SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Lekársky tím Nemocnice AGEL Košice-Šaca posilnili špecialisti

Kroky skúsených lekárok s dlhoročnou praxou v zahraničí smerovali na Kliniku liečebnej rehabilitácie a očné oddelenie.

Tím zdravotníkov Nemocnice AGEL Košice-Šaca sa začiatkom roka rozšíril o nové posily. Kolektív lekárov z Kliniky liečebnej rehabilitácie doplnila MUDr. Katarína Savincová, ktorá sa na Slovensko vrátila po dlhoročnom pôsobení v zahraničí. Viac ako 10 rokov pracovala na rôznych klinikách v Nemecku, kde sa špecializovala v oblasti fyzikálnej a rehabilitačnej medicíny. Posledné obdobie pôsobila v Lipsku, kozmopolitnom meste plnom kultúry a športu, preto časť jej pacientov tvorili práve aktívni, profesionálni športovci. „Venovala som sa prevencii, liečbe muskuloskeletálnych ochorení, rehabilitácii pooperačných stavov či už ortopedických, neurochirurgických alebo traumatologických. Lekár odboru fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia (FBLR) sa orientuje aj na prevenciu a to je niečo, čo ma vždy lákalo. Mojou snahou je nielen zdravotný stav zlepšiť, poprípade vyliečiť, ale aj problémom predchádzať. Cieleným cvičením, správnym rehabilitačným plánom a vyváženým spôsobom života vieme zmierniť či spomaliť priebeh ochorenia alebo zabrániť vzniku choroby,“ uvádza lekárka so špecializáciou na pohybový aparát a dodáva: „Keď vidím spokojných pacientov a viem, že sa im uľavilo od bolesti alebo si zlepšili svoju kondíciu, pohyblivosť, sú sebestačnejší v domácnosti a zvládnu lepšie pracovnú zaťaž, tak sa teším s nimi a viem, že táto práca ma zmysel,“ hovorí MUDr. Katarína Savincová.

Rozhodnutie o tom, kam povedú jej kroky po návrate na Slovensko ovplyvnil fakt, že šačianska nemocnica bola podľa nej známa ako špičkové pracovisko s kvalitnou zdravotnou starostlivosťou už počas jej štúdia medicíny. S akými očakávaniami prichádza na Kliniku liečebnej rehabilitácie? „Dúfam, že zúročím a zároveň si rozšírim svoje vedomosti, skúsenosti a zručnosti nadobudnuté v Nemecku v prospech našich pacientov. Slovenskí lekári sú v zahraničí žiadaní a rehabilitačná medicína je na Slovensku na vysokej úrovni, preto sa teším na vzájomnú spoluprácu s kolegami na pracovisku aj na interdisciplinárnej úrovni v rámci nemocnice,“ prezrádza doktorka Savincová, ktorá vo voľnom čase rada číta, obľubuje nordic walking, dlhé prechádzky a dobrú kávu. Napriek dlhoročnému pobytu v zahraničí je vernou propagátorkou Slovenska. Jej bývalí nemeckí kolegovia a známi preto vedia, ako chutí korbáčik, čo sú to halušky, a že Slovensko nekončí Tatrami.

Ďalšou posilou prichádzajúcou zo zahraničia je oftalmologička MUDr. Marianna Bradová, ktorá v januári rozšírila tím kolegov očného oddelenia. Po štúdiu medicíny na 1. lekárskej fakulte UK v Prahe začala pracovať v Nemecku, kde pôsobila v nemocnici Katharinenhospital v Stuttgarte a na očnej klinike v Esslingene. V zahraničí okrem atestácie absolvovala medzinárodnú oftalmologickú skúšku a získala titul FEBO, udeľovaný Európskou radou oftalmológie. „Očakávam, že na novom pracovisku prehĺbim svoje teoretické znalosti klinickou praxou a operatívou. Hlavným dôvodom, prečo som sa rozhodla pre Nemocnicu AGEL Košice-Šaca, je vynikajúci pán primár MUDr. Bohuslav Augustínsky, výborný oftalmochirurg, ktorý má navyše príjemný prejav a ľudský prístup,“ prezradila dôvod svojho rozhodnutia ukončiť pôsobenie v zahraničí a vrátiť sa do rodných Košíc doktorka Bradová. „Po prvom mesiaci v nemocnici môžem povedať, že mám veľmi milých a kompetentných kolegov,“ dodala oftalmologička milujúca horskú turistiku, crossfit a dobrú kávu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ Československej armády v Moldave nad Bodvou.


14 h

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ P.O. Hviezdoslava vo Veľkých Kapušanoch.


14 h

V Liptovskom Mikuláši sa stavia viac, ako kedykoľvek predtým. Liptovský Mikuláš je dobré miesto pre život.


INZERCIA 23 h
SkryťZatvoriť reklamu