SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Vieme, ako si vybrať tú správnu klimatizáciu

Uvažujete nad kúpou klimatizácie a neviete, na čo sa zamerať? Zistili sme to za vás.

Aj tento rok padajú teplotné rekordy, ktoré netreba podceňovať. Užitočným pomocníkom môže byť klimatizácia, ktorá sa postará o príjemnú teplotu u vás doma. Pozreli sme sa to, čo sa oplatí zvážiť pri jej výbere...

Vhodná miestnosť. Klimatizáciu je dobré umiestniť do miestnosti, v ktorej doma trávite najviac času (napríklad obývačka). Treba zvážiť aj orientáciu miestnosti, ktorej okná smerujú najmä na juhozápad, juh, západ alebo ak je miestnosť pod strechou orientovanou na severo-východ. Klimatizácia by mala byť umiestnená nad dverami alebo tak, aby fúkanie chladného vzduchu neobťažovalo ľudí, ktorí sa v nech nachádzajú.

Úsporná klimatizácia. Ak sa rozhodnete pre úspornú klimatizáciu v energetickej triede A+ až A++, môžete ušetriť energiu aj bez obmedzenia vášho domáceho pohodlia. Tieto klimatizácie totiž dokážu využívať elektrinu úspornejšie. „Naši zákazníci môžu k vybraným klimatizáciám získať navyše až o 20 % výhodnejšiu cenu za dodávku elektriny počas mesiacov júl a august, kedy je predpoklad zvýšenej spotreby elektriny. Túto výhodnú elektrinu pre klimatizáciu poskytujeme až na 3 roky,“ hovorí Erik Chabreček, expert na riešenie ZEON Klima od ZSE.

Tichý denný a nočný režim. Moderné klimatizácie majú veľmi nízku hlučnosť a tichý režim počas nočnej prevádzky, vďaka ktorému sa postarajú o váš nerušený spánok. Odborník zo ZSE prirovnáva hlučnosť klimatizácií ZEON Klima k šumu padajúceho lístia (20 – 30 dB). To znamená, že o vašej klimatizácii nebudete počas dňa a v noci ani vedieť.

Čistý vzduch bez alergénov. Domácnosť bez alergénov ocenia najmä rodiny s malými deťmi. Kvalitná klimatizácia ZEON odstráni vo vašej domácnosti vďaka zabudovanému vzduchovému filtru až 97 % alergénov. Vaša rodina tak môže dýchať čistý a zdravý vzduch. „Ako bonus poskytujeme zákazníkom na klimatizácie ZEON Klima predĺženú záruku na 4 roky a servis s čistením a výmenou filtra po prvom roku zadarmo,“ hovorí Erik Chabreček zo ZSE.

Možnosť ovládania na diaľku. Ovládanie klimatizácie na diaľku cez aplikáciu v smartfóne oceníte vždy vtedy, keď sa vrátite z práce do príjemne vychladeného bytu. Stačí jeden klik a klimatizáciu si zapnete kedykoľvek a odkiaľkoľvek. „V aplikácii ZEON Klima si zákazník môže okrem ovládania na diaľku nastaviť režim chladenia, vykurovania, ventilátor či odvlhčovanie miestnosti. Zároveň si môže sledovať aj spotrebu klimatizácie,“ dopĺňa Erik Chabreček zo ZSE.

Extra servis v cene. Mnohí predajcovia lákajú zákazníka na lacnú montáž, ale cena samotnej klimatizačnej jednotky a benefity, ktoré získava, môžu byť pre zákazníka menej výhodné. Preto sa treba v prvom rade zamerať na cenu kompletného riešenia. Napríklad pri riešení ZEON Klima od ZSE je v celkovej cene zahrnutá doprava a obhliadka miesta inštalácie, montáž vrátane materiálu, samotná klimatizácia špičkovej japonskej značky Daikin, servis s čistením a výmenou filtra v nasledujúcom roku zadarmo, predĺžená záruka na 4 roky, záručný a pozáručný servis.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu