SME
Pondelok, 27. január, 2020 | Meniny má Bohuš
INZERCIA

Kašlite na chudnutie do plaviek. Udržte si fit postavu celoročne

Mať svoje telo vždy štíhle a v dobrej kondícií chceme nielen kvôli fyzickému vzhľadu. Myslíte, že chudnutie je jediná možnosť?

Chudnutie do plaviekChudnutie do plaviek(Zdroj: stock Adobe)

Dôležitý aspekt je vaše celkové zdravie a spokojnosť s vlastnou váhou. Stačí začať malými zmenami v kuchyni a pridať nenáročné telesné cvičenie. Tu je niekoľko trikov, ktoré uľahčujú ubúdanie hmotnosti a zachovanie línie celoročne.

Zabudnite na trendy diéty

Spočívajú hlavne v tom, že musíte na pár týždňov (alebo dní) niečo úplne vynechať alebo naopak, na niečo sa extrémne zamerať. Paradajková diéta, bielkovinová diéta, kávová diéta a zoznam by mohol pokračovať. Schudnete. Ale len na krátku dobu a po jojo-efekte asi netúžite. Nežite len diétami, zamerajte sa na plnohodnotnú potravu a diétu skutočne nepotrebujete.

Rozložte si denné jedlo na 5 častí a raňajky nevynechávajte

Veľa ľudí si myslí, že keď vynechajú raňajky, vyhrali na plnej čiare s “úsporou” kalórií. Často to však býva dôvod popoludňajšieho, alebo ešte horšie, večerného prejedania. Na to, aby sme mohli začať fungovať od rána potrebujeme “kvalitné palivo”. Umožnite vášmu metabolizmu rozbehnúť sa na plné obrátky tým, že si denné jedlo rozdelíte na 5 častí a začnete raňajkami.

Voda = základ

Pomáha telo hydratovať a rovnako vyplavovať toxické látky v ňom nahromadené. Odporúča sa vypiť 2,5 - 3 litre denne, v teplých dňoch ešte o trochu viac. Výhoda vody je tá, že nemá žiadne kalórie, a keď sa jej napijete pred jedlom, dokáže presvedčiť mozog, že sa nepotrebujete toľko najesť. Iste, vodu dokážete získať aj z potravín, ale tie už majú svoju kalorickú hodnotu.

Povedz mi, akú kávu piješ a ja ti poviem, či schudneš

Opačný efekt majú nápoje, ktoré svojou energetickou hodnotou zabijú vaše snaženie o udržanie štíhlej línie “pár glgmi”. O ktorých nápojoch hovoríme? Samozrejme, patria sem aj sladené malinovky s kavantami cukru. Ale povedali by ste to na obľúbené cappuccino alebo latte? Kým obyčajné espresso pridá jednu až tri kalórie, cappuccino či latte s nádherne speneným mliečkom vám ich pridá 70 - 150.

Pomôžte si aj prírodnou cestou

Ku kontrole optimálnej hmotnosti prispieva aj Garnícia kambožská. Reguluje pocit hladu, chuť do jedla a podporuje chudnutie. Aj obyčajné čierne korenie či zelená káva majú svoju silu: dokážu podporiť zrýchlenie spaľovania tukov. Zelený čaj je rovnako zázrakom prírody. Je to silný antioxidant, ktorý jednoznačne podporuje štíhlu líniu. Prispieva k naštartovaniu metabolizmu a teda aj rýchlejšiemu spaľovaniu tukov.

Tip: Garníciu spolu s čiernym korením, zelenou kávou a zeleným čajom objavíte v napríklad v doplnkoch výživy GreenSlimFit.

Spracované potraviny

Veľké množstvo potravín, ktoré denne jeme, nemá žiadny prínos pre náš organizmus. Rôzne druhy pečiva, sušienok, koláčov, mrazených či konzervovaných potravín s pridanými cukrami. Zasýtia, avšak to je celá služba, ktorú pre vás urobili. Ich dlhá trvanlivosť je výhodná, ale len pre skladovanie, nie pre naše telo.

Potlačte chuť na tieto výživovo prázdne kúsky a zamerajte sa hlavne na ovocie, zeleninu, celozrnné potraviny a chudé mäso.

Telesná aktivita nemusí byť boj so závažiami

Cvičenie a ďalšie pohybové aktivity sú veľmi dôležité pre stratu aj udržanie telesnej hmotnosti. Je to prirodzený spôsob, ako pomôcť spáliť kalórie a schudnúť. Základom je pravidelnosť. Vedeli ste, že sa stačí cielene hýbať 30 - 40 minút denne? Do obchodu sa nevezte autom, prejdite sa. Do bytu sa nedopravujte výťahom, vyšliapte si tých pár schodov. Nenápadné kroky, ale účinné. Čo myslíte?

Mať krásnu postavu nemusí znamenať večný boj s diétami. Začnite malými zmenami vo vašom stravovaní a pomaly zvyšujte čas venovaný cvičeniu. Výsledok na seba zaručene nenechá dlho čakať.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Prečo stále veríme v talizmany?

Ľudia pri sebe odpradávna nosili ochranné amulety a talizmany. A nie je to inak ani dnes. Nebojte sa ich.

Tlačové správy

Zima v koži atopika: aká je vhodná starostlivosť o pokožku?

Čo si predstavíte, keď počujete slovo zima? Pletené šály, radovánky na zasneženom svahu, ale aj suchá a popraskaná pokožka.

Tlačové správy

Dell offers multifaceted careers

Why internship is a good career start?