SME
Pondelok, 24. január, 2022 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Najmenšie ponožky sa už nestrácajú

Pokiaľ k vám nepríde prosba o pomoc, ani netušíte, kde všade je potrebná.

Náročná situácia v zdravotníctve je všeobecne známy pojem. Netýka sa len lekárov, sestričiek a pacientov, ale aj najmenších detičiek, ktoré práve prišli na svet. Chorí a mierne nezrelí novorodenci na jednotke intenzívnej starostlivosti ležia v inkubátore v špeciálnom polohovateľnom „hniezde“ Neobed.„Momentálne máme iba dva Neobedy, ktoré sme si financovali sami. Pranie týchto hniezd, ako aj ponožiek, čiapočiek a oblečenia pre detičky je cestou centrálnej práčovne zdĺhavé, navyše sa drobné veci strácajú a preto ich sanitárky radšej perú ručne v umývadle na oddelení,“ vysvetlila vo svojej prosbe o sponzorský dar primárka MUDr. Monika Rosoľanková z Novorodeneckého oddelenia II. GPK UNB Ružinov a požiadala PLANEO Elektro o automatickú práčku pre oddelenie.

Spoločnosť FAST Plus, a.s, ktorej obchodnou značkou je PLANEO Elektro, oslovila dodávateľabielej techniky Beko . „Na tento účel Beko poskytlo hneď dve automatické práčky so sušičkou HTV 8736 XS0. Keďže v Ružinove už medzitým požadovanú pomoc dostali, tieto dva spotrebiče smerovali na novorodenecké oddelenie do Petržalky na Antolskú a na Kramáre, kde ich tiež potrebovali,“ hovorí marketingový riaditeľ PLANEO Elektro Martin Siblík.

Roman Kantor, generálny riaditeľ Beko pre Česko a Slovensko, považuje dar zároveň za vyjadrenie vďaky zdravotníkom. „Značka Beko vyrába domáce spotrebiče od práčiek až po kávovary. Na Slovensku je známa už viac než 15 rokov a spoločnosť FAST Plus, a. s., je jednou z jej hlavných distribútorov. Sme veľmi radi, že sme mohli spolu s FAST Plus pomôcť tam, kde to má zmysel. Personál nemocníc má náročnú, ale nenahraditeľnú prácu a preto si vždy ceníme príležitosť, keď môžeme aspoň trocha uľahčiť ich prácu a touto peknou formou im poďakovať za obetavosť a starostlivosť.“

Sme veľmi radi, že sa nám podarilo nájsť sponzora pre našich malých pacientov. Personálu na novorodeneckých oddeleniach práčky so sušičkou ušetria nielen strácajúce sa oblečenie, ale predovšetkým množstvo času, čím uľahčia náročnú a zodpovednú prácu pri starostlivosti o najmenších človiečikov,“ dodáva iniciátorka akcie, primárka MUDr. Monika Rosoľanková.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Rozhodnite o podpore nápadov na lepší život vo vašom okolí až do 13. februára 2022 v každom Tescu.


INZERCIA 5 h

20-minútové mestá sú budúcnosť. Ale zmestí sa život človeka do 20-minútového kruhu?


INZERCIA 5 h

Odkladať kúpu nehnuteľnosti v hlavnom meste môže vyjsť draho vzhľadom na dlhodobý rast cien.


21. jan
Skryť Zatvoriť reklamu