SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Hollého 6 – reprezentatívne kancelárie v centre Žiliny

Lokalita na Hollého ulici, patrí k tým najlepším v Žiline.

Developerská spoločnosť Reinoo realizuje ďalšiu výstavbu kancelárskeho objektu tentokrát na ulici Hollého 6 v centre Žiliny. Administratívny objekt Hollého 6 nahradí na tomto pozemku už asanovanú schátranú budovu. Po dokončení objekt ponúkne viac ako 1 900 m2 prenajímateľnej kancelárskej plochy a dostatočný počet parkovacích miest.

Nová kancelárska budova, ktorej autorom je ateliér GAŽO architekti, bude mať päť nadzemných podlaží, pričom posledné podlažie bude využívať rozľahlú terasu. Projekt počíta s výrazným znížením pôvodnej zastavanosti pozemku na polovicu.

„Každé centrum mesta má svoj Genius loci. Preto sme pristupovali k tejto výstavbe veľmi citlivo. Naša budova prináša vysoký štandard, ktorý si dnešní firemní klienti vyžadujú. Ponúkneme variabilné priestory, s množstvom svetla, otváravými oknami s možnosťou prirodzeného vetrania kancelárskych priestorov, svetlou výškou 3 metre a kvalitnou zvukovou izoláciou medzi kanceláriami. Verím, že firmy, ako aj ich zamestnanci tieto prvky ocenia. Nezabudli sme ani na zelené riešenia, ktoré sa snažíme v každom našom projekte využívať v maximálne možnej miere. Strecha budovy bude zelená a využijú sa vsakovacie systémy na zadržiavanie dažďovej vody. Okolie projektu dotvoríme novo vysadenými vzrastlými stromami,“ povedal Roman Petro, projektový manažér spoločnosti Reinoo.

Lokalita na Hollého ulici, patrí k tým najlepším v Žiline. Je priamo v centre mesta, blízko autobusovej aj vlakovej stanice, s dobrou dostupnosťou na diaľničný obchvat. To umožňuje dobré spojenie pre viac ako 500 000 ľudí z okolia 45 km. V pešej dostupnosti kancelárií sa do 10 minút nachádzajú všetky dôležité inštitúcie ako banky, notár, pošta, hotely či obchodné centrá.

„Od začiatku nám bol jasné že objekt v takejto lokalite si zaslúži nadštandardné architektonické riešenie. Navrhli sme reprezentatívny administratívny objekt, pričom základom je že jeho výška a objem rešpektuje mierku už existujúcej uličnej zástavby. Výraz určuje pravidelná mrežová fasáda z béžových lícových tehiel s jediným typom okna. Veľký dôraz sme pritom kládli na proporcie, materiály, farebnosť a stvárnenie detailov - tak aby tento dom dôstojne reprezentoval svojich budúcich užívateľov,“ vysvetľuje autor projektu Peter Gažo.

Spoločnosť Reinoo, a.s. sa venuje developmentu kancelárskych budov, rezidenčných komplexov a prenájmu nehnuteľností už od roku 2011.V roku 2017 obnovila budovu Banky na Legionárskej ulici v Žiline, hneď vedľa budovy Novej synagógy. V roku 2019 kompletne vybudovala budovu bývalej Pošty na sídlisku Vlčince, ktorá ponúka viac ako 12 000 m2 prenajímateľnej plochy v certifikácii LEED v4 GOLD. Aktuálne v Žiline stavia aj svoj najväčší rezidenčný projekt Zelené Vlčince, ktorý po ukončení prvej etapy poskytne 140 bytov a súčasne buduje nové byty priamo v centre Žiliny pod názvom projektu Byty Retro. Spoločnosť Reinoo, a.s. úspešne dokončuje výstavbu prvej etapy novej štvrte Pod Zábrehom v Púchove, ktorú tvorí 108 bytov v šiestich bytových domoch a v súčasnosti buduje nový bytový dom Rubicon, Púchov, ktorý po dokončení ponúkne 44 bytových jednotiek.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu