SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Nový Ružinov: Skutočný rozvoj ešte len príde

Nový Ružinov je moderné bývanie v atraktívnom šate s príjemnou cenou a na skok do centra mesta. Lokalitu teraz čaká ďalší rozvoj!

Na prázdnych pozemkoch na začiatku bratislavskej Bajkalskej ulice vyrástol v priebehu posledných troch rokov obytný komplex Nový Ružinov. Ten je príkladom moderného bývania v dizajnovo atraktívnom šate s príjemnou cenou a navyše len na skok do centra mesta. Lokalitu teraz čaká ďalší rozvoj. Developer CZ Slovakia, a.s. sa tu chystá pokračovať vo vytváraní priestoru pre kvalitný mestský život.

Projekt Nový Ružinov aktuálne tvorí šesť budov. Každý zo 135 bytov a apartmánov v štyroch mestských vilách už má svojich obyvateľov, ďalších 166 sa nachádza v dvoch mestských vilách, ktoré budú dokončené do konca roka 2019. Všetky mestské vily sú na 100% vypredané. Rozvoj územia sa však nekončí. V nasledujúcej fáze sa lokalita rozrastie o byty, apartmány a aj administratívu a občiansku vybavenosť vrátane škôlky, stravovacích zariadení a ďalších prevádzok. Z Nového Ružinova sa tak stane plnohodnotná mestská štvrť.

Nové byty na predaj

Začiatkom októbra developer získal právoplatné územné rozhodnutie pre Nový Ružinov – 2. etapa. Súčasťou územného rozhodnutia je 5 mestských víl, v ktorých pribudne približne 160 jednotiek, ktoré prinesú viaceré vylepšenia smerom k vyššiemu komfortu bývania. Všetky byty a apartmány budú vybavené vo vyššom strednom štandarde a klienti si budú môcť priplatiť za rôzne balíčky na prípravu Smart Home riešení. „Bude to najexkluzívnejšia časť projektu so skvelými dispozičnými riešeniami, prekrytými terasami, predzáhradkami na prízemí a množstvom zelene. Veľkou výhodou ju už dokončená a kompletne vybudovaná občianska vybavenosť v rámci 1. etapy. K dispozícií je kaviareň, cukráreň, vinotéka či potraviny a mnoho ďalších prevádzok v bezprostrednej blízkosti, ktoré urobia život obyvateľov komfortnejším.,“ hovorí projektová manažérka, Linda Filová z realitnej spoločnosti HERRYS, ktorá je exkluzívnym predajcom projektu.

Výstavba obchvatu prinesie zásadné zmeny

Jedným z kľúčových momentov, ktoré budú mať zásadný vplyv na bývanie v Novom Ružinove, je výstavba diaľničného obchvatu a rýchlostnej komunikácie R7. Život v lokalite sa po ich dokončení stane oveľa pokojnejším.„Slovnaftská ulica bude slepá a jedna z najvyťaženejších bratislavských ciest sa tak premení na pokojnú komunikáciu,“ uvádza Zuzana Pavlová, projektová manažérka CZ Slovakia, a.s. To výrazne zlepší komfort bývania v Novom Ružinove a vytvorí potenciál na rast hodnoty nehnuteľností v tejto lokalite. Podľa aktuálnych informácií by obchvat mal byť dokončený skôr, ako sa do projektu nasťahujú prví obyvatelia nových etáp projektu.

Prečo apartmány?

V doterajšej výstavbe tvoria apartmány viac ako polovicu bytových jednotiek. Netreba však za tým hľadať žiadne obmedzenia týkajúce sa technických noriem alebo limitov svetla či hluku. Dôvod je jednoduchý – územný plán.„Prirodzené rozrastanie a rozvoj mesta spôsobili, že existujúci územný plán už dávno neodráža vývoj a zmeny funkcie mnohých bratislavských lokalít vrátane Nového Ružinova,“ vysvetľuje Pavlová. Aj preto nechal developer vypracovať urbanistickú štúdiu územia, ktorú už schválili všetky dotknuté inštitúcie. „Aktuálne už len čakáme na jej zapracovanie do územného plánu. Samozrejme, aj s ohľadom na zmeny vo vedení mesta a mestskej časti Ružinov to chvíľu potrvá, no zmenám by už nič nemalo stáť v ceste,“ dodáva projektová manažérka. Dôležité je, že aj v apartmánoch je bez problémov možné zapísať si trvalý pobyt.

Dobrá architektúra

Developer v spolupráci so Štúdiom Compass, ktoré je autorom architektonického návrhu, dokázal eliminovať blízkosť diaľnice. Vďaka šikovnému usporiadaniu budov a orientácii bytov a apartmánov sa mu podarilo vytvoriť priestor, ktorý bráni prenikaniu hluku. Funkciu hlukovej bariéry tvorí aktuálne predovšetkým budova mestskej vily Mary. Na jej severnej strane orientovanej smerom k diaľnici sa nachádzajú len sklady, ktoré majú vlastníci priamo pri svojich apartmánoch. Samotné apartmány sú všetky orientované južne a majú výhľad do parku, ktorý vznikol uprostred zóny a ktorý tiež výrazne eliminuje šírenie hluku.„Podobne budeme postupovať aj v ďalších fázach výstavby,“ hovorí Pavlová.

Množstvo zelene a nízka zástavba

Parametre územia umožňujú v lokalite Nového Ružinova vyššiu zástavbu, developer sa však rozhodol, výstavbu obmedziť len na štyri až šesť poschodí. Nízka zástavba a malý počet bytových jednotiek v jednej mestskej vile podčiarkujú rodinný charakter projektu – kde je „Radosť ziť“. Obdobne postupuje aj v prípade zelených plôch, ktorých výmera vysoko presahuje stanovené minimum. Angažoval dokonca aj krajinných architektov, ktorí tu vybudovali netradičný park orientovaný najmä na deti všetkých vekových kategórií. S novou výstavbou pribudne ďalší park a dojem zeleného projektu ďalej podčiarkne umiestnenie áut v podzemnej garáži. Medzi domami bude len zeleň a chodníky, počíta sa aj s vytvorením súkromného priestoru predzáhradiek v časti projektu s prepojením na existujúcu zástavbu rodinných domov.

Skvelá dostupnosť do mesta

Veľkou výhodou projektu je vynikajúca dostupnosť lokality a to nielen do centra, ale vďaka obchvatu aj do ostatných častí Bratislavy. Priamo pri projekte je zastávka MHD a tiež cyklotrasa. Tou sa napríklad k nákupnému centru Eurovea dostanete na bicykli za menej než 10 minút. Opačným smerom je zasa prístup na dunajskú hrádzu s vynikajúcimi podmienkami pre aktívny oddych. Neďaleká železnica tiež do budúcnosti vytvára sľubnú perspektívu v rámci rozvoja vnútromestskej koľajovej dopravy.

Pozitívne hodnotenia odborníkov

Nový Ružinov neunikol ani pohľadom odbornej verejnosti a dostal sa do hľadáčika redakcie ekonomického týždenníka Trend, ktorý sa v rubrike Rande s realitou pravidelne venuje hodnoteniu nových realitných projektov. Nový Ružinov si odniesol pozitívne hodnotenia, ktoré vyzdvihovali nielen kvalitu vyhotovenia a vzhľad, ktoré podľa hodnotiteľov prekonávajú aj drahšie projekty v lepších lokalitách. Odborníci ocenili komornú atmosféru projektu s nízkou zástavbou, nadštandardné zariadenie bytov, vhodné usporiadanie budov zamedzujúce šíreniu hluku či parkové úpravy areálu. Aj keď lokalitu v súčasnosti ešte ovplyvňuje frekventovaná Slovnaftská ulica, dokončenie obchvatu a rýchlostnej cesty R7 jej pomôže a projekt má z dlhodobého hľadiska veľmi perspektívny potenciál.

Predaj už čoskoro

Predaj nových častí projektu bude spustený už čoskoro. Ak si chcete vyberať medzi prvými, obráťte sa na realitnú spoločnosť HERRYS, ktorá predaj výhradne zastrešuje (info@herrys.sk, 0948 217 888).

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu