SME
Nedeľa, 5. február, 2023 | Meniny má Agáta

Zdravý životný štýl - dá sa v dnešnej dobe udržať?

Zdravý životný štýl, krásne telo, svieža pokožka, žiadne vrásky a pevné zdravie. Je možné docieliť to aj v súčasnom rýchlom svete?

Zdravý životný štýlZdravý životný štýl (Zdroj: Adobe Stock)

Každý z nás vchádza do dňa s rovnakým kontom: 24 hodín, 1440 minút resp. 86400 sekúnd, ak chcete. Rozdiel je len v prioritách. Patrí medzi tie vaše zdravie, rodina, či práca?

Prečo je zdravý životný štýl dôležitý?

Ľudia v dnešnej dobe upredňostňujú všetko, čo je rýchle, pretože nemajú čas. Ale aj ten pracovne najvyťaženejší človek na svete by mal dodržiavať zdravý životný štýl, zdravú životosprávu. Dôvod je prostý. Aby jeho telo fungovalo aj naďalej.

Zdravý životný štýl:

1. Môže dopomôcť k tomu, že budete žiť dlhšie. Vybudovanie imunity bude efektívnejšie a vás bude trápiť menej ochorení.

2. Budete vyzerať šťastnejšie. Znížite úroveň stresu, budete aktívnejší a lepší pocit zo seba posilní váš emocionálny stav.

3. Sebadôvera stúpne. Udržanie zdravia môže podstatne zvýšiť vaše sebavedomie a dôveru. Keď vyzeráte dobre vonku, začnete sa cítiť úžasne aj vo vnútri.

4. Inšpirujete iných ľudí a stanete sa niekým, kto bude motivovať ďalších.

5. Budete vyzerať mladšie. Azda najpríjemnejšia “úroda” zdravého životného štýlu. So zdravou stravou dostanete do tela antioxidanty, ktoré vám v tom pomôžu.

Aby telo fungovalo ako švajčiarske hodinky, potrebujete...

1. Zdravé jedlo

To, čo počas dňa konzumujete, je priamo spojené s vaším zdravím. Jedením zdravého a výživného jedla prispievate k celkovému zdraviu a pohode. Keď sa rozhodnete pre zdravšie potraviny, môžete predchádzať závažnejším stavom, napríklad kardiovaskulárnym chorobám, či cukrovke. Zdravá výživa vám môže pomôcť schudnúť a tiež znížiť hladinu cholesterolu.

Vitamíny a minerály

Bez toho, aby ste telu dodali potrebné palivo pre jeho ďalšie fungovanie, nebude ani energia, ani imunita, len telo, ktoré funguje zo zotrvačnosti. Aké by mali byť najdôležitejšie zložky vašej potravy?

Vitamín C – posilňuje imunitu, pôsobí ako antioxidant. Podieľa sa na vytváraní kolagénu a regenerácii kĺbov, šliach, chrupaviek, zubov, kostí, ciev a pokožky.

Draslík – pomáha proti únave a malátnosti, normalizuje krvný tlak.

Horčík – zmierňuje únavu, regeneruje tkanivá, stimuluje mineralizáciu kostí.

Zinok – pomáha spomaľovať starnutie, má antioxidačné účinky, je protizápalový

Vitamín B6 – napomáha tvorbe červených krviniek, zmierňuje depresívne stavy.

Vitamín D3 – pomáha regenerovať pokožku, svaly, zuby a kosti, posilňuje imunitu, pôsobí antioxidačne.

Uvedené zložky nájdete spoločne obsiahnuté vo výživovom doplnku Zenvia Revital Pro. Vysoko koncentrované zloženie pomáha udržiavať psychickú a fyzickú rovnováhu, podporuje vitalitu, výkonnosť a dobrú náladu.

2. Vyspite sa

Spánok by v žiadnom prípade nemal byť “rýchly”. Osem hodín spánku denne potrebujete k regenerácií, obnove a načerpaniu nových síl. Je to jeden z najúčinnejších liekov zo všetkých.

3. Cvičenie a pohyb

Rovnako aj cvičenie môže pomôcť predchádzať uvedeným chorobám a mnohým ďalším zdravotným komplikáciám. Cvičenie môže znížiť stres a úzkosť, ktoré prichádzajú z rôznych oblastí vášho života. Výrazne pomôže zakročiť proti depresii, vyčerpanosti aj vysokému krvnému tlaku.

Akékoľvek cvičenie je lepšie ako žiadne, ideálne je hýbať sa denne počas 30 minút, alebo aspoň 4 krát týždenne. Je to tiež účinná ochrana proti nadváhe.

4. Nefajčiť

Fajčenie je jeden z najškodlivejších zlozvykov. Môže stáť za ochoreniami srdca, pľúc a podieľať sa na mnohých ďalších. “Vďaka” nemu pokožka vyzerá staršie, je suchšia a ľahšie podlieha tvorbe vrások. Nehovoriac o stave chrupu. Čím skôr s ním skončíte, tým lepšie pre vaše zdravie. Fajčenie a zdravý životný štýl jednoducho nikdy nepôjdu dokopy.

Nepotrebujete vyzerať ako z časopisu, aby ste sa cítili dobre. Kľúčom k zachovaniu zdravia a imunity je vykonať denne pár zdravých zmien. Ak sa to stane vašou prioritou, zdravý životný štýl nebude vôbec ťažké určite dodržať. Ani v dnešnej uponáhľanej dobe.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Čítanie o priesadách, triezvom včelárení, medovine a tajomnej mandragore.


INZERCIA 3. feb

Chcete si zasúťažiť, zabaviť sa a vyhrať tisícky eur na základe vašich vedomostí? Príďte na kasting do Košíc v sobotu 4. februára!


3. feb

Finančná skupina PARTNERS sa stala Najzamestnávateľom roka 2022 v kategórii Bankovníctvo, poisťovníctvo a audítorstvo.


3. feb
SkryťZatvoriť reklamu