SME
Nedeľa, 12. júl, 2020 | Meniny má NinaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Bude ďalší Učiteľ Slovenska práve z vášho mesta alebo obce?

Komenského inštitút už tretíkrát vyzýva všetkých, aby nominovali výnimočných učiteľov na ocenenie Učiteľ Slovenska.

Vďaka oceneniu Učiteľ Slovenska verejnosť spoznala príbehy už 20 inšpiratívnych učiteľov z rôznych kútov našej krajiny. ,,Ocenenie pozdvihuje status učiteľa. Konečne sa hovorí o našej práci s úctou a rešpektom. To je jeden z dôvodov, prečo by sa mali učitelia prihlásiť, aby sa v tomto dobre nastavenom trende pokračovalo,” reaguje Peter Pallo, Učiteľ Slovenska 2019 z Trstenej.

V štatúte ocenenia Učiteľ Slovenska je stanovené, že nomináciu na prihlášku premieňajú učitelia osobne. A pre mnohých je tento moment povestným ,,kameňom úrazu“.,,Máme pocit, že pedagógovia sa zdráhajú hovoriť o svojich metódach a úspechoch nahlas. Preto vyzývame verejnosť, aby nám o nich dali vedieť aspoň prostredníctvom nominácie. Nominácia zároveň slúži ako odkaz verejnosti školám, akých učiteľov si v nich prajú vidieť,” hovorí František Cimerman, koordinátor ocenenia Učiteľ Slovenska. Zapojenie sa do projektu má pre učiteľov mnohé výhody a od bývalých finalistov majú organizátori spätnú väzbu, že o praktické príklady ako učiť lepšie, je aj v regiónoch záujem.

Vďaka zapojeniu sa do ocenenia Učiteľ Slovenska sa jeho finalistom otvorili dvere k novým príležitostiam. V Ružomberku vzniklo Centrum popularizácie chémie, inej škole sa zase darí rozširovať priestory o nové učebne. Finalisti spolupracujú na rôznych projektoch – Špeciálna základná škola v Humennom sa spojila so Školou úžitkového výtvarníctva v Košiciach a vytvorili učebnú pomôcku, maľovanku v rómskom jazyku. Jej autormi sú žiaci oboch škôl.

Záštitu nad ocenením Učiteľ Slovenska prebrala prezidentka Zuzana Čaputová. Komenského inštitút ho môže realizovať vďaka podpore Slovenskej sporiteľne a Slovak Telekomu. Učiteľa Slovenska 2020 organizátori vyhlásia v októbri, čaká ho odmena 5.000 euro a cesta na finále Global Teacher Prize 2020 do Londýna.

Prihlásiť do ocenenia sa môžu učitelia základných a stredných škôl, učitelia na čiastočný úväzok, či školitelia v online kurzoch. Nominovať ich však môže aj široká verejnosť do 6. apríla 2020, prihlášky sa dajú poslať do 14. apríla 2020 na www.ucitelslovenska.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Viete, ako vzniká kvalitná šálka espressa?

Profesionálna baristka prezradila, čo sa skrýva v šálkach kávy Deli by Shell.

Tlačové správy

Turistický sprievodca: Cestujeme na obľúbenú Malorku

Opäť môžeme vyraziť na Malorku. Pomôžeme vám pripraviť sa a naplánovať cestu.

Tlačové správy

Slovenskí študenti rozumejú financiám čoraz lepšie

Nadácia PARTNERS ocenila tých najlepších účastníkov Finančnej olympiády