SME
Pondelok, 24. január, 2022 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Spoľahlivá energia a úspora technológiami

ESCO Distribučné sústavy vám pomôže pri rozvoji podnikania.

Je možné mať energie pod kontrolou? Vďaka spoločnosti ESCO Distribučné sústavy áno. A netýka sa to len priemyselných zón, ale aj bytových komplexov. Spoločnosť ponúka moderné, cenovo dostupné riešenia v súlade s trendmi zelenej energetiky. Pri odbere elektriny či plynu tak môže odberateľ výrazne ušetriť. Zároveň sa vyhne prípadným komplikáciám pri dodávke energií či vyúčtovaní.

Spoľahlivá a stabilná dodávka energií je kľúčová nielen pre podnikanie, ale aj domácnosti. Ukazuje sa to zvlášť v posledných týždňoch, kedy ceny plynu a elektrickej energie na svetových trhoch rozhýbali debatu o energiách pred nadchádzajúcou zimou. Pri dodávke energií však nie je vždy najdôležitejším článkom ten, od koho ju odberateľ čerpá. Dnes je to práve distribučná spoločnosť, kto môže podnikateľom aj bytovým komplexom poskytnúť všetky služby spojené s dodávkami energií, a to všetko spoľahlivo, moderne, cenovo dostupne a v súlade s trendmi zelenej energetiky.„Spoločnosť ESCO Distribučné sústavy prináša zákazníkom nielen spoľahlivejšie dodávky energie, ale aj nové technológie, vďaka ktorým môžu dosahovať významné úspory. Chceme byť prvou voľbou pre tých, ktorým záleží na zelenej budúcnosti a hľadajú fundovaného partnera, ktorý im zabezpečí komplexné a kvalitné služby a zároveň bude schopný flexibilne reagovať na ich potreby,“ hovorí Peter Čaputa z ESCO Distribučné sústavy a zároveň dodáva, že hlavným poslaním spoločnosti je a bude poskytovať špičkové služby v oblasti energetiky, naprieč jednotlivými segmentmi. Spoločnosť a jej zákazníci sa pritom môžu oprieť o dlhodobé skúsenosti svojich vlastníkov, spoločnosti ESCO Slovensko, ČEZ ESCO a SPP. „ESCO Distribučné sústavy je špecialistom na dodávku služieb v oblasti miestnych a lokálnych distribučných sústav pre zákazníkov zo všetkých segmentov. Aj táto spoločnosť, rovnako, ako všetky v našom portfóliu, sa orientuje na zelené riešenia. Tie nie sú len o dlhodobej udržateľnosti či znižovaní uhlíkovej stopy, ale aj o financiách a úsporách. Sledujeme najnovšie trendy v energetike a tomu prispôsobujeme svoje návrhy,“ hovorí Naďa Hartman, generálna riaditeľka ESCO Slovensko.

Riešenie pre priemyselné zóny aj bytové komplexy

To, aby sa energie, plyn a elektrina, dostali priamo k odberateľom, zabezpečuje lokálna distribučná sústava (LDS) a miestna distribučná sústava (MDS). Ide o sieť pre rozvod energií, v ktorej je prostredníctvom jedného pripojovacieho bodu napojených viac koncových odberateľov energií k nadradenej distribučnej sústave.„Typickými lokalitami sú priemyselné zóny, obchodné centrá, priemyselné areály, ale aj bytové komplexy a súbory rodinných domov. Dobrý prevádzkovateľ lokálnych a miestnych distribučných sústav dokáže svojim zákazníkom optimalizovať ceny za distribúciu energií bez nutnosti meniť existujúceho dodávateľa,“ konštatuje Peter Čaputa.

Spoločnosť ESCO Distribučné sústavy však ponúka riešenia aj pre také projekty, kde ešte distribučná sieť nie je vybudovaná,.„Zaisťujeme nielen prevádzkovanie, ale aj výstavbu lokálnych a miestnych distribučných sústav v priemyselných, administratívnych a obytných zónach. Pre našich klientov navrhujeme profesionálne, rýchle a efektívne riešenie energetického servisu a manažmentu. Zákazníkom, ktorí sa chcú primárne sústrediť na rozvoj svojho odboru podnikania, ponúkame komplexné energetické služby od distribúcie a dodávky energií, cez správu a údržbu energetických zariadení až po celkový energetický manažment,“ opisuje Peter Čaputa.

Slobodná voľba dodávateľa energie

Vlastník alebo užívateľ areálu alebo objektu s viacerými koncovými odberateľmi pripojenými prostredníctvom jedného miesta k nadradenej distribučnej sústavy má dve možnosti – zvoliť prevádzkovanie distribučného zariadenia s licenčným oprávnením alebo bez neho. V prvom prípade distribučná spoločnosť uzatvorí s vlastníkom zmluvu o vymedzenom území pre distribúciu energií a následne zabezpečí pripojenie koncových odberateľov k lokálnej distribučnej súprave. Pri druhej možnosti sieť koncových užívateľov spravuje vlastník sám, bez licencie na distribúciu energií a všetci užívatelia sú pripojení cez jedno meracie zariadenie.„Tento na prvý pohľad jednoduchý variant má však viaceré nevýhody a riziká. Koncoví užívatelia nemajú možnosť slobodnej voľby dodávateľa energie, často sú tak pri plyne a elektrine viazaní na jedinú možnosť, ktorá nemusí byť ekonomicky najvýhodnejšia. Navyše, ak ide o areál či bytový komplex, kde do hry vstupuje väčší počet odberateľov energií, môžu nastať problémy pri kvalite dodávky, ale aj vyúčtovaní pre jednotlivé subjekty. Práve preto je výhodnejšie staviť na stabilného partnera, s ktorým takéto scenáre nehrozia,“ sumarizuje Peter Čaputa z ESCO Distribučné sústavy.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Rozhodnite o podpore nápadov na lepší život vo vašom okolí až do 13. februára 2022 v každom Tescu.


INZERCIA 5 h

20-minútové mestá sú budúcnosť. Ale zmestí sa život človeka do 20-minútového kruhu?


INZERCIA 5 h

Odkladať kúpu nehnuteľnosti v hlavnom meste môže vyjsť draho vzhľadom na dlhodobý rast cien.


21. jan
Skryť Zatvoriť reklamu