SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Neviete kam tento rok na bezpečnú dovolenku k moru?

Chorvátsko ponúka nespočetné zážitky a príležitosti na objavovanie pri plavbe.

CresCres (Zdroj: Zoran Jelaca)

Niet pochýb o tom, že vďaka svojej geografickej polohe, jednému z najčlenitejších pobreží na svete s viac ako tisíckou ostrovov, ostrovčekov a útesov, príjemnému podnebiu a priaznivým poveternostným podmienkam je dnes Chorvátsko jednou z najžiadanejších námorných destinácií ponúkajúcich cez 60 námorných prístavov a 18 000 kotvísk.

Pre Chorvátsko je bezpečnosť návštevníkov a spoluobčanov prioritou číslo jedna a v tomto roku zaviedlo novú značku pre bezpečný pobyt v Chorvátsku "Safe Stay in Croatia".

Táto značka je udeľovaná subjektom v cestovnom ruchu a slúži na označenie destinácií, ubytovacích zariadení, reštaurácií, dopravných prostriedkov a turistických atrakcií, ktoré prijali svetové zdravotnícke a hygienické štandardy. Spoločne so značkou "Safe Travel" od Svetovej rady pre cestovanie a cestovný ruch má za cieľ ukázať, že Chorvátsko je bezpečnou destináciou, ktorá je pripravená privítať zahraničných turistov. Vďaka nej budú návštevníci Chorvátska schopní ľahko identifikovať zodpovedné hotely, reštaurácie a poskytovateľov ďalších služieb v Chorvátsku. Týmto spôsobom chce posilniť dôveru návštevníkov a zbaviť ich starostí pri plánovaní ich dovolenky a cestovaní.

Chorvátsko je pravou voľbou pre tých, ktorí túžia vyplávať za dobrodružstvom v odlišnom a okúzľujúcom prostredí. Návšteva jedného zo strážcov Jadranu - majákov, objavovanie skrytých zátok a pláží, kotvenie v moderných kotviskách alebo spanie pod holým nebom ponúka iný zážitok z dovolenky.

Chorvátsko sa teší na opätovné privítanie zahraničných turistov. Zodpovedne a bezpečne, aby si mohli bez starostí užiť zábavnú, nezabudnuteľnú, vzrušujúcu a bezpečnú dovolenku s rodinou a priateľmi.

www.safestayincroatia.hr/sk

www.croatia.hr/sk-SK

www.croatia.hr/sk-SK/koronavirus-2019-ncov-otazky-a-odpovede

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Slovenská pobočka spoločnosti Atos je skvelé miesto na prácu. Potvrdil to prieskum medzinárodnej organizácie Great Place to Work.


INZERCIA 1 h
5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 13 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 13 h
SkryťZatvoriť reklamu