SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Jarovce ponúkajú nové bývanie, kultúru i charakter

Mestská štvrť Jarovce ožíva! Novým impulzom je spoločensko-rezidenčný projekt s jedinečným rázom a premostením dvoch ér.

Projekt so zmyslom

Dve sýpky sú v kontexte súčasných developerských trendov pozoruhodným príkladom, ako citlivo prepojiť umelecký, historický a obchodný aspekt do plnohodnotného celku. V našich končinách sa často nevidí, aby nová štvrť mala vlastný rukopis a filozofiu.

Iste, výstavba v extraviláne nie je ničím výnimočným. Ale citlivá revitalizácia brownfieldu na strategickom mieste je voľba, na ktorú je potrebný charakter. Dve sýpky budú rozpoznateľné už na prvý pohľad a ponúknu mestské prostredie tam, kde by ho nik nečakal. Pre podčiarknutie historického kontextu bude fasády zdobiť 7-tisíc m2 tehál. Netypické riešenie nájdete aj v interiéri. Namiesto tradičných rozmerov mestských bytov čaká budúcich majiteľov netypická voľnosť. Dvojizbový byt s plochou 81 m2 či 4-izbový mezonet s veľkorysými 200 m2 sú naozaj lákavé parametre.

Duch minulosti s komfortom súčasnosti

Veľkometrážne byty v Jarovciach majú ambíciu osloviť všetkých, ktorí od bývania očakávajú viac. Projekt sa prihovára ľuďom, čo si potrpia aj na esenciu samotného miesta.

Pôvodná stavba obilnej sýpky pozostávajúcej z dvoch prepojených budov a budova koniarne z päťdesiatych rokov dostanú príležitosť na dôstojný druhý život. Medzi obnovenými objektmi vyrastie sympatické námestie s fontánou, útulné uličky a dva štýlovo komplementárne nízkopodlažné obytné domy s vlastnou občianskou vybavenosťou, kde by nemali chýbať pekáreň, kaviareň, reštaurácia či lekáreň.

V budove sýpky vznikne originálny nebytový priestor s vlastnou záhradou s exkluzívnymi drevinami, ktorý sa bude využívať na komunitné i kultúrne akcie.

Kúsok Londýna v Bratislave

Dve sýpky v číslach, to je 47 bytov pre zachovanie príjemnej komornej atmosféry a štedré dispozičné riešenie, z ktorého si vyberú väčšie rodiny, páry aj jednotlivci. Samozrejmou súčasťou bývania budú v závislosti od ponuky tiež predzáhradky, terasy a lodžie.

Autori hovoria o „bývaní londýnskeho typu“, čím odkazujú na dizajn budov, ale aj celkové komunitné ladenie projektu. Areálu dominuje zeleň, všetkých 199 parkovacích miest pre obyvateľov i návštevníkov nájdete v podzemí. Naviac, Jarovce sú vo výbornom dopravnom spojení s centrom Bratislavy s výhodami voľnočasových aktivít. K obľúbenej hrádzi je to len na skok. Život na tomto mieste vám pripomenie, že sa niet kam ponáhľať a že je v poriadku zastaviť sa a vychutnať si každý moment.

Hlavnýmarchitektom projektu je Ing. arch. Martin Paško, známy projektmi ako Design factory či Refinery Gallery a financujúcim partnerom je spoločnosť Dynastion.

Pozrite si www.dvesypky.sk .


Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Videobanking. Nová éra bankovania je tu

To, čo sa ešte pred rokom mohlo zdať ako scéna zo sci-fi, je dnes realitou.

Tlačové správy

Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce

Aktuálna situácia môže viesť k demotivácii aj prokrastinácii v práci. Čo robiť, aby sa to nestalo vám alebo vašim zamestnancom?

Tlačové správy

Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020

Celkový trh s uvedenými vozidlami tak poklesol o takmer 25% oproti roku 2019.