SME
Štvrtok, 21. november, 2019 | Meniny má Elvíra
INZERCIA

Aj dovolenka s deťmi môže byť bez stresov

Cestovanie s deťmi vie rodičov poriadne potrápiť. Proti neželaným nepríjemnostiam sa však môžete poistiť.

Deti vyžadujú neustálu starostlivosť a inak tomu nie je ani počas dovolenky. Chvíle voľna si však zaslúžia aj rodičia, preto je tajomstvo pokojnej a bezstarostnej dovolenky v správnej príprave. Tomu, aby sa vaše deti poranili alebo niečo zničili, prípadne, aby sa vám nestratila batožina, nedokážete vždy zabrániť. Môžete sa však na všetky tieto situácie dobre pripraviť a zvládnuť ich bez zbytočnej paniky.

Plánujte dopredu

Pri dovolenkovaní s deťmi je veľmi dôležitý správny výber destinácie. Ak sú vaše deti ešte veľmi malé, v prvom rade sa vyhnite exotickým destináciám. Malé deti ešte nemajú dostatočne vyvinutý imunitný systém a tiež nemôžu absolvovať všetky preventívne očkovania. Jednoznačne sa vyhnite aj časovo náročným letom. Dlhý pobyt v lietadle spojený so zmenou tlaku, suchým vzduchom a klimatizáciou môže dieťaťu spôsobiť bolesť uší, dýchacie problémy alebo iné komplikácie. Ideálna destinácia pre dovolenku s deťmi je taká, ktorá poskytuje dostatok aktivít a činností aj pre vaše deti a zároveň sa tam môžete vybrať aj autom, prípadne let nebude trvať príliš dlho. Dlhé a náročné cestovanie je pre najmenších vyčerpávajúce, a práve vtedy môžu byť náchylnejšie na choroby a infekcie. Vaše deti môžu ochorieť aj tesne pred dovolenkou a vtedy vám neostane už nič iné, len dovolenku zrušiť. Aj na takúto situáciu sa viete pripraviť pomocou poistenia storna, ktoré si môžete uzatvoriť v rámci vášho cestovného poistenia. Toto pripoistenie vám zaručí náhradu nákladov spojených so zrušením cesty.

Cestovné poistenie je výhodná istota za pár eur

Na cesty s vašimi deťmi by ste za žiadnych okolností nemali vyraziť bez cestovného poistenia. Na rozdiel od európskeho zdravotného preukazu vám cestovné poistenie zaručí náhradu nákladov spojených s poskytnutím zdravotnej starostlivosti v súkromných zdravotných zariadeniach alebo nadštandardné lekárske úkony a ošetrenia. V prípade nehody alebo úrazu tak vaše deti dostanú riadnu zdravotnícku starostlivosť, aká je v danej krajine dostupná a vás to nebude stáť ani cent. Za zmienku taktiež stoja aj rôzne pripoistenia, ktoré vás budú chrániť v situáciách, keď vaše deti poškodia majetok tretej osoby, stratí sa vaša batožina alebo doklady alebo nastanú iné nepríjemnosti. Dovolenka s deťmi sa bez komplikácii možno neobíde, no môžete sa pripraviť na všetko.

Zdroj obrázka: bigstockphoto.com

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Zoznámte sa: Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě

Slezská univerzita v Opavě

Tlačové správy

EkF TUKE – výzva pre tvoju budúcnosť

EkF TUKE je známa dôrazom na kvalitu vzdelávania, priateľské prostredie a orientáciou na cudzie jazyky.

Tlačové správy

Zažite svoj vlastný úspech

Univerzita Komenského v Bratislave.