SME
Sobota, 22. január, 2022 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

S deťmi za zdravím do Vysokých Tatier

S príchodom jesene dochádza k zvýšenému výskytu ochorení horných dýchacích ciest a pľúc. Tie môžu prejsť do chronického stavu.

Na Slovensku bolo podľa posledných dostupných údajov sledovaných v odborných ambulanciách 18 161 detí pre chronické ochorenia dolných dýchacích ciest vrátane prieduškovej astmy, ďalších 1 599 detí bolo liečených na zápal pľúc (NCZI 2021). V súčasnosti k nim pribudli deti, u ktorých sa prejavili komplikácie po prekonaní ochorenia COVID-19. Liečbe práve týchto detských pacientov (od narodenia do nedovŕšených 19 rokov) z celého Slovenska sa už viac ako 100 rokov venuje Národný ústav detskej tuberkulózy a respiračných chorôb, n.o. Dolný Smokovec.

Zdravotnícke zariadenie sa počas dlhých rokov svojej pôsobnosti vyprofilovalo na špičkové pracovisko, ktoré disponuje moderným materiálno-technickým vybavením a erudovaným personálom s ľudským prístupom. Ústavná a ambulantná liečebno-preventívna starostlivosť je deťom poskytovaná na vysokej odbornej úrovni s akcentom na najnovšie vedecké poznatky. Tomu napomáha jedinečná poloha na úpätí Vysokých Tatier a horská klíma.

Ďalším benefitom, ktorým sa ústav významne odlišuje od iných zdravotníckych zariadení, je prostredie komplexne zamerané na detského pacienta – farebnosť, detské motívy vybavenia, herne pre deti, vonkajšie ihriská, zimné klzisko, organizované voľnočasové aktivity. Okrem poskytovania zdravotnej starostlivosti je pre deti zabezpečený aj výchovno-vzdelávací proces v Základnej škole s materskou školou a v školskom klube.

Dieťa (samé alebo so sprievodcom) môže byť prijaté na pobyt na základe návrhu na diagnosticko-liečebný pobyt, ktorý vypíše všeobecný lekár pre deti a dorast alebo odborný lekár – pneumológ, imunoalergológ alebo formou prekladu z iného zdravotníckeho zariadenia. Ústav má uzatvorené zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami v rámci SR. Návrh sa po vyplnení zasiela poštou priamo na adresu ústavu.

Adresa:

Národný ústav detskej tuberkulózy a respiračných chorôb, n.o. Dolný Smokovec,

Dolný Smokovec 70, 059 81 Vysoké Tatry

Všetky potrebné informácie nájdete na webovej stránke www.nudtarch.sk

Tel. kontakt: +421 911 990 604, +421 911 907 912

E-mail: ingrid.mlada@nudtarch.sk, miroslava.kuncova@nudtarch.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Odkladať kúpu nehnuteľnosti v hlavnom meste môže vyjsť draho vzhľadom na dlhodobý rast cien.


13 h

Minulý rok sa niesol v znamení boja s ochorením COVID-19.


15 h

Union zdravotná poisťovňa ako jediná prepláca diabetológom štyri nové výkony v oblasti edukácie pacientov.


16 h
Skryť Zatvoriť reklamu