SME
Streda, 26. január, 2022 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom

Zákazníkom ponúkne široký výber produktov a jednoduchý nákup.

Súčasný koncept predajne, ktorú reťazec otvorí v novembri v bratislavskej časti Bory, prináša kupujúcemu všetko, čo potrebuje pre zážitok z rýchleho a pohodlného nákupu. Predovšetkým veľkorysý priestor predajnej plochy 3 296 m² a tiež 274 parkovacích miest priamo pred budovou.

V prednej časti nájde zákazník oddelenie ovocia a zeleniny, nasleduje pekáreň a regály s bohatou ponukou čerstvého voňavého pečiva. Samozrejmosťou je tiež regál s rýchlym občerstvením a obslužné pulty s mäsom a rybami. Pri pokladniach má svoje praktické miesto infopult a samoobslužné pokladne, ktoré kupujúcim výrazne ušetria čas pri platbe za nákup.

Dodajme, že rovnako ako v ostatných predajniach Kauflandu, aj tu zákazník každý deň nájde bohatý výber kvalitných potravín za výhodné ceny. Okrem značkových produktov sú medzi nimi tiež privátne značky reťazca, ktoré sa tešia čoraz väčšej obľube a sú prispôsobené rôznym skupinám zákazníkov. Svoje si nájdu ľudia s intoleranciou na glutén a laktózu v sortimente K-free, aj priaznivci alternatívneho stravovania vo veľkom výbere vegánskych a vegetariánskych produktov značky K-take it veggie. Podľa prieskumu GfK z júla tohto roku v Kauflande nájdete aj najväčší priemerný počet slovenských výrobkov spomedzi maloobchodných reťazcov.

ŠETRIA PRÍRODNÉ ZDROJE

„Pri otvorení každej novej predajne myslíme v prvom rade na zákazníka, a zároveň aj na trvalú udržateľnosť a ohľaduplnosť k životnému prostrediu, preto v prevádzkach využívame moderné technológie, ktoré ho chránia. Nová predajňa v Boroch je vybavená ako prvá fotovoltaickým systémom na výrobu elektrickej energie zo slnečného žiarenia a po nej budú postupne nasledovať ďalšie,“ hovorí Samuel Machajdík, hovorca spoločnosti Kaufland Slovensko.

Vďaka využitiu alternatívnych zdrojov energie na jednej predajni, spotrebuje reťazec ročne o približne 15 – 20 percent menej elektrickej energie.

Novootvorená predajňa je tiež vybavená úspornými LED svietidlami a systémom rekuperácie a využitím odpadového tepla z technológie priemyselného chladenia, ktorý výrazne šetrí energie a prírodné zdroje. Stojí za zmienku, že Kaufland takmer vo všetkých svojich prevádzkach využíva na vykurovanie odpadové teplo z chladiacich regálov a ekologické chladivá s najmenším možným dopadom na životné prostredie.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Odomknuté články, prémiové služby a jednoduchá administrácia prístupov.


INZERCIA 6 h

Kaufland získal ocenenie Top Employer Europe 2022 a Top Employer Slovakia 2022.


INZERCIA 6 h

Čučoriedky patria medzi naše obľúbené a vyhľadávané ovocie už po celé veky.


21 h
Skryť Zatvoriť reklamu