SME
Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Bude ďalší Učiteľ Slovenska práve z vášho mesta alebo obce?

Komenského inštitút už tretíkrát vyzýva všetkých, aby nominovali výnimočných učiteľov na ocenenie Učiteľ Slovenska.

Vďaka oceneniu Učiteľ Slovenska verejnosť spoznala príbehy už 20 inšpiratívnych učiteľov z rôznych kútov našej krajiny. ,,Ocenenie pozdvihuje status učiteľa. Konečne sa hovorí o našej práci s úctou a rešpektom. To je jeden z dôvodov, prečo by sa mali učitelia prihlásiť, aby sa v tomto dobre nastavenom trende pokračovalo,” reaguje Peter Pallo, Učiteľ Slovenska 2019 z Trstenej.

V štatúte ocenenia Učiteľ Slovenska je stanovené, že nomináciu na prihlášku premieňajú učitelia osobne. A pre mnohých je tento moment povestným ,,kameňom úrazu“.,,Máme pocit, že pedagógovia sa zdráhajú hovoriť o svojich metódach a úspechoch nahlas. Preto vyzývame verejnosť, aby nám o nich dali vedieť aspoň prostredníctvom nominácie. Nominácia zároveň slúži ako odkaz verejnosti školám, akých učiteľov si v nich prajú vidieť,” hovorí František Cimerman, koordinátor ocenenia Učiteľ Slovenska. Zapojenie sa do projektu má pre učiteľov mnohé výhody a od bývalých finalistov majú organizátori spätnú väzbu, že o praktické príklady ako učiť lepšie, je aj v regiónoch záujem.

Vďaka zapojeniu sa do ocenenia Učiteľ Slovenska sa jeho finalistom otvorili dvere k novým príležitostiam. V Ružomberku vzniklo Centrum popularizácie chémie, inej škole sa zase darí rozširovať priestory o nové učebne. Finalisti spolupracujú na rôznych projektoch – Špeciálna základná škola v Humennom sa spojila so Školou úžitkového výtvarníctva v Košiciach a vytvorili učebnú pomôcku, maľovanku v rómskom jazyku. Jej autormi sú žiaci oboch škôl.

Záštitu nad ocenením Učiteľ Slovenska prebrala prezidentka Zuzana Čaputová. Komenského inštitút ho môže realizovať vďaka podpore Slovenskej sporiteľne a Slovak Telekomu. Učiteľa Slovenska 2020 organizátori vyhlásia v októbri, čaká ho odmena 5.000 euro a cesta na finále Global Teacher Prize 2020 do Londýna.

Prihlásiť do ocenenia sa môžu učitelia základných a stredných škôl, učitelia na čiastočný úväzok, či školitelia v online kurzoch. Nominovať ich však môže aj široká verejnosť do 6. apríla 2020, prihlášky sa dajú poslať do 14. apríla 2020 na www.ucitelslovenska.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Zbavte vašu pečeň nežiadúcich látok, detoxikujte a regenerujte ju!


12 h

Nepoznaná minulosť Trnavského, Račianskeho a Suchého mýta.


11. jún

O ktoré destinácie je najväčší záujem? Plánovanie dovolenky uľahčia naše tipy.


11. jún