SME
Pondelok, 20. marec, 2023 | Meniny má Víťazoslav

Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie

Nečakané rozšírenie koronavírusu postavilo populáciu a taktiež rôzne priemyselné odvetvia pred výzvy v mnohých oblastiach života.

Psychická, zdravotná a ekonomická záťaž, ktorú pociťujeme v dôsledku šírenia vírusu a v dôsledku bezpečnostných opatrení, takmer úplne prepísala náš každodenný život, naše zvyky a rutinu, ktoré boli predtým bežné. Náš denný rytmus sa buď zmenil alebo úplne prevrátil. Museli sme sa naučiť žiť v prísnejšom režime s bezprecedentnými obmedzeniami, musíme čeliť existenčným výzvam a ťažkostiam.

Táto situácia mala spočiatku vplyv aj na estetickú chirurgiu, pretože počas prvej vlny mohli byť do súkromnej zdravotnej starostlivosti prijímaní iba pacienti, ktorí potrebovali urgentnú starostlivosť. Súkromné kliniky spočiatku fungovali s minimálnym využitím napriek svojej kapacite a počet pacientov sa kvôli cestovným obmedzeniam výrazne znížil.

Aby sme získali komplexnejší obraz o skutočnej situácii na klinikách v oblasti estetickej chirurgie, požiadali sme o bližšie informácie riaditeľa Kliniky pre Transplantáciu vlasov Phaeyde.

Pripraviť sa na takúto neočakávanú situáciu je takmer nemožné. Po prepuknutí vírusu bolo určite nutné ihneď zareagovať na aktuálnu situáciu aj z dôvodu vládnych opatrení, ktoré zasiahli i súkromné kliniky. Aké opatrenia boli prijaté, aby sa zabezpečil chod kliniky a aby bolo naďalej možné prijímať pacientov, ktorí chcú podstúpiť transplantáciu vlasov?

Zabezpečili sme prísne hygienické podmienky, zriadili sme niekoľko dezinfekčných miest a náš personál je pravidelne testovaný pomocou PCR-testov. Toto je zárukou úplnej bezpečnosti pacienta na našej klinike.

Do akej miery zasiahol strach z vírusu do plánov zákazníkov podstúpiť transplantáciu vlasov? Znížil sa u Vás záujem zo strany zákazníkov?

Pokles záujmu sme zaznamenali iba počas prvej vlny, keď ešte nikto presne nevedel, čomu čelíme. Masívny nárast počtu chorých a desivé štatistiky mali podľa môjho názoru negatívny dopad na ochotu našich zákazníkov podstúpiť zákrok.

Môžeme konštatovať, že práve kvôli neskôr povinnému noseniu rúška, považovali mnohí toto obdobie za ideálne pre rôzne kozmetické zákroky. Rúško im totiž poskytlo možnosť zahalenia.

Z dôvodu výkonu práce z domu zákazník nebude v zamestnaní chýbať, nie je potrebné si vybrať dovolenku, prácu z domu môže začať už na druhý deň po zákroku. Kolegovia si ani len nevšimnú, že zákazník podstúpil transplantáciu vlasov. Vyhne sa tak pocitom hanby a nebude mať neustálu tendenciu zakrývať viditeľné miesta po zákroku. Zakrývanie transplantovanej oblasti je mimoriadne nežiaduce, pretože po takomto zákroku sa musí pokožka hlavy vetrať a regenerovať, takže jej podráždenie by bránilo hojeniu malých, neskôr úplne miznúcich rán.

Ako dlho trvá zákrok transplantácie vlasov? Ako vyzerá proces na klinike vzhľadom na prísnejšie hygienické normy?

Transplantáciu vlasov je možné vykonať aj počas jedného dňa, v závislosti od množstva transplantovaných štepov. Ak čelíme veľkej cieľovej oblasti (kde vlasy chýbajú) a darcovská oblasť, z ktorej sa vlasy extrahujú, umožňuje dostatočný výber štepov, potom na vykonanie zákroku stačia dva dni.

Vzhľadom na pandemickú situáciu sa transplantácia vlasov vykonáva na klinike za prísnych hygienických podmienok. Zákrok vykonávame pomocou najmodernejšej metódy S.H.E. (Single Hair Extraction), ktorá bola vyvinutá našou klinikou. Počas zákroku má pacient aj špecialista na transplantáciu vlasov a jeho asistencia nasadené rúško.

Prečo sa považuje táto metóda za najmodernejšiu?

Pri tejto metóde transplantácie vlasov používame na extrakciu štepov mimoriadne tenkú dutú ihlu s priemerom 05-08 mm. Výsledkom je, že malé rezy vzniknuté počas vsádzania vlasov zmiznú bez stopy asi za týždeň, maximálne však za 10 dní, rovnako ako stopy po extrakcii v darcovskej oblasti. Nie sú potrebné žiadne stehy a nevznikajú jazvy. Jedná sa o bezbolestný zákrok, po ktorom zostáva pár dní iba minimálny pocit pnutia na pokožke hlavy. Výsledok je zaručený a transplantované štepy zostávajú na celý život.

Ako ovplyvňuje druhá vlna pandémie, ktorá stále trvá, spôsob fungovania kliniky?

Popri dodržaní prísnych bezpečnostných opatrení fungujú zákroky bez problémov. Z dôvodu cestovných obmedzení zvažujú zákazníci v tomto období svoj zákrok podstúpiť v lokálne dostupných zariadeniach. Pacienti sa môžu zúčastniť na zákroku na našej klinike pri Bratislave, i naďalej za výhodnú cenu, samozrejme za dodržania vysokej úrovne hygienických opatrení.

Rovnako sa na zákroku môžu zúčastniť zákazníci prichádzajúci zo zahraničia, vyžaduje sa však negatívny PCR-test na Covid-19 a potvrdenie o lekárskom zákroku, ktorý Vám vystaví naša klinika.

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, sme Vám k dispozícii. Osobná konzultácia poskytuje príležitosť na dôkladné vyšetrenie vlasov a pokožky, taktiež na určenie najvhodnejšie postupu pre daného zákazníka individuálne, s ohľadom na darcovskú i cieľovú oblasť.

Transplantácia vlasov na vysokej úrovni v roku 2021 iba na klinike PHAEYDE!

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. Katka so vzácnym ochorením: Rozhodla som sa, že deti mať nebudem
 3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zľavy z odvodov, zmrazená cena potravín
 4. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 5. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 6. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach
 7. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť
 8. Tipuj dedinský futbal online a vyhraj zájazd na Ligu majstrov
 1. Spoločnosť AGEL SK a VŠZaSP podpísali zmluvu o spolupráci
 2. Čo všetko potrebujete vedieť, ak chcete tehlovú fasádu
 3. Bývanie, ktoré má všetkých "5P"
 4. Nový e-book od BaseLinker Kompletný sprievodca po marketplacoch
 5. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 6. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 7. Verve services - upratovacia firma, ktorá vznikla z nuly
 8. Kedy s dieťaťom prvýkrát k zubárovi? Odpoveď vás prekvapí
 1. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 13 483
 2. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 12 966
 3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zmrazená cena potravín 10 924
 4. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 8 989
 5. Jednoznačný recept na úspech? Buďte pripravení prispôsobiť sa 7 702
 6. Aké sú NAJ slovenské chute? Prezradili ich známi výrobcovia 5 519
 7. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 2 973
 8. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 550
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Týka sa vedeckovýskumnej a vzdelávacej oblasti a taktiež prepojenia teórie s praxou.


9 h

Fasáda je viac ako len estetický prvok domu.


INZERCIA 11 h

Priamo pod svahmi Devínskej Kobyly vyrastie projekt Stockerka. Ide o výnimočné bývanie, ktoré disponuje skvelými parametrami.


13 h
SkryťZatvoriť reklamu