INZERCIA

Naša freestyle kajakárka: na majstrovstvá ideme tri baby

Na minuloročnom európskom pohári získala Alexandra Cisárová štvrté miesto, no za profesionálku sa nepovažuje.

Saša krotí analýzy v Siemens Healthineers a po práci divokú vodu na kajaku.

Viem o tebe, že ty si nie si len taká obyčajná kajakárka – ako presne sa nazýva tvoje disciplína a v čom je špecifická?

V začiatkoch sa to volalo rodeo na divokej vode, dnes má táto disciplína názov freestyle kayak. Kedysi som jazdila na rýchlostnom kajaku, ale ani to mi nepripadalo ako niečo obyčajné, zákutia Dunaja sú nádherné miesta. Výlety na morských kajakoch mali tiež svoje čaro. No mne učarovala divoká voda, pretože byť v perejách znamená byť ešte bližšie k vode, a aby to človek zvládol, musí sa veľa venovať technike.

Koľko ľudí sa takémuto niečomu venuje na Slovensku?

Dnes to nie je veľa, na tohtoročné majstrovstvá Európy ideme štyria, z toho paradoxne 3 baby, ale mohlo by nás byť oveľa viac. Nemáme žiadnych juniorov. Pred zhruba 10 – 15 rokmi táto disciplína zažívala boom a na preteky sa chodievalo autobusmi, ale postupne sa tomu ľudia prestali venovať. Možno to znovu ožije ďalšou generáciou.

Vieme o tebe, že pracuješ v IT oblasti. V tomto ideš tiež dosť proti prúdu, však? Alebo sa to už zmenilo?

Asi tým myslíš to, že som žena v IT . Je nás stále málo, to je pravda. Ja som chcela študovať a robiť to, čo ma baví, takže toto som nikdy neriešila. Robila som vo viacerých IT firmách a s kolegami sa mi vždy dobre spolupracovalo.

Momentálne ťa môžeme vidieť v náborovom videu Siemens Healthineers, kde pracuješ. Čomu sa tam konkrétne venuješ? Napĺňa ťa to alebo počítaš minúty, kým vyrazíš na vodu?

Minúty počítam, keď máme na krku termín, ale len preto, aby som si vyrátala, či ešte stihnem dokončiť, čo mám v pláne, predtým, ako pôjdem pre deti alebo na vodu. Ak nestíham, vezmem si domov notebook a dokončím prácu večer z domu. A samozrejme, že ma to napĺňa, inak by som tu nebola. Keď som v minulosti programovala pre poisťovňu, prestalo ma to baviť. Vyvíjať zobrazovacímedicínsky softvér je pre mňa oveľa zaujímavejšie, aj keď zložitejšie. Navyše musíme pri vývoji dodržiavať rôzne procesy, aby náš softvér spĺňal prísne normy.

Vyvíjať medicínsky softvér znamená, že reálne pomáhaš lekárom liečiť a zachraňovať životy...

Áno – keď k nám príde prednášať špičkový kardiochirurg o najmodernejších operáciách srdca a vysvetľuje nám, čo všetko z nášho softvéru sa pri tom využíva, upozorňuje, že na niektoré úkony má chirurg len jeden jediný pokus. Vtedy viem, ženaše úsilie stojí za to.


Ide vôbec IT a divoká voda dokopy? Stíhaš sa obom venovať naplno (popri deťoch a ďalších záľubách)?
Nestíham. Pracujem na skrátený 6-hodinový úväzok, športu sa tiež nevenujem naplno, navyše sa rozhodujem, či pôjdem na kajak alebo na surf, podľa nálady alebo podľa toho, či ma práve bolia ruky alebo nohy. Párkrát som mala v Čunove v jeden deň zároveň kajakársky aj surfový závod a stalo sa, že odštartovali finálové jazdy na surfe bezo mňa a tým pádom som mala menej času na svoje jazdy. Mne to však tak vyhovuje, povedala by som, že to ide dokopy úplne ideálne, všetko sa to dopĺňa. Pokiaľ vnútorne cítim, že sa zlepšujem a že ma to stále baví, tak som spokojná. Jediné, kde sa naozaj snažím stíhať, sú deti, pretože rastú veľmi rýchlo. Veľa si spolu čítame, jašíme sa a chodíme na výlety.
Celý rozhovor nájdete tu .

Načítavám video...

V čase nakrúcania tohto videa bola Saša AFK – spúšťala sa na divokej vode.

Zdroj foto/video/gif: Siemens

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

4 konkrétne tipy, ako získať peniaze na rozvoj podnikania

Financovať svoju firmu nemusíte len z vlastného.

Tlačové správy

Cena elektriny rastie, čo to znamená pre firmy?

O vývoji cien hovorí Marián Ponechal, vedúci propozícií a analýz ZSE Energia.

Tlačové správy

Manažment a svet v pohybe, výzvy, príležitosti a hrozby

Opäť vyše 150 odborníkov zo 4 svetadielov z 20 štátov sa zišlo na ďalšej pravidelnej vedeckej konferencii Fakulty manažmentu PU.

Tlačové správy

Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!

O2 ďakuje ľuďom, ktorí pre nás v Novembri 89 vybojovali slobodu.