SME
Štvrtok, 30. jún, 2022 | Meniny má Melánia

Prelom v online nakupovaní. Cez internet kúpite už aj auto

Online predaj prežíva boom. Pár klikmi si viete kúpiť už aj nové auto. Kia prináša túto možnosť ako prvá na Slovensku.

Nakupovanie cez internet je čoraz populárnejšie. Nečudo, veď ma mnoho výhod. Je rýchle, dostupné, pohodlné, bez časového obmedzenia a spoľahlivé. Nie všetky produkty sa dali doposiaľ kúpiť cez internet. Nastáva však nová doba v online nakupovaní! Cez internet kúpite už aj auto vďaka značke Kia, ktorá ako prvá automobilka na Slovensku spustila Online predaj vozidiel.

„Som nesmierne hrdý, že sa nám ako prvej značke podarilo spustiť online predaj vozidiel na Slovensku a priblížiť sa spotrebiteľom. Kia opäť deklaruje a podčiarkuje svoju neutíchajúcu túžbu po inováciách a dôležitosť zákazníka v jej projektoch. Napriek tomu, že online predaj patril medzi pripravované projekty budúcnosti, pandémia COVID urýchlila proces jeho implementácie a stal sa kľúčovou aktivitou roku 2021. My v Kia veríme, že online forma predaja je budúcnosť aj v automobilovom segmente a súčasná konštelácia vytvára priestor testovať pripravenosť slovenských zákazníkov na túto formu predaja,” pri príležitosti spustenia predajca uviedol Marián Hoffer, generálny riaditeľ Kia Sales Slovakia.

Proces objednania vozidla prebieha veľmi intuitívne a všetko sa dá zvládnuť za niekoľko minút. Celý proces sa odohráva kompletne v online prostredí. Sekciu Online predaj nájde zákazník na korporátnej webovej stránke www.kia.com/sk. Systém v prvom kroku vyzve zákazníka, aby uviedol PSČ mesta alebo obce, v ktorom sa nachádza a zároveň zvolil model, o ktorý má záujem. Portál mu ponúkne prehľad dostupných vozidiel preferovaného modelu v blízkom okolí miesta, kde sa nachádza. Pokiaľ z nejakého dôvodu výber vozidiel nespĺňa predstavy zákazníka, môže si vo filtri na ľavej stane webovej stránky nastaviť také vlastnosti, ktoré maximálne vyhovujú jeho potrebám (filter cena, výbava, motor, prevodovka, PHM).

Štandardne portál Online predaja poskytuje viac informácií o vozidlách zoradených podľa ceny a vzdialenosti k zvolenému PSČ, v prípade, že si zákazník vyberie konkrétne vozidlo, ktoré ho zaujalo, klikne na viac detailov a dozvie sa komplexné informácie o vybranom vozidle ako je presná cena, stupeň a popis výbavy, kontaktné údaje o predajcovi, u ktorého sa vozidlo nachádza a ďalšie doplňujúce informácie, ktoré sú pre neho užitočné.

Následne potom ako sa zákazník rozhodne pre konkrétne vozidlo má 2 možnosti. Vie si vybraté vozidlo uložiť. Toto má zmysel využiť, ak chce porovnať viacero ponúk v rámci Online predaj portálu alebo potrebuje viac času na premyslenie nákupu a v budúcnosti pri návšteve portálu sa nepotrebuje preklikávať opäť celou ponukou.

Alebo, druhou možnosťou je, si dané vozidlo objednať. Zákazník klikne na tlačidlo „objednať s povinnosťou platby“ a je potrebná jeho registrácia do Kia účtu, kde zadá e-mailovú adresu, prístupové heslo a kontaktné údaje, ktoré sú nutné pre vytvorenie záväznej objednávky. Osobné údaje zákazníka sú v jeho Kia účte chránené heslom a vždy po prihlásení k dispozícii bez nutnosti opätovného vypĺňania.

Po objednaní vozidla je zákazník informovaný prostredníctvom notifikačných e-mailov a priamo komunikuje s predajcom Kia. Súvisiace a nevyhnutné dokumenty k uzavretiu kontraktu sú zdieľané s kupujúcim elektronicky. Okrem prebratia vozidla sa celý proces odohráva v online prostredí, bez potreby osobného kontaktu kupujúceho a predajcu Kia.

Do projektu online predaja je aktuálne zapojených 8 najpopulárnejších modelov Kia, konkrétne modely Picanto, Rio, Stonic, Sportage a všetky 4 karosárske verzie rodiny Ceed. V budúcnosti sa počíta s online ponukou celého modelového portfólia.

Načítavam video...

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu