aj v tomto veku mám svoje ciele. Dosiahnuť čo najväčšiu produktivitu pre naše družstvo. A to tým, že pravidelne nakupujem v našej Tržnici NFD, platím svoje účty cez CreditPay a tiež chcem využiť platby za tovar cez našu mobilnú aplikáciu BonoPay. Prečo to vlastne robím? Robím to preto, že nemyslím len na seba, ale aj na budúcnosť svojej rodiny. A to je mojou hnacou silou napredovať.

V závere milí družstevníci pracujme spoločne tak, aby v našom úsilí ktoré teraz vydávame, mohli pokračovať naši ďalší členovia, či už rodina alebo iní známi. Majme stále úsmev na tvári a nech sa nám v nasledujúcich rokoch dobre zadarí.

Mária Fabianová

Prvý príbeh člena, pani Márie Kurucovej z Košíc si môžete prečítať TU.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Potraviny išli ľuďom v núdzi, uvarili 4,7 milióna porcií jedál

Tesco počas minulého roka darovalo ľuďom v núdzi po celom Slovensku rekordné množstvo potravín.

Tlačové správy

Liptov in wintertime

Liptov is an ideal place to relax, get to know Slovak folklore and nature, swim in all weather conditions, but also to try sports.

Tlačové správy

Gambrinus skončil s výrobou piva v plastových fľašiach

Vyzýva ľudí na celom Slovensku: Pridajte sa k nám a zapojte sa do Veľkého jarného upratovania.