SME
Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Aj dovolenka s deťmi môže byť bez stresov

Cestovanie s deťmi vie rodičov poriadne potrápiť. Proti neželaným nepríjemnostiam sa však môžete poistiť.

Deti vyžadujú neustálu starostlivosť a inak tomu nie je ani počas dovolenky. Chvíle voľna si však zaslúžia aj rodičia, preto je tajomstvo pokojnej a bezstarostnej dovolenky v správnej príprave. Tomu, aby sa vaše deti poranili alebo niečo zničili, prípadne, aby sa vám nestratila batožina, nedokážete vždy zabrániť. Môžete sa však na všetky tieto situácie dobre pripraviť a zvládnuť ich bez zbytočnej paniky.

Plánujte dopredu

Pri dovolenkovaní s deťmi je veľmi dôležitý správny výber destinácie. Ak sú vaše deti ešte veľmi malé, v prvom rade sa vyhnite exotickým destináciám. Malé deti ešte nemajú dostatočne vyvinutý imunitný systém a tiež nemôžu absolvovať všetky preventívne očkovania. Jednoznačne sa vyhnite aj časovo náročným letom. Dlhý pobyt v lietadle spojený so zmenou tlaku, suchým vzduchom a klimatizáciou môže dieťaťu spôsobiť bolesť uší, dýchacie problémy alebo iné komplikácie. Ideálna destinácia pre dovolenku s deťmi je taká, ktorá poskytuje dostatok aktivít a činností aj pre vaše deti a zároveň sa tam môžete vybrať aj autom, prípadne let nebude trvať príliš dlho. Dlhé a náročné cestovanie je pre najmenších vyčerpávajúce, a práve vtedy môžu byť náchylnejšie na choroby a infekcie. Vaše deti môžu ochorieť aj tesne pred dovolenkou a vtedy vám neostane už nič iné, len dovolenku zrušiť. Aj na takúto situáciu sa viete pripraviť pomocou poistenia storna, ktoré si môžete uzatvoriť v rámci vášho cestovného poistenia. Toto pripoistenie vám zaručí náhradu nákladov spojených so zrušením cesty.

Cestovné poistenie je výhodná istota za pár eur

Na cesty s vašimi deťmi by ste za žiadnych okolností nemali vyraziť bez cestovného poistenia. Na rozdiel od európskeho zdravotného preukazu vám cestovné poistenie zaručí náhradu nákladov spojených s poskytnutím zdravotnej starostlivosti v súkromných zdravotných zariadeniach alebo nadštandardné lekárske úkony a ošetrenia. V prípade nehody alebo úrazu tak vaše deti dostanú riadnu zdravotnícku starostlivosť, aká je v danej krajine dostupná a vás to nebude stáť ani cent. Za zmienku taktiež stoja aj rôzne pripoistenia, ktoré vás budú chrániť v situáciách, keď vaše deti poškodia majetok tretej osoby, stratí sa vaša batožina alebo doklady alebo nastanú iné nepríjemnosti. Dovolenka s deťmi sa bez komplikácii možno neobíde, no môžete sa pripraviť na všetko.

Zdroj obrázka: bigstockphoto.com

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Úprava osobného motorového vozidla

Zníženie podlahy v osobnom automobile je ideálnou úpravou pre prepravu telesne postihnutých osôb sediacich na invalidnom vozíku.

Bezbariérové vozidlo pre vozičkára Fiat Doblo
Tlačové správy

Important information for Brazilians living in Slovakia

Take action to receive information about the elections in Brazil and the Embassy of Brazil's activities.

Tlačové správy

Prečo sú dnes ryby také dôležité?

Vitamín D je pre ľudský organizmus prospešný na viacerých frontoch.